;

Autor Wątek: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.  (Przeczytany 9397 razy)

Offline pafcio0 Mężczyzna

• Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Fiorenzato F6, Kinu M47, Aergrind, Timemore Nano, Peugeot, Dienes etc.
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Październik 2017, 12:19:57 »
Wszystko działa, nie mam zamiaru wymieniać, aczkolwiek jestem świadom, mógłbym tak "odnawiać" konewki bez końca - to jest już mój drugi dzbanek...

Offline donkiszot Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
  • Ekspres: v ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗'] …
  • Młynek: C40MK3; KM3873; Wilfa; Serbski Młynek Turecki; Santos Silent
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Październik 2017, 12:29:55 »
Dziwna sprawa. Nie masz ogólnie problemów z rdzą u siebie? Tylko te konewki czy coś jeszcze?

Offline krychu Mężczyzna

• Ekspres: Hario v60,aeropress,bialetti kitty
  • Młynek: Baratza Virtuoso
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Październik 2017, 12:33:20 »
Mi rączka też popękała. Rdzy i wykwitów u mnie brak.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Offline pafcio0 Mężczyzna

• Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Fiorenzato F6, Kinu M47, Aergrind, Timemore Nano, Peugeot, Dienes etc.
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Październik 2017, 13:41:58 »
Bonavita rdzewiała przy łączeniu szyjki, teraz Brewista... ale nic innego mi nie rdzewieje, wszystkie inne stalowe dzbanki, rondelki itp. są OK.
Po prostu chyba tam gdzie powłoka tej kiepskiej stali jest uszkodzona, rdza się wdziera.

Offline Levy_

« Odpowiedź #79 dnia: 07 Grudzień 2017, 23:41:43 »
Dobra, cały wątek przeczytany. Dobrze zrozumiałem, że lepiej iść w stronę Bonovity? Moc grzałki? W sumie również, bo kilka minut w tą czy we w tę nie robi różnicy - w tym czasie na spokojnie sobie zmielę ziarna czy przygotuję zabawki.

Tak na marginesie: Stagg EKG+ jest już dostępny w naszym pięknym kraju? Jest w ogóle dostępny? [emoji3]
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2017, 00:43:33 wysłana przez Levy_ »

Offline quorthon Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60, Aeropress
  • Młynek: Ceado E6P, Tchibo (KM3873)
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Grudzień 2017, 00:19:37 »
Niedawno wyszukałem alternatywę dla obu firm na B ;)

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075GRG92Y

Konewka elektryczna Doctor Hetzner kosztowała mnie 55 EUR z darmową przesyłką.

Funkcjonalnie nie odstaje od znanych już czajników:
- podgrzewanie do zadanej temperatury
- regulacja z dokładnością do 1 stopnia, dłuższe przytrzymanie przycisków +/- umożliwia skakanie co 5 stopni
- podtrzymanie zadanej temperatury przez godzinę

Pierwsze wrażenia co do jakości wykonania są całkiem pozytywne. Subiektywnie rzecz ujmując, zauważalna różnica na plus względem Brewisty i Bonavity.

W codziennym użytkowaniu spisuje się właściwie bez zastrzeżeń. Zauważyłem tylko drobny problem z dokładnością ustawień. Ustawienie zadanej temperatury X powodowało, że czajnik podgrzewał wodę do X+2/X+3. Podtrzymanie temperatury X oznaczało, że najpierw spadnie ona do X-2/X-3, by zostać ponownie podgrzana do -X+2/X+3. Cały czas więc oscylujemy wokół X i trzeba się czasowo wstrzelić we właściwy moment. Można też pójść na skróty i od razu ustawić X-3 zamiast X.

Zgodnie z podziałkami można jednorazowo gotować od 0,5 l do 1,0 l wody. Czas gotowania mógłby być krótszy, ale nie będę narzekał ;)

Podsumowując, byłaby to całkiem atrakcyjna propozycja pod względem relacji jakości do ceny. Byłaby, ale niestety nie u mnie, ponieważ po 3 tygodniach normalnego użytkowania czajnika już nie daje się uruchomić :( Patrząc na ilość przychylnych komentarzy na Amazonie, być może trafił mi się pechowy egzemplarz, ale będzie trudno to sprawdzić, gdyż od jakiegoś czasu czajnika nie da się już kupić. Pozostaje mi więc tylko opcja zwrotu i dalsze poszukiwania...

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi