Autor Wątek: Phin  (Przeczytany 205049 razy)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Phin
« Odpowiedź #480 dnia: 18 Wrzesień 2017, 11:23:55 »
Zostaje więc jeszcze kwestia ceny. Na jednym z forumowych sklepów widziałem 140ml za 25zł a na Alledrogo za 17.50zł (stal nierdzewna pochodzenie wietnam).
To to samo?

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Phin
« Odpowiedź #481 dnia: 18 Wrzesień 2017, 15:03:07 »
Mam kilka phinów, polecam sprzedawcę etnobazar. To samo co u "forumowego sprzedawcy", a nawet lepiej.  :taktak:

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Phin
« Odpowiedź #482 dnia: 18 Wrzesień 2017, 19:43:44 »
No i od niego kupiłem. Zrobiłem to zanim przeczytałem twojego posta ;) Ba zanim go napisałeś  :mrgreen:

Niedługo się pewnie przekonam czy nie był to strzał w stopę z tym phinem. Do niego nada się kawa palona jasno? Nie wyjdzie z tego jakiś napar po którym stracę przyjemność z picia kawy w ogóle?

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Phin
« Odpowiedź #483 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:03:23 »
Trudno popsuć i phina i kawę z phina ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Phin
« Odpowiedź #484 dnia: 20 Wrzesień 2017, 19:20:15 »
Fabryka w Wietnamie stanęła na wysokości zadania   phin o pojemności 340 ml już jest w drodze do mnie 

Jaki szybki przepis na kawę z tej wielkości. Bo z rana odbieram z paczkomatu i chciałbym już testować.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Phin
« Odpowiedź #485 dnia: 20 Wrzesień 2017, 21:47:15 »
Ja właśnie swojego przyniosłem przed chwilą z paczkomatu :taniec: Wykąpię go trochę i się biorę za robienie wstępnej kawy. Ciekaw jestem czy to kapanie nie będzie działać na mnie jakoś hipnotyzująco  :evil: :jezyk:

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Phin
« Odpowiedź #486 dnia: 20 Wrzesień 2017, 22:45:12 »
Mój też jest w paczkomacie ale odbiorę jutro. Będzie co w pracy robić. Zamówiłem trzy rozmiary

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Phin
« Odpowiedź #487 dnia: 21 Wrzesień 2017, 07:45:33 »
20 g na 250 ml. Taka receptura z drzewa no bo co się tu będę cyrtolił. Na początku juz chciałem lecieć do zlewu bo mi tu nic nie kapie. Zmieliłem chyba jak pod tygiel na miałko. Ale wcześniej oczywiście urządzenie poszło na wagę no i kurde jest lżejsze od aero. No poważny konkurent wyrósł mojemu ulubionemu aeropressowi. Generalnie jedynie co mnie niepokoi to to sitko z tym dzyndzlem kiwa sie sie na boki i boję się ze wcześniej niż później chyba się ułamie. Jak  wspomniałem zalałem Etiopia Yirgacheffe Kochere no i dobre to naprawdę dobre ale czy lepsze od innych metod hmmm nie mam doświadczenia ... jeszcze.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Phin
« Odpowiedź #488 dnia: 21 Wrzesień 2017, 09:02:18 »
Czy ktoś z phinem i caravelem może potwierdzić że wyjdzie to samo jak się da kawę do sitka i otworzy dźwignię by kapała grawitacyjnie?

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Phin
« Odpowiedź #489 dnia: 21 Wrzesień 2017, 10:22:55 »
20 g na 250 ml
8g na 100ml to tak w sam raz, ja też przeważnie tyle daję, a przemiał trochę grubszy niż do espresso. I nie molestuj dzyndzla, bo on z miękkiej blachy jest zrobiony, no chyba że trafiłeś na jakiś gorzej przyspawany egzemplarz.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2017, 11:46:31 wysłana przez Mr.Ed »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Phin
« Odpowiedź #490 dnia: 21 Wrzesień 2017, 11:30:27 »
Ja wczoraj zrobiłem pierwszą kawę, taką do wylania. Nie mam wagi więc dałem trzy łyżeczki mocno czubate i zalałem phina (340 ml ) do pełna. Kapało około 7 minut. Zaskoczony jestem bo kawsko wyszło konkretne, czarna siekiera jak z kawiarki. Do picia to by było za mocne no i za kwaśne.
Dzisiaj zrobiłem taką do wypicia. Dałem dwie czubate łyżeczki, 30 sekund preinfuzja i zalałem urządzenie do pełna. I kurcze nie jestem smakowo zadowolony. Gdzieś zniknął mi smak czekolady i przypraw, którym się delektowałem pijąc tą kawę z ekspresu przelewowego :'( Kawa bardziej kwaśna się zrobiła. Z ekspresu przelewowego ta sama kawa wychodzi mi o wile lepiej. Może dlatego, że do phina dałem kawę sporo grubiej zmieloną? Zapomniałem spojrzeć ile czasu dzisiaj kapało...

Mam pytanko: nie posiadam wagi, mam za to łyżeczkę do kawy od french pressu na której jest napisane 7 gramów. Czy wypełniona zmieloną kawą ( na płasko, bez czuba) będzie wagowo odzwierciedlać mniej więcej owe 7 gramów?
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2017, 11:36:17 wysłana przez Pawcio »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Phin
« Odpowiedź #491 dnia: 21 Wrzesień 2017, 11:44:31 »
Miel tak jak do dripa. Jak za kwasno to wyższą temp.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Phin
« Odpowiedź #492 dnia: 21 Wrzesień 2017, 12:09:04 »
Jaką Ty kawę masz, że mieloną na łyżeczki mierzysz?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Phin
« Odpowiedź #493 dnia: 21 Wrzesień 2017, 12:37:56 »
Ja wczoraj zrobiłem pierwszą kawę, taką do wylania. Nie mam wagi więc dałem trzy łyżeczki mocno czubate i zalałem phina (340 ml ) do pełna. Kapało około 7 minut. Zaskoczony jestem bo kawsko wyszło konkretne, czarna siekiera jak z kawiarki. Do picia to by było za mocne no i za kwaśne.
Dzisiaj zrobiłem taką do wypicia. Dałem dwie czubate łyżeczki, 30 sekund preinfuzja i zalałem urządzenie do pełna. I kurcze nie jestem smakowo zadowolony. Gdzieś zniknął mi smak czekolady i przypraw, którym się delektowałem pijąc tą kawę z ekspresu przelewowego :'( Kawa bardziej kwaśna się zrobiła. Z ekspresu przelewowego ta sama kawa wychodzi mi o wile lepiej. Może dlatego, że do phina dałem kawę sporo grubiej zmieloną? Zapomniałem spojrzeć ile czasu dzisiaj kapało...

Mam pytanko: nie posiadam wagi, mam za to łyżeczkę do kawy od french pressu na której jest napisane 7 gramów. Czy wypełniona zmieloną kawą ( na płasko, bez czuba) będzie wagowo odzwierciedlać mniej więcej owe 7 gramów?

Tak więc z kawiarki nie wychodzą żadne siekiery, za mocne i kwasy jeśli się ją okiełzna i zastosuje dobre ziarno (dobre ziarno - klucz do sukcesu). Z kawiarki napar może być owocowo kwasowy, słodki i esencjonalny.

Wpisz w allegro - waga jubilerska, i tak tego zakupu nie unikniesz, po co się męczyć.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Phin
« Odpowiedź #494 dnia: 21 Wrzesień 2017, 13:45:00 »
No cóż, może faktycznie trzeba się przełamać mentalnie i zakupić wagę. Skoro bez wagi się nie da zrobić dobrej kawy...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi