Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1528992 razy)

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3000 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:03:12 »
No to jak z tą świeżością? skoro:
Jak wiecie, kawa z czasem robi się lepsza,
to dlaczego:
Mamy parę przecenionych pozycji z grudnia.
?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3001 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:24:47 »
Wiesz, wielu ludziom nie wystarczy to, że napiszę jak jest... Ty też mi nie wierzysz, prawda? ;)

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3002 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:29:20 »
Ostatnio czytalem wpisy i mocne zarzuty na tym forum o sprzedaż nieświeżej kawy przez cofeedesk  wiec czy mogą dziwić takie pytania ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3003 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:51:28 »
Na stronie naszego sklepu, w vademecum jest moje spojrzenie na ten temat. Wynika ono z konkretnych podstaw fizykochemicznych, a nie z ekonomicznego aspektu handlu kawą. Gdy mówię, że po paru tygodniach dana kawa jest najlepsza, to nie jest to wyssane z palca lecz sprawdzone empirycznie...

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3004 dnia: 08 Styczeń 2017, 21:58:12 »
Wiesz, wielu ludziom nie wystarczy to, że napiszę jak jest... Ty też mi nie wierzysz, prawda? ;)
Wierzę, mało tego, sam też tak uważam, moim zdaniem do 2 miesięcy od wypalenia jest optimum dla kawy, co innego wietrzenie paczki otwieranej i zamykanej codziennie, czy co drugi dzień. Tutaj już uważam że po 2-3 tygodniach pojawia się przeważnie spora degradacja kawy, chociaż są również palarnie gdzie zjawisko to bardziej rozciąga się w czasie.

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3005 dnia: 08 Styczeń 2017, 22:01:06 »
A jak z zamrożeniem  kawy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3006 dnia: 08 Styczeń 2017, 22:03:54 »
Ambela i Cauca wypalone zostały 12 grudnia a Sonora i Honduras 27 i 29 grudnia. Szczerze mówiąc, nie rozumiem o co chodzi..

Jako producenci kawy możemy mieć różne artykuły w cenie promocyjnej. Nie sądzę, żeby ktoś był zawiedziony.
Antonio dołożył Cascarę z Hacienda Sonora do ziarenek z tejże plantacji, żeby zachęcić do zakupu tego nowego artykułu w naszym sklepie. Cascara jest świetna jako ciepły napar i wprost rewelacyjna jako "cold brew".

Zamrażania kawy raczej nie polecam: powoduje ono zmianę struktury ziaren i szybkie wietrzenie: po odmrożeniu..

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3007 dnia: 08 Styczeń 2017, 22:11:17 »
Bardzo dziekuje za fachowa odpowiedz . A ja pije i koncze juz wasza Brazylie  Nossa Senhora A i jestem baardzo zadowolony  bo kawa pyszna smakuje nawet mojej wybrednej żonie ;) Mam tylko pytanie bo dostałem próbki dwóch kaw oznaczonych skrótami   Hondu Natural oraz Lilith/RD ktore to kawy z waszej oferty ? Pierwsza to pewnie Honduras ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3008 dnia: 08 Styczeń 2017, 22:14:24 »
Tak, drugie to dwie Brazylie z regionu Cerrado.

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3009 dnia: 08 Styczeń 2017, 22:50:37 »
Ambela i Cauca wypalone zostały 12 grudnia a Sonora i Honduras 27 i 29 grudnia. Szczerze mówiąc, nie rozumiem o co chodzi..

Jako producenci kawy możemy mieć różne artykuły w cenie promocyjnej. Nie sądzę, żeby ktoś był zawiedziony.
Antonio dołożył Cascarę z Hacienda Sonora do ziarenek z tejże plantacji, żeby zachęcić do zakupu tego nowego artykułu w naszym sklepie. Cascara jest świetna jako ciepły napar i wprost rewelacyjna jako "cold brew".

Zamrażania kawy raczej nie polecam: powoduje ono zmianę struktury ziaren i szybkie wietrzenie: po odmrożeniu..
Tak, jak najbardziej możecie mieć promocje różnorakie, tylko jak Antonio pisze, przecenione są pozycje z grudnia, to trochę jakby wynikało że towar jest starszy, to go w przecenę i niepotrzebnie znowu gonimy za świeżością kawy, która zarówno moim jak i Antonia zdaniem nie jest aż tak bardzo krótka.

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3010 dnia: 09 Styczeń 2017, 07:01:48 »
Wlasnie pije wasza Brazylie  z Cerrado z aeropressu doza 18g filtr sRGBII  1:30 temp 90 ... pychotka slodziutka szkoda tylko ze mam slaba wode w pracy az szkoda tej kawy . Pieknie palicie te Brazyliany !!! Dziekuje za tak dobra kawe i pozdrawiam serdecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3011 dnia: 09 Styczeń 2017, 07:56:07 »
Tak, jak najbardziej możecie mieć promocje różnorakie, tylko jak Antonio pisze, przecenione są pozycje z grudnia, to trochę jakby wynikało że towar jest starszy, to go w przecenę i niepotrzebnie znowu gonimy za świeżością kawy, która zarówno moim jak i Antonia zdaniem nie jest aż tak bardzo krótka.
To takie "handlowo-ekonomiczne" spojrzenie. Co zrobić? Ludzie są jacy są. Nawet, gdy napiszemy że np. Etiopia Ambela jest świetna właśnie teraz i będzie też świetna za miesiąc, to siłą rzeczy przegra swoją datą palenia z innymi kawami, niekoniecznie od niej lepszymi...

Większość singli Synestezji to po prostu świetne kawy z bardzo dobrych plantacji. Ponieważ są bardzo aromatyczne, świeże i treściwe w sensie surowca, to niewiele tracą w ciągu paru miesięcy, a najczęściej bywa że zyskują. Dla mnie większość kaw w pierwszym tygodniu od palenia jest dość przykra z powodu aromatów związanych z paleniem właśnie. Po jakimś czasie te negatywne wrażenia znikają, pozostawiając to, co w istocie jest w danym ziarnie i co ukształtowało się w procesie palenia.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3012 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:35:14 »
Staram się wybierać możliwie najświeższą kawę, bo wolę jak dojrzewa w mojej spiżarce niż na półce w sklepie. Zwłaszcza jeżeli nie ma być otwarta natychmiast. Jednak przy bieżącej konsumpcji warto skorzystać z takiej promocji. Dzisiaj otworzyłem ostatnią paczuszkę z zamówienia złożonego w dniu 2016-11-29. Jakoś nie czuję, żeby ta Kenia RUNGETO PB coś straciła  ;)

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3013 dnia: 09 Styczeń 2017, 11:01:04 »
Pilem kawy po 2 miesiącach od palenia i były wciąż mega smaczne i aromat z nich bil taki ze szkoda było otwierać tylko wąchać przez wentyl i się rozkoszować ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Punks not dead just sucks now !

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3014 dnia: 09 Styczeń 2017, 20:01:43 »


przecenione są pozycje z grudnia, to trochę jakby wynikało że towar jest starszy, to go w przecenę

No właśnie tak. W przecenę dopóki jest świetny żeby się wyprzedał zanim będzie tylko dobry. Logiczne.

U mnie dziś kończy się Konga - przesłodziak.

ps. czy ja dobrze widzę na zdjęciu filiżanki z tej serii co moja ulubiona?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi