Autor Wątek: Blending Przed czy Po Wypaleniu  (Przeczytany 29049 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Luty 2016, 20:38:07 »
Myślę, że mniej więcej taka analogia jak pieczenie kiełbaski na ognisku w samym środku płomienia...

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Luty 2016, 10:45:42 »
Hmm smakuje i pachną naprawedę dobrze nie jak spalona kiełbaska ;) wydaje mi sie ze wyglądają tez nieźle ?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Luty 2016, 13:56:49 »
Właśnie palę kawę.
Przy suszeniu tep. Spada do 170°f potem. Powoli w górę do 250 i szybciej do 300 dalej powoli do  390 i jest pierwszy crack.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2016, 13:59:58 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Luty 2016, 14:00:55 »
Kończę na 415.
Pierwszy raz palę w garażu, przedtem na ogrodzie.
Fajnie mieć garaż w UK :-)
Bo tu, kurwa ciągle pada.
Ps.
Przekląłem z premedytacją
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2016, 14:08:12 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Luty 2016, 14:59:19 »
w UK jest magazyn Nordic Approach :) i pod tym wzlenddem żałuje ze mnie tam nie ma :( a wysyłka to już spora moneta

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Luty 2016, 15:03:06 »
Znalazłem fajny sklep na eBay i naprawdę jestem z niego zadowolony.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Luty 2016, 10:50:39 »
A jak wypada smakowo ta Costa Rica  tak jak opis ?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Luty 2016, 11:30:06 »
Jeszcze nie próbowałem ale single arabiki przeważnie są pyszne :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Luty 2016, 11:32:15 »
Jak sobie wypalisz, tak wypadnie... ;)
Kawy z Kostaryki bywają świetne.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2016, 11:45:16 wysłana przez Antonio »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Luty 2016, 21:53:34 »
Niebo w gębie :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline rulonista Mężczyzna

    • Millard Coffee Roaster
  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: nic specjalnego, nie ma sie czym chwalić ;)
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Luty 2016, 00:21:41 »
Witam.
Pozwólcie że sie przyłączę. Co prawda watek jest o mieszankach ale podnoszony jest też temat temperatury.
U mnie spadek temperatury po wsypaniu 5kg. jest z 210 do 140 stopni.Dla przykładu czas palenia 25min. Brazylia, 29min. Kenya (wartości przybliżone)a ubytek na wadze 20%.
Porównując do wykresów publikowanych tutaj czy gdzie indziej to wiem że to za długo ale moje pytanie jest -czy to ma wpływ na jakość kawy, czy im dłuższy jest proces palenia tym większa jest strata wagi i a przede wszystkim walorów smakowych?
A może to nie ma większego znaczenia jak długo się kawe nagrzewa (okres osuszania). Bardziej istotne jest  jak długo kawa trzymana jest w wysokiej temp. pomiędzy pierwszym a drugim crackiem?
U mnie też strata cieplna jest dość spora i albo będę musiał podnieść palnik wyżej tzn. bliżej bębna (ale wtedy może się okazać że blacha będzie się za bardzo nagrzewać i będą sie przypalały ziarna)albo zrobię (tak jak  raf77) recyrkulację gorącego powietrza. Na pewno będę musiał zrobić lepszą izolację. 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Blending Przed czy Po Wypaleniu
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Czerwiec 2017, 19:14:19 »
Witam.
Pozwólcie że sie przyłączę. Co prawda watek jest o mieszankach ale podnoszony jest też temat temperatury.
U mnie spadek temperatury po wsypaniu 5kg. jest z 210 do 140 stopni.Dla przykładu czas palenia 25min. Brazylia, 29min. Kenya (wartości przybliżone)a ubytek na wadze 20%.
Porównując do wykresów publikowanych tutaj czy gdzie indziej to wiem że to za długo ale moje pytanie jest -czy to ma wpływ na jakość kawy, czy im dłuższy jest proces palenia tym większa jest strata wagi i a przede wszystkim walorów smakowych?
A może to nie ma większego znaczenia jak długo się kawe nagrzewa (okres osuszania). Bardziej istotne jest  jak długo kawa trzymana jest w wysokiej temp. pomiędzy pierwszym a drugim crackiem?
U mnie też strata cieplna jest dość spora i albo będę musiał podnieść palnik wyżej tzn. bliżej bębna (ale wtedy może się okazać że blacha będzie się za bardzo nagrzewać i będą sie przypalały ziarna)albo zrobię (tak jak  raf77) recyrkulację gorącego powietrza. Na pewno będę musiał zrobić lepszą izolację. 

Siemka ;)
Masz normalna stratę wagi. Strata cieplna jest niespodziewanie wysoka. Napisałeś jaki masz drop (210), ale nie napisałeś jak długo nagrzewasz roaster. 15-20 minut po dojściu do oczekiwanej temperatury powinno wystarczyć. Na ostateczny smak mocno wpływa to jak szybko przechodzisz od momentu żółknięcia ziaren do brązowienia. Jeśli dobrze przeprowadzisz kawę przez tę fazę, ze stałym wzrostem temperatury, to faza między crackami będzie tylko uzupełnieniem tego co już wcześniej zrobiłeś.  Jeśli przejdziesz za szybko przez powyższą fazę - prawdopodobnie zwiększysz kwasowość na samym końcu, jeśli zbyt wolno - będzie srogie niedorozwinięcie profilu i papier w smaku. Ważny jest balans, proponuję zrobić cupping 3 profilów - wolny, średni i szybki i wybrać, który jest najlepszy dla danego ziarna, czy zbioru. Palenie to sztuka ulepszania detali, niczym parzenie espresso ;)

Co do pre, czy post mieszania, to dla mnie zdecydowanie pre. Smak bardziej tworzy całość i ziarno ma podobną kruchość przy mieleniu. Nie ma natomiast jednoznacznej odpowiedzi - o ile jesteś zadowolony z ostatecznego efektu ;)

« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2017, 19:19:26 wysłana przez Mr.Blend »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi