Autor Wątek: Opinie co do zestawu  (Przeczytany 6303 razy)

Offline salvadore

  • Wiadomości: 7
Opinie co do zestawu
« dnia: 25 Wrzesień 2017, 10:25:50 »
Dzien dobry,

Proszę o opinie co do zestawu.
Na poczatek, szukam ekspresu kolbowego. (bedzie to moj pierwszy)
Głównie pijam espresso, partnerka latte.  Ilosc - 2-3 dziennie, czasem jak są goscie trzeba bedzie przygotowac 4-6 na raz (rzadko)

Cena za zestaw: ok 3300pln
Myslalem o ASCASO Basic+ młynek i-1 mini  lub  LeLit Anna PL41LEM + młynek Fred PL043MMI.
Macie jakies propozycje?  Czy warto dopłacać dopłacać do Ascaso Dream?
Pozdrawiam

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4796
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2017, 10:34:49 »
Przy tym budżecie możesz już się pokusić o UNO Black z młynkiem. A ten na pewno warto...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2017, 10:37:51 »
Basica mam i mogę polecić, miałem i2 mini i miałem problemy z dobrym wstrzeleniem się, szczególnie przy zmianie kaw. Przy 2 kawach rano i 2 po południu dla mnie Basic wystarcza, jakby było 4 pod rząd, to trochę upierdliwe (te z mlekiem), dlatego jak mam dłuższych gości, to przychodzi myśl o HX Bezzery lub Rocket. Z i1 chyba jest lepiej niż i2. Ale w budżecie 3300 miałbyś i Basica i np. Fiorenzato. Dream i Basic to te same bebechy, chyba że ten super hiper z PIDem i nową grupą. Jakbyś brał Basica to weź końcówkę na dyszę do spieniania i co by nie mówić, forumowy Janusz ma chyba najlepszą ofertę na nowego Basica .

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2017, 10:47:40 »
Cześć,

Osobiście wybrałbym ponownie Ascaso - robiłem 4 latte pod rząd, bez problemu. Najpierw przygotowałem 4 espresso i potem tylko mleko spieniałem. Przy jednym bojlerze zabrakło by pary do spieniania. Przy takim budżecie możesz się pokusić Oscara 2 z młynkiem Grinta w zestawie za 3560 brutto :) Tam pary nie zabraknie i nie trzeba się bawić tak dużo - ponieważ możesz robić kawę i spieniać mleko w tym samym czasie.
Powodzenia w wyborze, nie będzie łatwo gwarantuje

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4796
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2017, 11:01:34 »
Pary nie zabraknie także przy termobloku ASCASO. Jest wytwarzana w sposób ciągły - pompa dozuje małe dawki wody do termobloku a ten przetwarza natychmiast na parę. Inaczej niż przy małych bojlerkach bez HXa.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2017, 13:16:57 »
ja bym wybrał młyn który pasuje nie tylko do ekspresu, ale da się go użyć także pod inne metody. Ekspres ekspresem, pośród różnych metod "kawowych" nie jest ani jedyny, ani najlepszy. A nawet jak się używa głónie ekspresu to naprawdę fajnie jest móc od czasu do czasu zrobić sobie inną smakowo kawę w kawiarce, phinie lub aeropressie, a tam używa się innej grubości przemiału. Te metody także pozwalają zrobić intensywną smakowo kawę o niewielkiej objętości.
W zaproponowanych przez autora wątku młynkach przestawianie grubości i powrót do ustawień będzie bardzo problematyczne. W tym zakresie cenowym bardziej uniwersalne byłyby podstawowe modele eureka lub macap (bądź coś innego o podobnej konstrukcji).
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 14:14:22 wysłana przez grex »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5081
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:04:41 »
Biorąc pod uwagę niuanse przy ustawianiu przemiału pod espresso uważam, że jeden młynek do espresso i alternatyw to bardzo głupi pomysł. Przy regulacji skokowej może i by się sprawdziło, ale przy takiej ciężko o espresso - a przy mikrometrycznej ciężko trafić i w jedno, i w drugie. Lepiej dokupić Severina albo Nivonę.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:18:34 »
codzienne przestawianie na pewno nie jest dobrym pomysłem, ale od czasu do czasu przynajmniej jest taka możliwość. Wydając tysiąc zł na młyn wolałbym to mieć, niż nie. Mało kto kupi kilka różnych młynków, dlatego kupując model przystosowany tylko do ekspresu i niczego więcej zamykamy sobie drogę do spróbowania czegokolwiek innego.

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4796
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:24:09 »
A czy salvadore napisał, że chce młyn do innych metod niż ekspres do kawy ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1081
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea MINI
  • Młynek: MAZZER Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2017, 17:24:48 »
Pomysł Janusza na  UNO Black z młynkiem w tej cenie, to dobra propozycja. :ok: Przed zakupem swojego zestawu ECM, byłem w Łodzi i testowałem UNO. To sprzęt godny polecenia. Był u mnie na 2 miejscu na liście. Dodatkowo będziesz miał bezproblemowy serwis i wsparcie. :ok:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline salvadore

  • Wiadomości: 7
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2017, 20:11:23 »
Dziekuje wszystkim za opinie.

Dziwi mnie brak komentarzy do marki Lelit, niszowa i niepopularna?

Poczytalem inne watki na forum i widze ze dominuje opinia ze młynek wazniejszy od ekspresu?
W takim razie pytanie czy mlynek i-1 jest dobrym mlynkiem na start?
Czy zamiast kupowac ekpres typu UNO black, brac tanszy a pieniadze dac na lepszy mlynek? Jaki?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1081
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea MINI
  • Młynek: MAZZER Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2017, 20:22:48 »
Do espresso  i-I w zupełności wystarczy, mój przyjaciel używa ekspresem Dream.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2387
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2017, 20:51:13 »
O Lelity pytaj Michała z Konesso on może mieć większą wiedzę na ich temat a zdaje się że dystrybucja w RP nie była do niedawna zbyt rozbudowana więc pewnie i powszechność jeszcze niewielka.

Offline Do_Diabla

  • Wiadomości: 4
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrzesień 2017, 18:12:25 »
Jestem w podobnej sytuacji jak kolego, który założył ten wątek. Budżet pi razy drzwi 2-3 tys złotych za kolbę + młyn. Do zrobienia parę kaw dziennie, głównie cappuccino rano i koło południa oraz espresso po obiedzie, czasem trochę więcej jak przyjdą goście. Czy pomiędzy Basiciem, Lelitem Anną czy też Rancilio Silva będą zauważalne różnice ? Powyżej 3 tys. zaczynają się ciekawe rzeczy typu Oscar 2, ale czy nie jest to jednak przerost formy nad treścią, czy też Lelit Grace z PIDem ale znowu pytanie czy na początku zabawy jest sens tyle inwestować w te funkcje ? Uprzedzając pytania :) Do alternatyw mieliśmy z żoną parę startów i żona nie przepada, dla mnie są tylko dodatkiem od czasu do czasu. Także głównie stare dobre espresso i cappuccino jest dla nas najważniejsze. Dzięki za rady.

Pozdrawiam

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2387
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Opinie co do zestawu
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień 2017, 18:32:28 »
Dla mnie w następującej kolejności RS, Lelit, Basic. Kupując ekspres za ponad 2000 zostaje jeszcze jakaś kasa na używany młyn gastronomiczny no i może nowe żarna ;-) Osobiście uważam że zaletą jest bojler a największy ma RS 0,3l, Lelit 0,25 a Basic to termoblok (i trochę niższa półka cenowa) który mnie osobiście nie przekonuje chociaż piłem np z Dreama z termoblokiem świetną kawę. Z każdego z tych ekspresów po jakimś czasie nauki uzyskasz poprawne espresso a jeśli apetyt wzrośnie to każdy z nich znajdzie na rynku wtórnym swojego nabywcę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi