Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 154723 razy)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #285 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:18:28 »
Czy wiesz co do czego porównujesz ? donkiszot pisał zdaje się o comandante.
Jak już porównujesz to przydałoby się mieć jakąś metodologię np. użyć tych samych ziaren, ilości i stopnia mielenia.

Pisał że o 15-30 sekund będzie dłużej w przypadku Comandante vs Kinu i przy bardzo luźnym teście się to potwierdziło, wiec nie jest jakoś super strasznie dłużej.
Oczywiście, że taki bardziej wiarygodny test można zrobić ale myślę, że wyjdzie podobnie ;) Kinu wygra ale nie będzie to deklasacja :)

 
Cytat: krystians
Teraz już rozumiem chyba Twoje zainteresowanie ilością kofeiny w kawie i graniczne jej wartości. Zdaje się że ostatnio możesz przekraczć te zdrowe granice. Może idź się wybiegać?
A od kiedy tak jest? Był temat o tym ile można wypić kaw z kawiarek, wiec napisałem to co wiem. Dyskusja potoczyła się potem tak jak się potoczyła...
Nie biegam już wolę rower ;) Poziomu kofeiny też nie przekroczyłem ale chyba ktoś dzisiaj jej ma za mało bo jest jakiś marudny nie? ;P;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #286 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:31:18 »
O widzisz, jak piszesz pełnymi zdaniami, to można domyślić się o co chodzi.
Byłbym wdzięczny gdybyś postarał się pisać posty tak, aby niosły jakąś w miarę zrozumiałą treść.

Jak robiliśmy parę razy porównania na tych samych ziarnach, to żeby uzyskać taki sam TDS, to w Kinu mieliło się ok 3,5 razy krócej. Nikt nie mówił o żadnej dyskwalifikacji.

Howgh
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2017, 14:34:49 wysłana przez krystians »

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #287 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:47:36 »
3,5 raza krócej to byłaby konkretna deklasacja... Jeśli teraz 18g do drip'a mielę na Kinu w ~15s, to na C miałbym ponad 50s...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #288 dnia: 22 Wrzesień 2017, 14:55:07 »
w Kinu trochę grubszy wychodził przemiał aby uzyskać ten sam TDS. Pewnie kwestia rozłożenia różnej wielkości cząstek przemiału. Porównywałem pożyczony C40 nitro ze swoim kinu, który kilka razy rozkładałem i może nie być idealnie w osi.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2017, 14:58:41 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #289 dnia: 22 Wrzesień 2017, 15:41:21 »
Dzisiaj kręcąc pod phina (12 klik czyli bardzo drobno) wyszło ok 40 sekund przy takim standardowym zaangażowaniu. Było to dla 10g. Tak wiec czasy są porównywalne. Samo mielenie też jakieś cięższe nie było - ot ręka miała lekko większy opór niż przy grubszym przemiale.

Comendant: 40s/10g=4s/g
Kinu: 30s/16,5g=1,8s/g

1:2,2 dla Kinu.

Ja wiem czy takie porównywalne?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #290 dnia: 22 Wrzesień 2017, 17:19:41 »
Cytat: Miklas
Comendant: 40s/10g=4s/g
Kinu: 30s/16,5g=1,8s/g

1:2,2 dla Kinu.

Ja wiem czy takie porównywalne?
Przy takim jednostkowym kręceniu czy to ma znaczenie? Jeżeli ktoś robi kawę 2-4 razy dziennie to różnicy mu nie robi choć czywiście fajnie jest wcześniej skończyć (hehehe) ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #291 dnia: 22 Wrzesień 2017, 17:48:06 »
Czy ma znaczenie, czy nie ma, to już musisz sam sobie odpowiedzieć. Dla mnie nie ma znaczenia, że pojemnik nie pasuje idealnie do aeropress'a, tylko lekko wpada, dla Ciebie nie ma znaczenia, że kręcisz ponad dwa razy dłużej. Dla każdego coś innego może mieć znaczenie ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #292 dnia: 23 Wrzesień 2017, 11:51:50 »
Oczywiście, że tak :) Dlatego dobrze jest pisać o takich szczegółach, bo nowe osoby chcące wybrać dla siebie młynek będą miały więcej danych.

Oba młynki (Kinu i Comandante) to świetne urządzenia i różnią się szczegółami ;)

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #293 dnia: 23 Wrzesień 2017, 12:31:57 »
Dla mnie ponad 2-3 razy krótszy czas mielenia to nie jest szczegół przy kilku kawach dziennie, włączając w to espresso, gdzie trzeba się więcej napracować. Kinu to naprawdę kawał solidnej roboty, najlepiej polecam wziąć oba do ręki jeśli jest możliwość , co robiliśmy na ostatnim spotkaniu we Wrocku i wyciągnąć wnioski ;) Największą jego wadą na ten moment jest brak obecności w oficjalnej sprzedaży w Polsce, co wielu odstrasza, no i trochę wyższa cena.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10561
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #294 dnia: 23 Wrzesień 2017, 12:41:20 »
co wielu odstrasza
Zauważyłem tylko jeden wystraszony głos... ;)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Kinu M47
« Odpowiedź #295 dnia: 23 Wrzesień 2017, 15:00:35 »
No to weź mi go kup z obsługa gwarancyjna  Polsce. 


A to ze C40 mieli długo, i ze to jest uciążliwość to jest akurat prawda.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #296 dnia: 23 Wrzesień 2017, 15:13:03 »
Tak rzeczywiście te 5 min dziennie jakie poświęcam dłużej na mielenie kawy mógłbym spożytkować w inny sposób proponuję wszystkim więcej uśmiechu i nie skupianie się tak na czasach mielenia. Kupując młynek ręczny chyba wszyscy wiedzą, że w 8s nie zmielimy kawy na espresso. Dodatkowo jeżeli ktoś przyjmuje często znajomych na kawę to nie kupuje ręcznego młynka tylko elektryk.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #297 dnia: 23 Wrzesień 2017, 16:35:32 »
No to weź mi go kup z obsługa gwarancyjna  Polsce. 


A to ze C40 mieli długo, i ze to jest uciążliwość to jest akurat prawda.

W  C40 IH  zmielenie  7-7,5 g kawy do  espresso zajmuje mi ok 23-25 sekund
czy jest to uciążliwe? przy 2 espresso dziennie  raczej nie.
C40 juz  zabieram do pracy, tam swieżo zmielona kawa i alternatywa.
C40 jest duzo lżejsze od m47 ( którego zakup bardzo poważnie rozważałem) i  jednak mniejsze !
Trzecia (chyba juz edycja Kinu m47 waży wiecej niz 2 czy 1)
C 40 IH  już ze mną  jezdzi do pracy, na wyjscie 2 dniowe w góry pewnie też  go zabiorę :)

Jak muszę zrobić kilka kaw z rzędu( w domu) to korzystam z dittinga (7,5 grama kawy do pojedynczego espresso mieli w 1,7-1,8 sek )
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2017, 16:39:30 wysłana przez PiotrekBM »

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Kinu M47
« Odpowiedź #298 dnia: 23 Wrzesień 2017, 16:40:20 »
W moim c40 17,5g kawy to 1’20”. Przy 3-4 kawach kiedy zależy mi na czasie (Lubie wypić dobra kawę, ale nie rozsiadam sie przed telewizorem z podwójnym espresso)ma to dla mnie znaczenie. Uśmiech nie ma tu nic do rzeczy, kinu jest duzo szybszy z tego co widzę tylko niektórym cieżko to przyznać.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2017, 16:42:23 wysłana przez andrzejmakal »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #299 dnia: 23 Wrzesień 2017, 16:45:49 »
W moim c40 17,5g kawy to 1’20”. Przy 3-4 kawach kiedy zależy mi na czasie ma to dla mnie znaczenie. Uśmiech nie ma tu nic do rzeczy, kinu jest duzo szybszy z tego co widzę tylko niektórym cieżko to przyznać.

Długo mielisz te 17,5 gama, słabo  kręcisz  ;)
Nikt nie zaprzecza, ze Kinu jest szybszy. ( jakies 2 razy)

Jeśli tak bardzo zależy Ci na szybkości to i tak czas mielenia ( nawet w Kinu m 68 ) ma się nijak do elektrycznego porządnego młyna gastro( zobacz czasy mielenia, które napisałem  wiadomość wcześniej )

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi