Autor Wątek: Automat do 10k dla malutkiego biura, głównie latte i ekspresso.  (Przeczytany 1439 razy)

Offline JoannaMarta

  • Wiadomości: 3
Witam serdecznie. Planuje kupić do biura dla swoich pracowników i siebie, ekspres do kawy. Budżet jaki mamy to około 5000 pln brutto. Jeśli będzie warto to mogę oczywiście go zwiększyć. Ekspres ma robić dziennie kilka kaw. Czasami w biurze jest pięć osób a czasami jedna, zazwyczaj jednak dwie. Więc ilość kaw nie będzie oszałamiająca. Głównie ma robić dobre latte, czasami espresso. A więc ważna jest oprócz smaku samego espresso, jakość spieniania mleka, i to jak będzie wyglądać pianka. Jak przyjdą klienci i poproszą  espresso, to tez dobrze było by ich poczęstować dobra kawą, zeby wstydu nie było 😊 Wiadomo jak to w biurze ma być łatwy w obsłudze i konserwacji. Jeśli będzie nieduży to dodatkowy plus.  Pod uwagę brałam do tej pory Jurę A7 i E8. Zastanawiam się czy poza sposobem podawania mleka, wysokością wylewki, wyświetlaczem  i oczywiście sama wielkością, zbiornikiem na wodę i fusy, ekspresy te różnią się od siebie. Chodzi mi głównie o jakość przyrządzanej kawy. Oglądałam tez ekspresy delonghi z linii primadonna, ale nie do końca mnie przekonują w kwestii spieniania mleka. Zastanawiam mnie również czy Nivona w tym przedziale cenowym będzie miała jakieś lepsze funkcje niż Jura, która w porównaniu do wyższych modeli jest na pewno okrojona.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2018, 11:23:08 wysłana przez JoannaMarta »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat do 10k dla malutkiego biura, głównie latte i ekspresso.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2018, 12:55:59 »
Sam nie wierze w to co piszę ale jeśli w biurze nie ma jednej osoby która przygotowuje kawę to kolbowe ekspresy się raczej nie sprawdzają a jeśli chodzi o automaty to jest na forum cały dość obszerny materiał do poczytania ;-)

Offline JoannaMarta

  • Wiadomości: 3
Odp: Automat do 10k dla malutkiego biura, głównie latte i ekspresso.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2018, 17:18:27 »
Mimo najszczerszych chęci niestety kolby tam nie widzę. Przeczytałam sporo postów na forum i niestety nadal nie wiem co kupić 😔 Może nie trafiłam na ten wątek o którym piszesz.


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Automat do 10k dla malutkiego biura, głównie latte i ekspresso.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2018, 17:57:51 »
Może nie trafiłam na ten wątek o którym piszesz.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=10.0

Przeglądnij. Jest kilka wątków, w których autorów targają rozterki. Potem dopytaj tam, gdzie coś Cię zainteresuje czy zaintryguje.
Ja Ci z automatem nie doradzę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline JoannaMarta

  • Wiadomości: 3
Odp: Automat do 10k dla malutkiego biura, głównie latte i ekspresso.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2018, 22:22:00 »
Wielkie dzięki. Już czytam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi