Autor Wątek: Crowdfundingowe gadżety kawowe  (Przeczytany 88458 razy)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Październik 2017, 22:40:50 »
- waga VOOM, ale jaka waga. Nie tylko masa i czas. Tutaj jest duży ekran, zapisane programy z krzywymi polewania dla metod przelewowych, programy dla espresso. To wszystko modyfikowalne, przesyłalne, socjalne. Zapisz swój własny profil lub sporządź kawę tak, jak Twoi znajomi. To wszystko w promocyjnej cenie 99$, detaliczna później będzie 200$.
https://www.kickstarter.com/projects/voomworks/voom-smart-coffee-scale-for-consistent-and-intuiti?ref=newest

Wow, a już myślałem że mam wszystko czego potrzeba do zaparzania dobrej kawy :)
W zasadzie szybkość i technika polewania jest chyba najtrudniejszą zmienną do powtórzenia przy kolejnych zaparzaniach, a to całkiem mocno wpływa na finalną ekstrakcję.



Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Październik 2017, 00:32:19 »
Waga super, no i cena rewelacja w tym momencie :)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Listopad 2017, 15:08:36 »
Ładny i drogi dzbanek z dripperem na filtry Kality 155:
https://www.kickstarter.com/projects/trinityone/origin-decanter

Poza tym, że jest ładny i drogi, można regulować szybkość przepływu wody. Otworów w dripperze jest kilkanaście, każdy blokowalny.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Listopad 2017, 12:13:45 »
I jeśli jednak ktoś uzna, że dość ma stożkowatych i nijakich dripperów, to teraz można mieć taki w kształcie low-poly czaszki za 25 elżbiet plus przesyłka:

https://www.kickstarter.com/projects/hundredmillion/bound-for-the-ground-skull-pour-over-coffee-drippe?ref=newest

Dla wtajemniczonych: wygląda na całkiem gładki w środku. To źle? Wszystkie Melitty, V60 i klony mają raczej karbowane ścianki. Chyba tylko chemex ma gładkie ścianki?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Grudzień 2017, 16:15:58 »
Oto dlaczwego ten temat powinien być jednak w iinym dziale:

Hiku Grinder https://www.kickstarter.com/projects/385972388/hiku-the-premium-hand-coffee-grinder

Nowa propozycja z niespotykanym dotąd żarnem o siedmiu ostrzach i rozmiarze zewnętrznym 43 mm, choć autorzy raczej wolą porównywać średnice stożka. Stosując ichnią metodologię żarno jest większe od tego z Kinu M47. Sam stożek wygląda mocno jak te ze starych Dienesów, tylko ma siedem a nie sześć ostrzy. Cena? Super Early Bird z przesyłką wychodzi około 550 zł. Przy tym rozmiarze żaren wydaje się być bezkonkurencyjna, ale tych najtańszych zostało jeszcze ~50. Docelowo ma kosztować 299 CAD, czyli lekko ponad 1000 PLNów. Projekt obarczony jest jednak ryzykiem - nie znalazłem żadnych materiałów w sieci poza tymi marketingowymi. Dostawa planowana na maj 2018.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Grudzień 2017, 16:27:45 »
Ściepa forumowa? :P

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Grudzień 2017, 18:28:32 »
Patrząc na filmik i opis tekstowy tego Hiku mam wrażenie, że skala regulacji grubości mielenia jest dość ograniczona (od 0 do 2, bez możliwości większej ilości obrotów pierścienia regulacyjnego). A to oznacza brak możliwości ustawienia grubości mielenia z dużą precyzją, co jest szczególnie ważne w przypadku espresso :(

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Grudzień 2017, 20:27:06 »
Na razie ściepiać się nie trzeba, są jeszcze dostępne w najbardziej oszczędnej wersji. Później rzeczywiście warto zebrać 5 osób i pokusić się o paczkę pięciu.

Oprócz krótkiej skali zastanawia mnie jeszcze aluminiowa rączka. Być może się nie złamie, ale czy gniazdo się nie wyrobi.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Grudzień 2017, 20:52:12 »
mnie zainteresowała stabilizacja żarna, niestety nie ma żadnych informacji, schematu, przekroju, wiemy tylko że jest "unikalny" i że patent pending i że używa 2 łożysk, trochę średnio idzie mi wymyślanie innowacyjnego patentu z pręta w dwóch łożyskach, ale spoko, to ze ja jestem marny nie znaczy że w młynku będzie marnie ;)

Zaskoczyli mnie, że w filmiku z prezentacją, jako ten stary i daremny młynek, wolny wielki z małymi żarnami wybrali sobie lido, no albo mają cojones i są pewni swojego, albo to tylko przesadzony pijar

ps
no i szacunek 550zł jest bez vat-u, doliczając odprawę celną prawie 700zł się robi, już się robi blisko c40 czy właśnie lido
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2017, 21:00:31 wysłana przez trez »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Grudzień 2017, 10:19:41 »
wybrali sobie lido, no albo mają cojones i są pewni swojego, albo to tylko przesadzony pijar
Dla mnie to od razu czerwona lampka. Lido ma dosyć agresywne żarna i przemiał pod Chemex trwa naprawdę krótko. Sugerowanie, że z Hiku można zmielić i zaparzyć kawę w Chemexie, a w tym czasie przemiał na Lido jeszcze trwa to oszukiwanie klientów i tyle.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Grudzień 2017, 12:34:41 »
śmiesznie bo nowe żarna w lido mają kształt zmieniony, żeby mielić wolniej, ale z mniejszym oporem / łatwiej :) Wydaje mi się ze wybrali lido tylko dlatego, bo ma dziwaczny wygląd i wymiary, a ich jest ładny prosty i poręczny, nie wiem czy nie odczytywać tego, że targetem ni są kawowe świry, ale kto inny da 200$ za młynek :)

tak czy inaczej, baardzo podoba mi się,  że się rynek rozwija, ale ten mnie nie zainteresował, za drogo za coś co nie istnieje, a w możliwości z kształtu ich żaren poprostu nie wierzę, najwięksi na rynku zżarli zęby na różnych żarnach, żeby mielić szybko i równo i bez posiadania bicka od stejków ;) to taki trochę kawowy odpowiednik szybko tanio i porządnie u mechaników samochodowych ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Grudzień 2017, 12:00:47 »
HomeRoast - http://www.homeroast.co.uk/

Kampania startuje za 55 dni.

HomeRoast.jpg


« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2017, 12:03:37 wysłana przez pj.walczak »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:32:58 »
Dla wszystkich, którym nie chce się precyzyjnie polewać z konewki i/lub marzą a jeszcze większej klarowności naparu.

https://www.kickstarter.com/projects/2024037108/melodrip-coffee-clarity-redefined
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:34:49 »
Dla wszystkich, którym nie chce się precyzyjnie polewać z konewki i/lub marzą a jeszcze większej klarowności naparu.

https://www.kickstarter.com/projects/2024037108/melodrip-coffee-clarity-redefined

Gabi?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Grudzień 2017, 17:22:21 »
Eee, nie ;) Taki cedzak na metalowej rączce.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi