Autor Wątek: La Pavoni - zakup grupowy  (Przeczytany 13846 razy)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Marzec 2021, 22:50:44 »
A może poczekamy na taką:
Jakby patrzeć od strony wizualnej to jest bardzo dobra propozycja, w większości aktualnych kuchniach byłby bardzo ładnym dodatkiem. Może i zbiornik nie jest z mosiądzu a ze stali nierdzewnej, to byłby drugi plus.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5299
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2021, 08:42:20 »
Jakby patrzeć od strony wizualnej to jest bardzo dobra propozycja, w większości aktualnych kuchniach byłby bardzo ładnym dodatkiem.

Zgadzam się, ale jak to mówią... brakuje mu tego coś... "duszy" w porównaniu do La Pavoni czy Elektry.

@Carlos68
Ciebie mamy "załatwionego" w sprawie zakupu dźwigni: czekasz na info i podejmujesz decyzję, a @cook74 (proszę o priv) i ja przez weekend z wiadomych względów musimy podjąć decyzję.
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Marzec 2021, 13:47:50 »
Ciekawe jaka bedzie cena tego OE1

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5299
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Marzec 2021, 16:17:15 »
OE1

Ciekawa dźwignia, ale królowa jest jedna:

CoffeeGeek:

"As I stated in the La Pavoni review last month, the Elektra Micro Casa gave me more joy as a test machine than almost any other machine I've evaluated in recent memory. If you are someone really into quality espresso and the artistry that surrounds it, there's something almost mystical, personal about using a lever machine for hand crafting the world's most perfect yet elusive beverage.

When I am done evaluating espresso machines, and the detailed reviews are written, it's tough for me to "give up" the machine, to pack it away and move on to the next product, but I have to tell you, it's almost impossible for me to give up on the Elektra. The day I pack this back up in its box is a sad day indeed.

The Final Word
Espresso, hands on, at its finest. I've turned out shots better than I've gotten from a La Marzocco. Only the high learning curve, and the overheat issues prevent a "10"."

http://coffeegeek.com/proreviews/detailed/microcasaleva/overview

@cook74
@Carlos68
 
Ja jestem zdecydowany: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 16:52:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Marzec 2021, 17:10:56 »
@GostRado Takiej ślicznotce trudno się oprzeć 😁, kup i podziel się później wrażeniami.
U mnie La Pavoni, inna zasada działania w porównaniu do Elektry, i to mnie do niej przekonuje. Co prawda to nie ta jakość wykonania i uroda w porównaniu z Elektrą ale mam nadzieję na fajną zabawę z kawą.
Co do tych wszystkich recenzji podchodź trochę z dystansem. Naczytałam się ich co nie miara na różnych forach i tylko opis jak dany ekspres jest zbudowany jest obiektywny, cała reszta to już kwestia przypadku, szczęścia lub pecha, samopoczucia w danej chwili, oczekiwań itd.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2021, 17:47:26 »
Zgadzam się, ale jak to mówią... brakuje mu tego coś... "duszy" w porównaniu do La Pavoni czy Elektry.
Mnie się zdaje, że więcej w tym duszy, a na pewno więcej metalu. Wygląda to znacznie solidniej.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Marzec 2021, 19:06:15 »
Dla mnie te ekspresy byłyby idealne jakby bojlery, rurki itd. były ze stali nierdzewnej. Tutaj mosiądz niewiadomego rodzaju, plastik w grupie ... . Jakby brać to na zdrowy rozsądek to zakup chybiony.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5299
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Marzec 2021, 19:30:33 »
Ciężko znaleźć dla siebie idealną rzecz, żeby spełniała wszystkie nasze wymagania.
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Marzec 2021, 20:13:14 »
Zgadzam się, ale jak to mówią... brakuje mu tego coś... "duszy" w porównaniu do La Pavoni czy Elektry.
Mnie się zdaje, że więcej w tym duszy, a na pewno więcej metalu. Wygląda to znacznie solidniej.
Może znasz jakieś ekspresy dźwigniowe bez miedzi i mosiądzu a za to ze stali nierdzewnej?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2021, 20:20:19 »
W tym roku ma pojawić się 1 grupowy ACS Vostok.

« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 20:23:06 wysłana przez pj.w »

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Marzec 2021, 20:39:40 »
Też Vostok, a jakiś inny, to poprzednia wersja?  ale ładny  :taktak:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5299
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Marzec 2021, 20:40:17 »
Cena na pewno powyżej 15k. Ma być DB?! Czy tak nazywają HX-a?
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 20:42:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Marzec 2021, 21:02:26 »
 :-*
W tym roku ma pojawić się 1 grupowy ACS Vostok.
Cha,cha,cha, ciekawe czy ekspres trafi pod strzechy?
Tak z innej beczki, czy przyszłość ekspresów będzie polegać na eliminacji w ich budowie z mosiądzu i miedzi?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi