Autor Wątek: Pomoc w wyborze kawy.  (Przeczytany 40548 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Październik 2013, 13:45:56 »
...dla mnie waniliowa bez cukru jest nie pijalna  :smiech:

ModnaPorcelana_pl

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Listopad 2013, 09:36:29 »
Lekka goryczka to dla mnie właśnie esencja kawy,ale myślę że tutaj wiele zależy indywidualnie od naszego smaku,gustu i przyzwyczajenia. Akurat wszelkie kawy smakowe nie przemawiają do mnie,są za słodkie, ale to tylko moja opinia:)

Offline Coffien Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: DeLonghi Perfecta
  • Młynek: Brak
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Wrzesień 2016, 09:28:05 »
Dla mnie najważniejsze w kawie jest to, aby była ona aromatyczna. Oczywiście smak też jest ważny, ale to właśnie zapach pobudza mnie najbardziej. Mam pewien sklep, w którym kupuję regularnie - nie chcę podawać linku, aby nie został on usunięty, ale podam nazwę  222. Kawa Arabica Amaretto jest świetna i możną ją pić litrami :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2016, 11:15:17 wysłana przez Spinacz »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Wrzesień 2016, 09:36:53 »
Coffien, byłem niestety częstowany - wyjątkowo chemiczny aromat, smak też jakiś taki dziwny, gorzkawy.
Zdecydowanie nie polecam.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Wrzesień 2016, 10:03:19 »
dla mnie aromatyzowana kawa jest nie do wypicia, smakuje jakby ktoś dolał perfum (i zresztą tak się to robi). Warto pamiętać, że aromatyzowanie to znany w gastronomii sposób na powtórne wprowadzenie do obiegu starego lub wadliwego ziarna. Posłużę się cytatem z portalu czaswina.pl "Najczęstszą i bardzo negatywnie przeze mnie ocenianą praktyką jest używanie coraz bardziej popularnych kaw aromatyzowanych. Kawy przeznaczone do aromatyzowania są przez palarnie klasyfikowane jako wymagające korekty. Najczęściej są to kawy pochodzące ze starych zbiorów, ziarna, których nie udało się sprzedać lub nisko ocenione przez brokerów i niedrogie jako surowiec."
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2016, 10:21:54 wysłana przez grex »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Wrzesień 2016, 10:37:51 »
Coffien, co za paskudztwo tu reklamujesz?
Chyba fora pomyliłaś.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Wrzesień 2016, 17:36:20 »
Jesteś pewien, że "-łaś"? Równie dobrze może być "-łeś", spamer jest bezpłciowy, przybiera tożsamość i wizerunek zależny od tematu.


Offline Krocek

  • Wiadomości: 11
    • Ekspresy do kawy
  • Ekspres: Krups EA 850B
  • Młynek: Krups
Odp: Pomoc w wyborze kawy.
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Październik 2016, 13:53:13 »
"Najczęstszą i bardzo negatywnie przeze mnie ocenianą praktyką jest używanie coraz bardziej popularnych kaw aromatyzowanych. Kawy przeznaczone do aromatyzowania są przez palarnie klasyfikowane jako wymagające korekty. Najczęściej są to kawy pochodzące ze starych zbiorów, ziarna, których nie udało się sprzedać lub nisko ocenione przez brokerów i niedrogie jako surowiec."
Zdarzało mi się gdzieś w gościach pić aromatyzowane kawy ale się właśnie wyleczyłem. Dziękuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi