Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 389095 razy)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #750 dnia: 22 Wrzesień 2017, 13:16:52 »
Młynek czyści się sam :P Poza tym C40 rozbiera się w 5 minut

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #751 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:09:08 »
Który to phin? bo myślę jeszcze nad jednoosobowym :)
Ten najmniejszy 140ml.

Czy czyścicie młynek mieląc ryż? Jak to ma się do demontażu dolnego żarna i wyczyszczenia wszystkiego pędzelkami do tapety?
Nie mielimy ryżu w młynku do kawy po co w ogóle mielic ryż?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #752 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:11:05 »
Są takie cudowne rady w internecie. Przy czym zdaje się, że tyczą się młynków, które trudniej rozebrać niż manualne stożki ;)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #753 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:26:28 »
Który to phin? bo myślę jeszcze nad jednoosobowym :)
Ten najmniejszy 140ml.

Czy czyścicie młynek mieląc ryż? Jak to ma się do demontażu dolnego żarna i wyczyszczenia wszystkiego pędzelkami do tapety?
Nie mielimy ryżu w młynku do kawy po co w ogóle mielic ryż?
Z tego co wyczytałem i tutaj na forum i w kilku blogaskach o kawie przemielenie ryżu czyści żarna z resztek kawy. Ot taka szybka metoda. Niestety potem trzeba przemielić kilka gram kawy żeby usunąć ryż :D

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #754 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:51:08 »
Który to phin? bo myślę jeszcze nad jednoosobowym :)
Ten najmniejszy 140ml.

Czy czyścicie młynek mieląc ryż? Jak to ma się do demontażu dolnego żarna i wyczyszczenia wszystkiego pędzelkami do tapety?
Nie mielimy ryżu w młynku do kawy po co w ogóle mielic ryż?
Z tego co wyczytałem i tutaj na forum i w kilku blogaskach o kawie przemielenie ryżu czyści żarna z resztek kawy. Ot taka szybka metoda. Niestety potem trzeba przemielić kilka gram kawy żeby usunąć ryż :D

Są też granulki z Urnex, które można przemielić (z naturalnych składników, więc nawet jeśli coś zostanie w młynku to nikomu krzywdy nie zrobi), ale tak jak piszecie, lepiej złapać za pędzelek. Rozkręcanie młynka to prosta sprawa i można go ewentualnie jeszcze wilgotną ściereczką dotrzeć jeśli ktoś lubi jak mu żarna błyszczą ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #755 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:59:49 »
No ale ten nowy Iron Heart nie lubi wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #756 dnia: 22 Wrzesień 2017, 17:21:21 »
Może nie tyle, że nie lubi co użyta stal nie jest stalą nierdzewną - ot trzeba bardziej uważać.

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #757 dnia: 22 Wrzesień 2017, 17:36:48 »
No moczyć go nie zamierzam. Co do samego młynka, to właśnie go rozpakowałem i wykonałem pierwsze mielenie.
Jestem mega zadowolony, kultura pracy genialna, a sam proces mielenia można podglądać od góry przez szybkę. W Hario była tam gruba pleksja i nic nie było widać, natomiast w IH wszystko ładnie widać . A sam przemiał hmmm
Idealny, równy. Przesiadłem się z trabanta (Hario) do merca i to odrazu do S.
Cieszę się ze dalej będę kręcił, bo o mały włos nie kupiłem elektryka.
Młynkiem kręcę po to mam ręce...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #758 dnia: 22 Wrzesień 2017, 23:16:41 »


...
Myślę, że hario slim, którego kiedyś miałem również by się sprawdził pod tym kątem. :-)
...

Człowieku, hario slim to mi pasował do wszystkiego co mam w domu, aż ciężko mi się było przestawić, to w ogóle jest super wygodny młyneczek, leciutki, trwały, a jak nie dość trwały to kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku, zeby tylko jeszcze kawę jakoś sensownie mielił, to by było :)

A co do ryżu, to np knock sugeruje "dotrzeć" tak młynek, ale on mówi o czymś co nazywa ryżem minutowym, jeżeli dobrze się orientuje, chodzi o podgotowany ryż do wrzucenia na wrzątek na przysłowiową minutkę. Jest miększy od "surowego", no moze nie że miekki-plastyczny esz no wiecie o co kaman ;) u nas bardzo mało popularny, a zwykły moim zdaniem to za duże obciążenie. Ja kiedyś, bardziej z ciekawości, spróbowałem jaśminowy, sądząc że będzie łatwiejszy, ale po paru obrotach wysypałem, za duży stawiał opór, choć bez tragedii, ale i tak bylo mi szkoda młynka

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #759 dnia: 23 Wrzesień 2017, 00:47:47 »
Po co w ogóle docierać młynek? Zastanawiam się co to w ogóle miałoby dać...

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #760 dnia: 23 Wrzesień 2017, 11:41:07 »
Może nie chodziło o dotarcie a o przemielenie czegoś zanim zacznie się mielić kawę. Jak kupuję np. kubek to nie robię w nim od razu czegoś do picia tylko przelewam wrzątkiem i myję płynem do mycia naczyń. Pewnie tutaj chodziło o coś podobnego w stosunku do młynka.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #761 dnia: 23 Wrzesień 2017, 11:49:59 »
bo wszystko co dotarte jest lepsze ;) faktycznie chyba po pierwszym kilo, może dwóch zmienia się ustawienie grubości, ale czy ja wiem czy to problem, mi raczej nie doskwierał, zwłaszcza, że i tak kombinuję co jak zmieli. A jako że o ryżu czytałem nie raz, to spróbowałem żeby wyczyścić, ale za szybko zrezygnowałem z pomysłu, żeby ocenić czy to dość skuteczne, chodź wyglądało zachęcająco, chętnie bym tych granulek spróbował, tylko wiecznie szkoda mi płacić tyle za nieco wygody

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #762 dnia: 27 Wrzesień 2017, 12:44:45 »
Kupiłem niedawno Irona , dostałem Sworda  czyli  defakto nie ma Iron Hearta  ;)  :lol2:

ps mój Sword chyba nawet lepiej mi sie podoba, przede wszystkim działa bez zarzutów... i pracuje w osi,  bardzo daleki od "pływania" mk 2 :taktak:
 To informacja dla tych , którzy cały czas  czepiają się, że "Komeś"mk3  jest "nieosiowy"  [emoji12]

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #763 dnia: 27 Wrzesień 2017, 14:50:30 »
Problemy z osiowością zostały rozdmuchane na podstawie jednego filmiku na yt z MK2, który to nigdy nie wszedł do oficjalnej sprzedaży.

@PIotrekBM Sword? :mhh:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #764 dnia: 27 Wrzesień 2017, 15:09:14 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi