Autor Wątek: Testy ręcznych młynków podróżnych: Aergrind, Timemore Nano, Rosco Mini, Dienes  (Przeczytany 28705 razy)

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Dobrze wiedzieć  :) Nie mam porównania. Teraz kawa smakuje sto razy lepiej  [emoji38] Najgorsze że wcześniej też mi smakowała...Pytanie tylko czemu to nie było dokrecone od nowości...

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Witam ponownie,

Na jakich klikach mielicie kawe mlynkiem Timemore Chesnut Nano pod rozne metody alternatywne? Chcialem mniej wiecej porownac z moimi klikami ,ktore wygladaja nastepujaco:

Kawiarka : 14
Aeropress : 16(mam od dzisiaj i zaczalem od tylu klikow :D )
Drip : 18

Dzieki :)

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Aero 20-22, drip trochę powyżej. Ostatnio jak liczyłem kliki to nie bardzo wiedziałem co przyjąć za zero. Metoda na opadnie rączki jak w Komesiu się nie sprawdza, rączka jest za lekka. Więc przyjąłem skręcenie max.

Zwykle ustawiam grubość na doświadczenie - skręcam lub rozkręcam o klik czy dwa w zależności od poprzedniego rezultatu w kubku.


Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Ja się poruszam w przedziale 18-26 klików od całkowitego skręcenia śruby. Przy czym 18-22 dla mniejszych dripów i 22-26 dla większych, takich ok półlitrowych.

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Ja robie dripy ok 200-250 ml w V-01 i startuje zawsze od 18 klikow :) Dzieki

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
U mnie kawiarka 16-17 klików, Aeropress 20-21. Wydaje mi się, że 18 klików do dripa to jednak zbyt drobno.
U mnie punkt zero przyjmuję moment, kiedy rączka już się nie chce kręcić, więc 1 to pierwszy klik, w którym mogę kręcić młynkiem.

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Ciekawe :) U mnie zero to moment w ktorym juz nie moge zmniejszyc klikow.

W instrukcji jest napisane:

espresso 6-12
pour over 15-24
french press 24
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2019, 12:13:17 wysłana przez lllll5 »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Mój Timemore Chestnut przeszedł wczoraj drobną renowację  ;) Wymieniłem łożyska na nowe: 689 2RS 9x17x5mm
https://allegro.pl/oferta/lozysko-kulkowe-689-2rs-9x17x5mm-komplet-10szt-9128784726
Natomiast gwinty na osi ( obydwa: dolny i górny) owinąłem taśmą teflonową żeby się nie luzowały:
https://tiny.pl/7wv58
Młynek zyskał drugie życie :taktak: Z perspektywy czasu widzę, że łożyska w tym młynku należy wymienić od razu po zakupie. Nigdy tak dobrze się nie kręcił jak teraz. Żarna po dwóch latach działają jak nowe, nie dostrzegam spadku jakości. Dałem za niego 420 zł i za tą cenę kupiłbym go jeszcze raz  :ok:

« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2020, 13:11:22 wysłana przez Pawcio »

Offline Burek

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Hario v60, Aeropress
  • Młynek: Timemore Nano
Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia gdzie wykorzystałeś taśmę teflonową? Może też zrobiłbym mały tuning swojego timemore, jeżeli mówisz, że różnica jest zauważalna.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Jak rozbierzesz młynek to na gołej osi masz dwa gwinty: owijasz obydwa. Zdjęć teraz nie zrobię bo musiałbym go ponownie rozkręcić.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Edzia: muszę sprostować, gwinty na osi są oczywiście trzy. Owijamy górny i środkowy. Dolny - ten od klików zostawiamy w spokoju.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi