Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 393121 razy)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #720 dnia: 19 Wrzesień 2017, 16:05:03 »
@andrzejmakal,
Korzystam z m47 i z mk3 nitro blade

:)

Ja się Pana pytam który lepszy:) w sensie jakbyś miał z jednym zostać do wszystkiego.

Ja nie wykluczone ze z ciekawości kupie jeszcze Lido, albo jak sie Kinu pojawi u nas dla porównania...


Jakby mi ktoś miesiąc temu powiedział ze wyląduje z ręcznym młynkiem jako podstawowym to bym nie uwierzył:).
Chyba Miklas mnie podkręcił w którymś poście o elektrycznych:)
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2017, 16:09:27 wysłana przez andrzejmakal »

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #721 dnia: 19 Wrzesień 2017, 16:39:56 »
Dodam od siebie, że słoik również idealnie pasuje do filtra 58mm (może do innych również).

Nie sprawdzałem ale na tym filmiku promocyjnym (MKII, który nie trafił do sprzedaży?) jest to fajnie pokazane ;)


Co do pędzelka. Właśnie w drogerii kupiłem takowy, najmniejszy i najtańszy. Nazywa się szczoteczka do zębów. :-) Działa bez zarzutu.
Szczoteczka manualna czy elektryczna? :D Tak serio to chcę coś czym i środek przetrę z kawy. Taki pędzelek do mejkapu będzie idealny, ewentualnie wybiorę się na dział malarski ;) W sumie te wszystkie drogerie to takie działy malarskie hyhyhy :lol2:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #722 dnia: 19 Wrzesień 2017, 19:13:04 »
Jeśli chodzi o pędzelek, to polecam z naturalnym włosiem -- nie ważne czy z plastyka, czy z budowlanego. Do tego znakomicie sprawdza się gruszka z apteki -- rozmiar ~7. Taki komplecik do czyszczenia w kawowym kąciku zawsze się przyda.

Offline Lukem Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Drip V60, Aeropress, De'Longhi EC685.R, Mizudashi, Hario Drip Scale
  • Młynek: Comandante mk3, Hario Skerton(złom)
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #723 dnia: 19 Wrzesień 2017, 22:06:21 »
Niedawno nabyłem mkIII. Jestem mega zadowolony z mkIII.
Pojawił się jednak pewien problem. Na czpieniu znajduje się obejma blokujaca czpień przed wypadnięciem (coś jak oring). Na trzpień nakładamy korbę. Niedawno obejma wypadła z rowka trzpienia i przykleiła się do magnesu w korbie. Na początku nie wiedziałem co to, myśląc, że to jakiś element łańcuszka przykleił się do magnesu korby, którą czasami odkładam luzem na blacie :). Obejmę odłożyłem nie dokońca wiedząc czy to element młynka. Po paru mieleniach ziarna zaczęły wypychać żarno zwiększając tym samym grubość przemiału. :p
Rozebrałem młynek, skapnąłem się, że brakuje obejmy. Zamontowałem i ścisnąłem kombinerkami. Na razie jest ok. Ale jakby co to będę reklamował. Może wymienią cały trzpień...
Rozpisałem się :p

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #724 dnia: 19 Wrzesień 2017, 22:15:43 »
Obejmy? Może masz na myśli te metalowe kółeczka które osłaniają łożyska? Jedno wchodzi od spodu a drugie od góry. Tych obejm się nie montuje na ścisk tylko je wkłada na trzpień. Ten od góry jest blokowany przez trzpień żeby nie wylecieć jak się ściągnie korbę a ten na dole jest dociskany przez sprężynę żarna:

comandante_comparism_mk3_mk2.jpg

Na zdjęciu po lewej są na trzpień wsunięte.

Jak rozkręcam żarno dolne, to trzpień wychodzi z rączką i na nim jest górna osłona łożyska a to dole wypada. Jak wyczyszczę to dolne żarno to zakładam trzpień i od dołu wsuwam osłonkę i zakręcam dolne żarno.

Też mi za pierwszym razem wyleciały ale po chwili doszedłem do czego są.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2017, 22:19:53 wysłana przez andy »

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #725 dnia: 19 Wrzesień 2017, 22:32:17 »
Pewnie mowa o tym:
https://www.coffeedesk.pl/photos/products/large/c956105f2eb449ecac41df32d8e75bf7.jpg

Jak zamontowałeś i ścisnąłeś to powinno być ok. Jak będzie wypadać to pisz do sklepu :).
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2017, 22:35:33 wysłana przez Cinello »

Offline Lukem Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Drip V60, Aeropress, De'Longhi EC685.R, Mizudashi, Hario Drip Scale
  • Młynek: Comandante mk3, Hario Skerton(złom)
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #726 dnia: 20 Wrzesień 2017, 06:25:20 »
Pewnie mowa o tym....

Jak zamontowałeś i ścisnąłeś to powinno być ok. Jak będzie wypadać to pisz do sklepu :).

Dokładnie o to chodzi  na zdjęciu po prawej widać tę małą obejmę.
Zobaczymy co będzie się działo dalej.

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #727 dnia: 20 Wrzesień 2017, 10:21:56 »
Zastanawiam się nad iron heart lub lido e. Pod espresso, czy jest duża różnica w jakości przemiału ?

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #728 dnia: 20 Wrzesień 2017, 10:56:06 »
@gizmuch
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2628.0

Z tego co widać na zdjęciach to żarno chyba podobne do tego w Kinu? Górne ma mniejsze zęby, regulacja bezstopniowa co pozwoli na bardziej płynną regulację przemiału.

Najlepiej kup dwa i daj znać który lepiej mieli pod espresso  O0 :jezyk:

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #729 dnia: 20 Wrzesień 2017, 11:11:56 »
W sumie to czekam na dostawę w sklepie i kupuje Irona. Lubię pokręcić , a i miejsca w kuchni będzie więcej

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #730 dnia: 20 Wrzesień 2017, 11:25:37 »
Czy kupując taki zestaw do "konserwacji" nie przekroczę pewnej granicy? :doh: :picardpalm: :smiech:
3.jpg

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #731 dnia: 20 Wrzesień 2017, 11:54:11 »
Przekroczysz. Granica to 5 zł :P

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #732 dnia: 20 Wrzesień 2017, 12:28:33 »
Andy rozumiem, że świeży nabytek  :), może kran z wodą wystarczy i stawiasz na ociekacz/ściereczkę do wyschnięcia.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #733 dnia: 20 Wrzesień 2017, 14:58:26 »
Ja się Pana pytam który lepszy:) w sensie jakbyś miał z jednym zostać do wszystkiego.

Jeden do wszystkiego... Ciężko wybrać.
Kinu- do alternatyw wiadomo, ale kupiłem go również z myślą o espresso, którego ostatnio nie robię. Chyba ta bezstopniowa regulacja pod espresso była decydująca.
Zalewajka z Komesia wiadomo jaka jest. Tutaj nic go nie pobije.
Kinu jest szybszy- to na plus. Ciężej się nim mieli, ale dla mnie przyjemniej. Czuć to mielenie. W c40 nie czuję i nie słyszę tego tak jak w Kinu (chyba, że za szybko naparzam :D).
W Kinu przeszkadza mi, że prócz kawy czuję gdzieś ten metal np. wąchając zmieloną kawę w pojemniczku. W Comandate tego nie ma.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #734 dnia: 20 Wrzesień 2017, 15:04:50 »
Dziękuję za odp.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi