Autor Wątek: Ekspres do 500 zł  (Przeczytany 16511 razy)

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Grudzień 2017, 07:22:05 »
No i właśnie po podpowiedziach taki miałem plan, by kupić dobry młynek i jakiś ekspres przelewowy, ponieważ pamiętałem, że rodzice pili kawę tylko z kubka. Na szczęście w poszukiwania zaangażowałem ojca i po rozmowie z nim wyszło, że jednak lepszym wyborem będzie automat. Nic nie robię na siłę, dlatego szukam prezentu od 2 tygodni, mogłem po prostu przeczytać opinie na Ceneo o jakimś ekspresie kolbowym za 300 zł i go kupić. Na szczęście założyłem temat tutaj :)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:17:42 »
Popieram pomysł kolegi parę postów wyżej. Weź Tatuśka do jakiejś dobrej kawopijalni. Zaznaczam dobrej. Niech łyknie przelew speciality. Najlepiej żeby to był jakiś neutral w smaku. Odradzam Kenie itp. Nie chcę być uparty, ale daj szansę jego kubkom smakowym :D.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:47:10 »
@Frexor sądzę, ze rodzice będą zadowoleni. wiadomo,ze automat kolbie nie dorówna ale ma on swoje zalety. Nie każdy ma ochotę bawić się kolbą.
Kosztów konserwacji nie ma co demonizować - ot tabletki i płyn odkamieniający co przy domowym użyciu jakoś budżetu nie zniszczy (przy kosztach mleka i kawy, której zużycie pewnie wzrośnie to będzie nic :P). Zamiast filtra w zbiorniku trzeba mieć koniecznie brittę i po sprawie.

Ja swoim tez kupił bym automat i zadbał o to by sypali do niego dobrą kawę :). Zwróć uwagę by mleko było na wężyk i czy jest możliwość wyjęcia bloku do mycia.
Wesołych i smacznie kawowych świąt ! :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Grudzień 2017, 08:50:13 »
Nic tak nie frustruje obu stron jak nietrafiony prezent.

W domu espresso pijam tylko ja. Mleczne domownicy chcą sporadycznie.


Siły plujki nie przezwyciężę. Pozostaje szanować.

Aha. Tygielek czasami odpalę.

Takie kubki smakowe i tyle.

Samemu potrafię przez ileś dni ekspresu nie odpalać. Wtedy tylko herbata.

Życie.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Grudzień 2017, 12:26:26 »
Dziękuję wszystkim za pomoc! Nie wiem czy to był najlepszy wybór, ale kupiłem Siemensa EQ.5 TE515201RW za 1700 zł i do tego dostałem 2 kg Vaspiatta Crema Italiana.

Offline Ancymon

  • Wiadomości: 1
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Grudzień 2017, 23:53:44 »
@Frexor
Zdradziłbyś gdzie kupiłeś tego Siemensa w takiej cenie? Szukam czegoś podobnego dla mamy i z tego co widzę nawet w promocji Siemensa ze zwrotem nie jest taki tani, nie mówiąc o  gratisowej kawie.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Grudzień 2017, 01:20:41 »
Zdradziłbyś gdzie kupiłeś tego Siemensa w takiej cenie?
Czyżby na firmę i podana cena jest netto bez VAT-u ?
Chociaż na tej stronie jest za 1999 zł minus 500 zł do odbioru, co daje 1499 zł :)
https://www.ceneo.pl/37585660
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2017, 01:24:34 wysłana przez hlary »

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Grudzień 2017, 08:06:32 »
Tak na szybko z regulaminu, to akurat za ten model jest chyba jedynie 200zł zwrotu

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Grudzień 2017, 08:50:08 »
@Frexor
Zdradziłbyś gdzie kupiłeś tego Siemensa w takiej cenie? Szukam czegoś podobnego dla mamy i z tego co widzę nawet w promocji Siemensa ze zwrotem nie jest taki tani, nie mówiąc o  gratisowej kawie.
W RTV Euro AGD jest za 1999 zł, tylko musisz wziąć na raty. Odejmujesz od tego 99,50 zł - sklep płaci za ciebie pierwszą ratę i dodatkowo masz 200 zł zwrotu od Siemensa. Więc na koniec wychodzi 1700 zł, u mnie wyszło jeszcze mniej, bo dostałem kawę gratis. Co prawda miałem nie brać na raty, ale zawsze to 100 zł mniej :)
Niby na stronie nie wspominali o kawie gratis, ale i tak dostałem :P

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi