Autor Wątek: Spienianie mleka - latte art  (Przeczytany 269511 razy)

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #585 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:51:18 »
Pewnie się wypowiedzą bardziej doświadczeni. Ja rysuję tak, żeby malować jak najniżej powierzchni kawy, jak najmniejszym strumieniem - wtedy mleko od razu się rozlewa po powierzchni i można się bawić. W każdym razie zawsze spód kubka od mleka mam w kawie jak kończę malować - ale jak pisałem wcześniej, jestem amatorem samoukiem z Youtuba i mam złe filiżanki do latte art - ale cieszę się jak dziecko rysując rano i po południu wzorki.
Jeszcze bardzo ważna jest konsystencja, jak za bardzo spienię to tylko mogę serduszko zrobić - ale skoro pracujesz w zawodzie to i sprzęt masz konkretny i ilości przygotowywanej kawy większe - więc nic tylko trenuj i eksperymentuj.

Offline Kasinsky

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Strada V2
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #586 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:56:48 »
spróbuję eksperymentować z strumieniem , bo albo mam go za mały i to co wylewam jest słabe albo krzywe , albo wlewam po prostu za duże
dzięki za radę !

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #587 dnia: 21 Sierpień 2017, 22:33:57 »
Jeśli ma ktoś jakieś wskazówki to będę wdzięczny
Rzadsza tekstura i/lub wcześniej zacząć, pochylić bardziej filiżankę.

Offline SiwY Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #588 dnia: 25 Wrzesień 2017, 12:31:20 »
Cześć,

Poszukuję rad odnośnie spieniania mleka. Postaram się napisać najbardziej rzeczowo jak to tylko możliwe.

Spenianie wychodzi mi chyba ok. Czasem udaje mi się spienić tak całe mleko, że do kawy wylewam tylko pianę. Dzbanuszek ~500ml, mleka wlewam poniżej "dziubka" ~200ml.
Takim mlekiem natomiast nie da się malować bo piana zakrywa od razu całą kawę i uzyskuję jednolitą, białą piankę na górze.
Piankę uzyskuję poprzez lekkie zanurzenie końcówki w mleku. Pianka jest gęsta, nie ma dużych pęcherzyków powietrza.

Problem pojawia się gdy chcę zmienić strukturę mleka. Zanurzając końcówkę niżej/nisko/bardzo nisko, robiąc wir - mały/duży/brak wira, różnie nachylając dzbanuszek - za nic nie mogę uzyskać efektu żeby mleko miało strukturę. Albo wychodzi mi piana i mleko osobno, albo samo nieubite mleko, albo wcześniej wspomniana sama pianka.

Po obejrzeniu filmików...
(...)



(...)

... czasem udaje mi się zrobić jakiś zarys rozety ale to przez to, że na mleku na końcu mam troszkę spienionego mleka i one coś tam "liźnie" po powierzchni.
Wniosek z filmików: Wysokość i szybkość wlewania jest istotna - malujemy z niższych wysokości i lejąc mleko odpowiednio szybko.

Czy (mityczna dla mnie) mikropianka faktycznie istnieje?
Tzn, czy całe mleko można napowietrzyć tak żeby malowało zawsze, a nie tylko "górna" jego część czyli końcówka wylewanego mleka?

Niestety na filmikach wygląda to tak prosto, że nawet nie wiem od czego mam zacząć żeby wykluczać błędne zmienne w sposobie strukturyzowania mleka.

Proszę kawowo-mlecznych Guru o dobre rady :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3455
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #589 dnia: 25 Wrzesień 2017, 12:54:11 »
Zerknij na to, ja już tylko tak spieniam mleko.
Bez machania dzbankiem, proste, szybkie, powtarzalne. Jak masz termometr to przerywaj grzanie około 55-60 C. Jak nie to na "oko/rękę".



Jeżeli masz maszynę taka która pozawala zastosować tą technikę, to polecam :)

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #590 dnia: 25 Wrzesień 2017, 12:57:02 »
Piana jest wtedy gdy zbyt długo napowietrzasz mleko lub zbyt płytko wkładasz dyszę  :evil:
Ogólnie u mnie jest tak, że napowietrzam do momentu gdy kubek robi się letni, potem dysza niżej i staram się by jak najbardziej wirowało - trening na wodzie z płynem do naczyń zrobił swoje i godziny filmików.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #591 dnia: 25 Wrzesień 2017, 13:29:23 »
Pewnie na każdym sprzęcie będzie inaczej, ale chyba schemat jest ten sam. Jeśli masz za sztywną pianę, tzn jest jak mówisz, od razu przykrywa całą kawę, to znaczy, że za dużo napowietrzałeś. Napowietrzanie jest wtedy kiedy para "cyka" nie wiem jak to wyjaśnić, odgłos jak otwierane puszki napoju gazowanego "tssst". Kiedy spieniam połowę dzbanka 350 ml (na dwie filiżanki cappuccino) wystarczy, że cyknę trzy razy na ułamek sekundy po czym dyszę zanurzam w mleku na tyle żeby nie zasysała powietrza i robię wir. Kiedy spieniam 1/4 wystarczy, że cyknę raz. Powinieneś zmniejszać długość napowietrzania do momentu kiedy uda Ci się uzyskać odpowiednią konsystencję. Ponadto nie wolno ci przegrzać mleka. Musisz wyczuć ręką i da się też trochę na słuch kiedy mleko jest odpowiednio ciepłe. Jak przegrzejesz to piana też zrobi się sztywna. Termometry, które posiadam, jakiś mechaniczny z allegro i elektroniczny rhinowares są zbyt wolne, żeby na nich polegać przy spienianiu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #592 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:13:42 »
Czy (mityczna dla mnie) mikropianka faktycznie istnieje?
Tzn, czy całe mleko można napowietrzyć tak żeby malowało zawsze, a nie tylko "górna" jego część czyli końcówka wylewanego mleka?
Tak, ale to jest zjawisko, nie stan. Wszystko to się momentalnie rozwarstwia: mleko w dół, piana w górę. Dlatego trzeba cały czas kręcić, nie czekać.

Jeśli masz mleko z dobrą teksturą wlej je do szklanki, niezwłocznie na to espresso. Powinno zostać 0,5-1cm białej piany u góry, a espresso powinno zjawiskowo eksplorować mikropiankę. W efekcie, po kilku minutach czystego mleka na dole być nie powinno w zasadzie wcale.

Jeśli nie widzisz ściekającego espresso, a warstwy są wyraźne: gruba piana, espresso, mleko,  to z malowania nici.

Offline SiwY Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #593 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:35:40 »
Czy (mityczna dla mnie) mikropianka faktycznie istnieje?
Tzn, czy całe mleko można napowietrzyć tak żeby malowało zawsze, a nie tylko "górna" jego część czyli końcówka wylewanego mleka?
Tak, ale to jest zjawisko, nie stan. Wszystko to się momentalnie rozwarstwia: mleko w dół, piana w górę. Dlatego trzeba cały czas kręcić, nie czekać.
(...)

Aaa, to może tu jest problem. Zanim wyczyszczę rurkę po spienianiu to jest kilkanaście sekund. Potem zakręcam trochę mlekiem ale to tylko ze dwa razy i wlewam. Może muszę zwrócić uwagę na to żeby mieszać dłużej.
No i Twoja uwaga utwierdza mnie w tym, że mleko jednak nie jest całe złożone z mikropianki tylko trzeba nim trochę pokręcić żeby zmieszać ją z mlekiem i dopiero wtedy wlewać.

BTW magia totalna to już jest jak ktoś rozlewa mleko z większego dzbanuszka do mniejszych i za każdym razem bez problemu rysuje. Właśnie dlatego myślałem, że to mleko jest jednolicie napowietrzone skoro ktoś jest w stanie tak robić.

Wrócę do domu to przyjdzie czas na testy. Zobaczymy...

Zerknij na to, ja już tylko tak spieniam mleko.
Bez machania dzbankiem, proste, szybkie, powtarzalne. Jak masz termometr to przerywaj grzanie około 55-60 C. Jak nie to na "oko/rękę".
(...)
Jeżeli masz maszynę taka która pozawala zastosować tą technikę, to polecam :)

Niestety ale tego zrobić nie mogę. (Nie mogę wysłać posta z linkiem od Ciebie)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #594 dnia: 25 Wrzesień 2017, 14:40:24 »
Podział piany na dwa, trzy dzbanki, to zadanie na wyższy poziom ;)

Jak bierzesz odstany dzbanek, to zakręć mlekiem tak długo aż znów będzie szkliste. Jeśli wtedy robi się grzyb na środku, to znaczy, że za gruba piana.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2017, 14:44:09 wysłana przez donkiszot »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #595 dnia: 25 Wrzesień 2017, 16:48:00 »
Ostatnio synowi pokazywałem jak po spienianiu mleko ma się błyszczeć - wtedy ładnie się prezentuje a i malowanie lepiej idzie.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #596 dnia: 05 Październik 2017, 19:54:38 »
Jak się przestawić z jednej dziurki na dwie, chodzi o końcówkę dyszy  :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #597 dnia: 05 Październik 2017, 22:23:11 »
Chyba kwestia treningu. Przyjdzie szybko. Krócej napowietrzasz, szybciej zanurzasz dysze. Z 2 na 4 też szybko idzie.
LMWDP #469

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #598 dnia: 05 Październik 2017, 22:35:53 »
Im więcej dziurek tym para jest "mocniejsza". Przy tej samej ilości mleka można je łatwo zagotować. Jak przeszedłem na cztery dziurki to metodą prób i błędów doszedłem do minimalnej ilości jaką muszę zastosować, aby bez problemu kontrolować cały proces. U mnie jest to 0,35l, a im więcej tym lepiej. Teraz za każdym razem wychodzi mi piana jak trzeba bez pudła.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #599 dnia: 06 Październik 2017, 09:43:23 »
Na 6 prób tylko pierwsza była w miarę  :sciana: (w Basicu z zamkniętymi oczami dobrze :) )
Ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest z parą w HX, z tego co rozumiem, idzie ona z dużego bojlera, kiedy z dyszy trzeba spuszczać wodę (wiem, jak jest :) ), tylko nie wiem skąd ona się tam bierze. Czy w HX jest/powinna być woda w stanie ciekłym w dyszy od pary ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi