Autor Wątek: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.  (Przeczytany 53551 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #195 dnia: 16 Październik 2019, 21:04:44 »


Apple ma unifikację gdzieś.

W punkt. Plus niektóre urządzenia mają niby też USB ale nie trapezik a grzybek. No i USB C to całkiem inna bajka.

Offline Wojti Mężczyzna

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Chemex, French press, kawiarka 3tz "no name"
  • Młynek: Baratza Virtuoso
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #196 dnia: 28 Marzec 2020, 18:49:15 »
Podbijam temat w zwiazku z awarią mojej bonavity. Otóż symptomy są następujące: czajnik uruchamia się bez problemu lecz podczas gotowania gdy temperatura wody rośnie, zaczynają sie skoki i temperatury w górę i w dół. Oprócz skoków temperatury czasami przestanie gotować tak jakby uznał że osiągnął założoną temperaturę lub pokazuje timer yal jakby styki na bazie nie wykryły czajnika. Występuje to już od jakiegoś czasu ale po prostu jakoś to znosiłem. Oczywiście czajnik jest po gwarancji i jesli to możliwe to nie chciałbym usłyszeć diagnozy że trzeba kupić nowy  [emoji38] Kawowi elektrycy pomóżcie  :poklon:

Offline mitzun

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, Kalita Wave 185
  • Młynek: Baratzza Vario-W
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #197 dnia: 05 Styczeń 2021, 20:24:58 »
Po trzech latach bezawaryjnej pracy mój czajnik Bonavita Digital Variable Temperature Gooseneck przestał się włączać. Czy ktoś mógłby polecić jakiś serwis w Warszawie, któremu warto powierzyć naprawę (o ile jest możliwa)? Nie chciałbym niepotrzebnie powiększać góry elektrośmieci.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #198 dnia: 07 Styczeń 2021, 00:25:22 »
U mnie jest dokładnie to samo. Nie włącza się. Jakiś wadliwy ten czajnik jest.

Offline mitzun

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, Kalita Wave 185
  • Młynek: Baratzza Vario-W
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #199 dnia: 16 Styczeń 2021, 16:22:45 »
Mój czajnik znowu działa. Tak jak u użytkownika untoldex (post na 12. stronie wątku) problemem była dioda zenera ZD1, która kosztuje jakieś grosze. Wniosek: próbujcie naprawiać swoje czajniki przed wyrzuceniem.

Offline Me_ron4ik

  • Wiadomości: 1
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #200 dnia: 27 Styczeń 2021, 21:27:12 »
Dobry wieczór. Pojawił się ten sam problem, czajnik działał bez problemów 3 lata a potem po prostu przestał się włączać. Może ktoś zna rzemieślnika lub miejsce, w którym można naprawić czajnik?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi