Autor Wątek: Yerba Mate  (Przeczytany 88200 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #135 dnia: 17 Wrzesień 2014, 23:27:27 »
http://poyerbani.pl/132-la-merced-de-campo-05kg.html

Kupuję wszystko po kolei, chcę spróbować wszystkiego, przy jednym gatunku nie zatrzymuję się. Miło wspominam najprostszą Amandę niebieską albo czerwoną, nie pamiętam, Cruz de Malta Elabradora jakaś lurowata była. A teraz popijam jakieś ziołowe mieszanki z pierwszych zakupów.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #136 dnia: 18 Wrzesień 2014, 18:51:17 »
W końcu paczka dotarła. Co by nie mówić, dostałem dodatkowe pół kilo Colona w ramach rekompensaty.
Piłem już Colona i właśnie piję Pajarito. To drugie zdecydowanie mocniejsze w smaku.
Obie te yerby mają też sporo pyłu.
Zamówiłem też jedną słabszą, brazylijską i spróbuję jej pewnie jutro.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Wrzesień 2014, 19:42:33 »
To ja mam tak: Matero Ceramiczne (duże trochę - 350ml, ale chciałem coś nie pstrokatego i te były jedyne jakie znalazłem) i jakąś Bombille za 30zł. Póki co jestem bardzo zadowolony z całości. Gdy się używa cieplejszej wody przy pierwszym zalaniu to naczynko bardzo szybko i mocno przejmuje ciepło przez co ciężko jest je chwycić na dłuższą chwilę. Popijam sobie ze smakiem Yerba Intenso - ostrokrzew paragwajski, jest trochę pyłu, ale smakuje mi.
To i jeszcze jakąś inną Yerbę kupiłem za 70 parę złotych z wysyłką w Yerba Mate Store, gratis było kolejne 100g Yerby więc bardzo fajnie. Ze sklepem żadnych problemów.

Ogólnie Yerba spasowała mi bardzo. Wsypujemy susz, zalewasz, spijasz, zalewasz... na wieczór czyścisz i jutro od nowa.




Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Wrzesień 2014, 09:50:16 »
Fusy zostawiam na noc, aby drewno nie rozeschło się. Przy najtańszej bombilli przeszkadzał mi pył, ale teraz mam lepszą z potrójną filtracją i jest ok. W sprzedaży są filtry w kształcie woreczka nakładane na bombillę.
Większość sklepów z yerbą daje gratisy, próbki.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #139 dnia: 23 Wrzesień 2014, 18:42:17 »
Green Despelada (brazylijska) praktycznie nie ma pyłu. Początkowo w smaku jakbym czuł rybę(?), ale nie wypada wcale gorzej od Pajarito czy Colona, a dużym plusem jest właśnie brak pyłu, ale jest też parę złotych droższa.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4825
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Grudzień 2014, 12:01:17 »
Czy Amanda Despalada  to dobry wybór dla yerbiarki amatorki?

Offline Lajuda

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De Longhi 155
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Grudzień 2014, 13:54:34 »
Próbowałem już wielu gatunków Yerba Mate, ale najbardziej smakuje mi klasyczne Pajarito - ma moc i smak, który szybko się nie wypłukuje.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4825
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #142 dnia: 15 Grudzień 2014, 11:13:18 »
A gdzie kupujecie najczęściej?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #143 dnia: 15 Grudzień 2014, 15:20:05 »
Ja już nie szukam sklepów, kupuję u poyerbanych, 3 zamówienia już u nich zrealizowałem. Ceny wszędzie podobne, ale wydaje mi się że u nich jest taniej, ofertę mają sporą, zamówienia są szybko realizowane.
U mnie gościła Amanda czerwona i miło ją wspominam, do niebieskiej jeszcze nie doszedłem. Obecnie  piję Pajarito Elaborada, w kolejce czeka Rosamonte i Romance Elaborada.
Z tego co pamiętam to Amanda jakiś związek z Polską miała.

Offline Lajuda

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: De Longhi 155
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #144 dnia: 15 Grudzień 2014, 17:49:15 »
Markę Amanda stworzył polski emigrant Jan Szychowski, który przybył w 1902 roku do Argentyny.

Offline wakis

  • Wiadomości: 2
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #145 dnia: 25 Wrzesień 2017, 09:13:23 »
Ja tam polecam yerbę, piję od kilku lat i działa na mnie świetnie, pobudza bardzo mocno i jest idealna na leniwe początki dnia :)

Offline Dooh Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: DeLonghi ECAM22.110
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #146 dnia: 01 Grudzień 2017, 11:56:00 »
Pajarit

Też piję tradycyjną Pajarito. Mocny smak z lekko wyczuwalnym tytoniem.

Offline kochampsy

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Saeco
  • Młynek: Saeco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Luty 2018, 13:47:39 »
A w porównaniu do kawy - czy daje takiego kopa? ja mam problem ze smakiem :/ jak siano...

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #148 dnia: 28 Luty 2018, 10:18:31 »
Na mnie w ogóle nie działała. A smak mi nie podszedł - ot takie kolejne ziółko.

Offline Dooh Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: DeLonghi ECAM22.110
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #149 dnia: 01 Marzec 2018, 10:52:33 »
Yerba taka z Biedronki lub Lidla jest coś warta?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi