Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82225 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #315 dnia: 09 Marzec 2018, 19:49:22 »
Są ludzie co piją te kawy na codzień i to nie  z linii fresh, są tacy co piją żółtą czibo, czy to znaczy, że Goran ma im ufundować swoją kawę na pierwsze zakupy? Nie widzę związku, ale może nie jestem dość spostrzegawczy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #316 dnia: 09 Marzec 2018, 20:31:29 »
Chyba nie zrozumiałeś przekazu ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #317 dnia: 09 Marzec 2018, 21:05:56 »


Chyba nie zrozumiałeś przekazu ;)



Wypiłem 2,5kg MK. Chyba należą mi się w nagrodę zakupy u Gorana (pierwszy raz), nie? :-)

Wybaczcie, to był ciężki tydzień w pracy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #318 dnia: 09 Marzec 2018, 21:43:44 »
:kwiat:

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #319 dnia: 10 Marzec 2018, 16:46:13 »
To nie jest masówka tylko kawa kosztująca 120 zl/kg. To bardzo drogo.
Więc porównywać ją trzeba do kaw na podobnym pułapie cenowym.

Po pierwsze - to jest masówka, mając na uwadze jej dostępność na rynku w jednej palarni. Jakoś nie widzę tych ziaren u nikogo z konkurencji.
Po drugie - porównywanie czegoś tylko opierając się o cenę, to jakieś nieporozumienie.
Zrobiłem test z ciekawości, nic poza tym. Nie jestem też żadnym hipsterem, co to się spuszcza nad własnoręcznie wypaloną na ognisku kawką i udającym potem w necie zachwyty.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #320 dnia: 10 Marzec 2018, 17:52:46 »
To oświeć nas według czego mamy porównywać jesli nie ceny. Bo głupi lud nie wie.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #321 dnia: 10 Marzec 2018, 20:57:37 »
porównywanie czegoś tylko opierając się o cenę, to jakieś nieporozumienie.
Dokładnie. Cena może świadczyć np. o tym na której półce sprzedawca chce się pozycjonować.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #322 dnia: 15 Marzec 2018, 08:44:09 »
Taka ciekawostka. Natknąłem się w googlach na ten topic jak szukałem phina ;) Przejrzałem sobie swoje i innych wpisy i nasunęło mi się kilka wniosków:

1. Kilka osób odnosząc się do moich wypocin pisało mi, że jeśli nie wyczułem w MKF śliwki, porzeczki, czekolady, to zostałem oszukany i że na pewno te wszystkie smaki (i więcej) wyczuję w forumowych nano palarniach.

Otóż moi drodzy, okazuje się, że... nie. Od momentu pisania tego posta piłem i pijam kawy od: Mastro Antonio, Gorana, Coffee Labu, Gardelliego, Kofi Brandu, Johan & Nystrom i kilku jeszcze palarni. W kawiarni CoffeeDesku oraz na festiwalu kawy piłem również i inne, m.in od Auduna. W porównaniu do MKF wszystkie te kawy są oczywiście smaczniejsze. I od tamtej pory nie kupiłem już ani razu MK. Tyle, że poza sporadycznymi wyjątkami, ja NADAL nie jestem w stanie wyczuć/rozróżnić większości nut. Albo mam jakiś upośledzony zmysł smaku, albo te nuty są właśnie... nutami. Czyli czymś dla znawców, a nie przeciętniaków.

Oczywiście, nie mogę wykluczyć, że to wszystko sprowadza się wyłącznie DO MNIE. Że to tylko ja tak mam, jestem wyjątkiem i tyle. Ale czy na pewno?

2. Od grudnia częstowałem kawą kilkadziesiąt osób. Spośród tych kilkudziesięciu osób zaledwie jedna czy dwie były w stanie wskazać, same z siebie, jakieś smaki, które znalazły odpowiedniki na opakowaniu. Większość mówiła tylko, że kawa jest bardzo dobra, albo średnia, albo niedobra (jak to było często w przypadku Gardelli Uganda Mzungu ;) ). Że jest kwaśna albo nie jest kwaśna. Większość tych osób nie wyczułaby różnicy między kawą z MKFresh a np jakąś Brazylią np. od Coffee Labu.

Prawda IMHO jest taka, że MKF idealnie wstrzeliwuje się ze swoją kawą w gust osób, które nie chcą już pić Tchibo, ale jeszcze nie potrzebują 90-punktowego specialty. Nie dość, że kupią coś, co im posmakuje, to jeszcze dostaną to w ślicznym opakowaniu :) Po ponad 3 miesiącach od zamieszczenia swoich wpisów, nic bym w nich nie zmienił.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #323 dnia: 15 Marzec 2018, 08:58:13 »
porównywanie czegoś tylko opierając się o cenę, to jakieś nieporozumienie.
Dokładnie. Cena może świadczyć np. o tym na której półce sprzedawca chce się pozycjonować.

Najczęściej tak właśnie jest, bo jak uzasadnić ceny niektórych "topowych" palarni.

Oczywiście, nie mogę wykluczyć, że to wszystko sprowadza się wyłącznie DO MNIE. Że to tylko ja tak mam, jestem wyjątkiem i tyle. Ale czy na pewno?

Daj sobie jeszcze czas :) sensoryka u każdego się rozwija, trzeba próbować nowych smaków, zapachów, starać się je nazywać i opisywać. Poza tym to co dla jednego jest suszoną śliwką, dla drugiego będzie zapachem dymu ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2018, 09:01:53 wysłana przez malkos »
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #324 dnia: 15 Marzec 2018, 09:48:36 »
Prawda IMHO jest taka, że MKF idealnie wstrzeliwuje się ze swoją kawą w gust osób, które nie chcą już pić Tchibo, ale jeszcze nie potrzebują 90-punktowego specialty. Nie dość, że kupią coś, co im posmakuje, to jeszcze dostaną to w ślicznym opakowaniu :) Po ponad 3 miesiącach od zamieszczenia swoich wpisów, nic bym w nich nie zmienił.

Prawda IMHO jest taka, że zachowujesz się jak ambasador marki, taki rozsądny ambasador. Niby chwalisz powszechnie cenione produkty, ale o "swoich" nie dajesz zapomnieć.

A co do smaków, porzeczek na przykład, to kup ze dwie jasno palone Kenie. Zrób cupping, ewentualnie rozsądnie zaparz w dripperze i porzeczki powinny się znaleźć. A wcześniej przypomnij sobie jak one pachną.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #325 dnia: 15 Marzec 2018, 09:49:17 »
Moze nie w temacie, ale:
(h)ttps://spirits.com.pl/zubrowka-czarna-vs-biala/

Przeczytajcie opis a na dole komentarz. A Wy czujecie takie smaki? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #326 dnia: 15 Marzec 2018, 09:54:38 »
Spośród tych kilkudziesięciu osób zaledwie jedna czy dwie były w stanie wskazać, same z siebie, jakieś smaki, które znalazły odpowiedniki na opakowaniu
Niestety większość ludzi na co dzień nie zwraca uwagi na to co je, jak to pachnie, nie stara się zapamiętywać i rozpoznawać zapachów dookoła. Zabieganie, ale też zwykłe odcięcie się z przyzwyczajenia -- nasze wszystkie zmysły są bombardowane przeciętnością, czy to w zakresie dźwięków, czy obrazów, czy aromatów. Przyzwyczajamy się, akceptujemy burą szarość, coraz trudniej dostrzec warte grzechu szczegóły.

Wąchaj i staraj się zapamiętywać wszystko z czym się stykasz. Gdy poczujesz jakiś wyraźny aromat (nie w kawie, w otoczeniu, na spacerze, podczas posiłku, gdziekolwiek) spróbuj dociec co to za aromat, spróbuj zapamiętać jak przed klasówką w szkole.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #327 dnia: 15 Marzec 2018, 10:02:46 »
Przeczytajcie opis a na dole komentarz
Cóż, komentarz świadczy o tym, że opisywane produkty (czarna i biała) to podczepianie się pod znaną markę, a oryginał (czyli zielona) pozostaje niedościgły.

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #328 dnia: 15 Marzec 2018, 11:17:10 »
Evanduril, przeczytałem Twój wpis i naszła mnie taka refleksja, że być może za mocno się "napinasz" na pewne "sprawy techniczne", typu konieczność wyczucia konkretnej nuty i obowiązek umiejętności nazwania jej. (Od razu, aby nie podgrzewać dyskusji, podkreślam i proszę, abyś nie miał mi za złe doboru słów. Określenie "napinasz" nie miało być złośliwe lub pejoratywne. I nie mam zamiaru z Ciebie szydzić.)
Mam na myśli, czy w pierwszej kolejności nie chodzi o to, aby mieć frajdę i radochę? Piję kawę, której smak mnie zaskakuje. Może nie potrafię zdefiniować jej wszystkich niuansów w aromacie i smaku, ale przyjemność jest tak duża, że mam w nosie moje braki. A jak coś mnie w kawie zaskoczy lub znajdę smak, którego wcześniej nie spotkałem, to cieszę się, że zostałem zaskoczony, a nie przejmuję, że nie potrafię go nazwać.
Podobnie jak Ty nie potrafię nazwać wszystkich smaków. Wielu też się nie doszukuję. Jak mówią niektórzy, to przyjdzie z czasem. Przyjdzie lub nie. Póki co, mam wielką radochę pijąc jasno palone kawy. I to jest najważniejsze! Po co sobie psuć humor brakami?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #329 dnia: 15 Marzec 2018, 11:45:34 »
Oczywiście, nie mogę wykluczyć, że to wszystko sprowadza się wyłącznie DO MNIE. Że to tylko ja tak mam, jestem wyjątkiem i tyle. Ale czy na pewno?

Ma tak większość osób. Zauważ, że nawet na tym forum, gdzie jest nadreprezentacja kawowych smakoszy, tylko kilkunastu z nich regularnie pisze coś z sensem w wątkach sensorycznych. A zarejestrowanych masz ilu? Kilkuset? Kilka tysięcy? Zajrzyj sobie do wątku komercyjnego Małej Czarnej. Jakiś czas temu rozsyłali do forumowiczów próbki kaw speciality. W zamian obdarowani zamieszczali tam swoje opisy sensoryczne. Było to dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem, prawie każdy wyczuł i opisał w tych samych kawach coś innego  :hihihi:
Dochodzi też pytanie jak poszczególni użytkownicy je zaparzali i jaką wodę zastosowali.
Nawet ostatnio jeden z kolegów opisał na forum swoje bardzo pozytywne doświadczenie sensoryczne z pewną kawą, która dla mnie osobiście była zwyczajnie niedobra i chciałem o niej jak najszybciej zapomnieć ;) I często okazać się może, że kawa za 20 zł posmakuje mi lepiej niż ta za 40. I tak było. Dlatego nie kupuję już kaw kosztujących powyżej 25 zł za ćwiartkę.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2018, 12:05:38 wysłana przez Pawcio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi