Autor Wątek: Cafe Espresso Mujeres  (Przeczytany 26030 razy)

Offline qla Mężczyzna

  • Wiadomości: 136
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oskar II
  • Młynek: Baratza Sette 270
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Listopad 2017, 23:27:05 »
Dla mnie nr 1 do capu.
Dziś kurier dostarczył 2 kg  :taniec:
Tomek

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Październik 2023, 17:18:37 »
Dzisiaj kontrahent zaprosił mnie na kawę. Ja jak zwykle przeprosiłem, bo wiem jak to się skończy. Stały klient mnie zna i moją pasją, dzięki której zaczął pić lepsze, świeżo palone kawki. Choć - zobaczysz, co mam i wyciąga z czeluści (jak to określił) szafki Mujeres, którą kiedyś ode mnie dostał. Pomyślałem, że w ramach eksperymentu zaproponuję mu wymianę na duuużo świeższą Javę.

Przyjechałem do domu i sięgnąłem po zapiski z tego okresu tej kawki:

ECM, TorrToys baza flat,  sitko VST 22g, 1Zpresso K-plus klik 1,8, doza 21,0g, czas ekstrakcji 30s,
>>> uzysk 44,4g.

A dzisiaj: na LM Micra i TorrToys baza convex, a reszta ta sama oprócz jednego końcowego parametru
>>> uzysk 132,4!!!

Jutro jeszcze zrobię shota jak 11 miesięcy temu na ECM-ie i tamper flat, ale wynik będzie do przewidzenia, że stara kawa nie nadaje się do picia, przynajmniej w kolbie, a kiedyś taką się człowiek "delektował" :picardpalm: :picardpalm:

« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2023, 18:47:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Październik 2023, 08:56:33 »
Skąd taki duży uzysk? Nie ma frakcji gazowej, nie ma cremy?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Październik 2023, 09:06:48 »
No niestety: starość nie radość. Z rana zrobiłem na ECM-ie, tamper flat, dokładnie jak 11 miesięcy temu. Maksymalne wskazanie ciśnienia podczas ekstrakcji 7,6 bara (mam ustawione na 8,8) i 131,9g uzysku
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2023, 09:25:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Październik 2023, 12:44:32 »
 :picardpalm: Przecież starszą kawę trzeba mielić drobniej.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Październik 2023, 13:00:50 »
Najprawdopodobniej kawa nie stawia oporu, więc i nie ma cremy. Jest na nią szansa przy skręceniu młynka, co więcej jest dalej szansa na smaczną kawusię. W tym 'teście' równe szanse byłyby jedynie na automacie lub w espresso przy podobnych parametrach.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Październik 2023, 13:58:16 »
:picardpalm: Przecież starszą kawę trzeba mielić drobniej.
Co ty nie powiesz. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2023, 14:10:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Październik 2023, 15:00:08 »
Nie wiem co takiego napisałeś oprócz tego, że próbowałeś odtworzyć przepis sprzed roku. W jakim celu? Nie wiem czego innego można by się spodziewać. Tak jak napisał Paweł niekoniecznie znaczy to, że kawa się do niczego nie nadaje. Choć nie wiadomo co z nią się działo przez ten rok i w jakim jest stanie. Na youtube widziałem kiedyś palarnię która robiła ekstrakcję tak samo zmielonej kawy z krótkimi i coraz dłuższymi terminami. Chyba nawet gdzieś na forum było to udostępniane.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2023, 15:04:15 wysłana przez krystians »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Październik 2023, 15:25:18 »
Chyba nawet gdzieś na forum było to udostępniane.
Moja robota.
Nie wiem co takiego napisałeś oprócz tego, że próbowałeś odtworzyć przepis sprzed roku.
Żeby pokazać, jak się zmieniło, zestarzało ziarno, a że można zrobić lepszą ekstrakcję, to tak, tylko po co? Pierwotnego smaku tej kawki już się nie przywróci, a i zapach nieciekawy.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Październik 2023, 17:24:59 »
No to ja jakoś nie odnalazłem celu tego zaparzania w poprzednich wypowiedziach.

stara kawa nie nadaje się do picia, przynajmniej w kolbie, a kiedyś taką się człowiek "delektował
Z tego wnioskuję raczej że chciałbyś zrobić jak najsmaczniej, a nie ślepo odtwarzać przepis sprzed roku, który był odpowiedni do świeżej kawy. Tym bardziej, że piszesz, że znasz zachowanie starej kawy.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2023, 17:39:40 wysłana przez krystians »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Październik 2023, 17:52:06 »
Żeby pokazać, jak się zmieniło, zestarzało ziarno, a że można zrobić lepszą ekstrakcję, to tak, tylko po co?
Oj, nie wiem - żeby szanse były równiejsze z czymś co na starcie ma gorzej. Już nawet zwykły cupping byłby bardziej miarodajny. Jak najbardziej rozumiem, że szot był z resztek paczki i nie było specjalnie czasu na nic więcej. Udało się pokazać, że kawa się odgazowała i stara smakuje inaczej - lepiej/gorzej, nie wiadomo ze względu na przyjęte kryteria. Równocześnie można byłoby świeżą zaparzyć w proporcji 1:1 a starą 1:2. Byłoby to ciekawe gdyby utrudnić lepszemu a ułatwić gorszemu. Czy dalej wolę świeżą kawę, może teraz będzie lepsza z 2022?

Czemu tak się czepiam? Piłem swoje Cerrado w jakieś kawiarni, która zamknęła się na sezon. Kawka miała prawie rok i poprawnie zaparzona dalej była ok. Kilka niuansów uległo zagubieniu, ale było smacznie. Tutaj warunki testu są nierówne, żeby wyciągać jakieś wnioski. Dodatkowo kawy użyte w Mujeres w 2022 roku mogły być zupełnie inne.

Serdeczności,
Paweł

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cafe Espresso Mujeres
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Październik 2023, 18:06:54 »
Dodatkowo kawy użyte w Mujeres w 2022 roku mogły być zupełnie inne.
W jakim sensie? Ziarna były z tej samej dostawy. Tak jak brałem od Ciebie, jedna partia.
Równocześnie można byłoby świeżą zaparzyć w proporcji 1:1 a starą 1:2. Byłoby to ciekawe gdyby utrudnić lepszemu a ułatwić gorszemu.
Hmmm... takie mocno naciągane. Sam napisałeś o swojej: smaczna stara, ale świeża jednak lepsza. O to mi chodziło. Nie ma sensu stosować cuda na kiju, jak wiadomo, że ziarno do miesiąca od wypału jest w swojej szczytowej formie. Potem już postępuje jej spadek, co sugestywnie pokazałem po kolosalnym przyroście uzysku 
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2023, 18:09:12 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi