Autor Wątek: Czajnik z regulacją temperatury  (Przeczytany 31626 razy)

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2016, 14:13:37 »


To jest bdb. Dość szybkie, dostatecznie duże.


No właśnie mnie trochę zniechęca do Bonavity ta pojawiająca się RUDA no i mała moc=długie grzanie. Stąd chylę się bardziej do Brewisty. Ale ona też ma swoje wady:D Wiec pytanie czy warto dawać 400zł za coś niedoskonałego. Czy za150zł NN czajnik sam i mieć gdzieś problem? Obawiam się tylko że ta niedoskonałość w przypadku sprzętu NN będzie powalająca...

masakra jakie nastały czasy...człowiek chce coś porządnego kupić a czego nie dotknie to od razu się rzyg*ć chce taka jakość...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2016, 14:18:25 »
Jakie ma wady? Żadnych nie widzę na razie.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2016, 14:52:26 »
Mam to ze 3 miesiące i też nie widzę wad. Może tylko jak jest pełny, to strumień jest za silny. Wprawdzie @pafcio0 zauważył w swoim niedoróbkę przy łączeniu szyjki z korpusem ale ja wsadziłem głowę do swojego i jest ok. ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2016, 15:19:11 wysłana przez lubusz »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2016, 17:09:31 »
Mam to ze 3 miesiące i też nie widzę wad. Może tylko jak jest pełny, to strumień jest za silny. Wprawdzie @pafcio0 zauważył w swoim niedoróbkę przy łączeniu szyjki z korpusem ale ja wsadziłem głowę do swojego i jest ok. ;)

no właśnie zacytuję pafcio0


Dotarła do mnie Brewista, pierwsze gotowania za mną.
Na pewno grzeje szybciej, solidniej wydaje się być rozwiązane łączenie szyjki.
W sumie na tym przewagi się kończą, bo wolałem Bonavitę; ale jeszcze się przyzwyczaję - nie mam wyboru :)
Albowiem:
-Wyświetlacz był o niebo czytelniejszy i lepiej widoczny. Teraz muszę podejść blisko czajnika i wychylić się nad blatem by całe cyferki były widoczne - w Bonavicie mogłem czytać z drugiego końca kuchni.
-Baza sprawiała wrażenie solidnijszej.
-Mniej ergonomiczne i intuicyjne przyciski.
-Kretyński i szpetny znaczek z łapą "Hot surface" jest NADRUKOWANY na czajniku, to nie jest naklejka (!)
Pytanie - ktoś wie jak wyłączyć urządzenie po użyciu? Irytuje mnie wyświetlanie temperatury przez godzinę po gotowaniu, w Bonavicie wystarczyło dwa razy kliknąć "power".
Co do tego łączenia szyjki to tak różowo nie jest, idzie zauważyć skazy od wewnątrz...

No i jak łapka mi nie przeszkadza to już nieczytelność wyświetlacza może już być deko wkurzająca

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2016, 17:52:32 »
Nic z tych rzeczy przez Pafcia wspomnianych mi nie przeszkadza... Wzrok mam jeszcze ok.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2016, 18:12:59 »
Wyświetlacz dla mnie jest ok. Zagrzanie wody jest na tyle szybkie, że nie odchodzę od blatu. Czasu jest akurat tyle aby przygotować wagę, zmielić kawę, założyć filtr do kality. Może jestem wyższy od @pafcio0, a z góry lepszy kąt i lepiej widać :evil: Ja tam tych przycisków ostatnio nie używam. Nastawiłem grzanie na 97°C. Przelewam filtr i kubek, wylewam wodę i zasypuję kawę. Tyle czasu potrzeba, aby temp. wody spadła do 94°C i przelewam. Łapkę mam w nosie. miotla To, że pokazuje temp. przez dłuższy czas ? Mnie nie denerwuje. W moim łączenie jest ok.
Nie wiem jak wygląda porównanie do Bonavity, bo nie miałem.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2016, 18:51:16 »
-Wyświetlacz był o niebo czytelniejszy i lepiej widoczny. Teraz muszę podejść blisko czajnika i wychylić się nad blatem by całe cyferki były widoczne - w Bonavicie mogłem czytać z drugiego końca kuchni.
-Baza sprawiała wrażenie solidnijszej.
-Mniej ergonomiczne i intuicyjne przyciski.


Nic z tych rzeczy przez Pafcia wspomnianych mi nie przeszkadza... Wzrok mam jeszcze ok.

Wymienione rzeczy też mi nie przeszkadzają, tylko stwierdziłem, że są gorzej zrobione niż w Bonavicie :)
Oba czajniki to dobry sprzęt!
Tylko zastanawiam się, czy jeśli nie mamy parcia na gęsią szyjkę (dripy) nie ma innej alternatywy, np. szybciej grzejącej czy w jakimś aspekcie solidniej zrobionej.

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2016, 19:10:58 »
Tylko zastanawiam się, czy jeśli nie mamy parcia na gęsią szyjkę (dripy) nie ma innej alternatywy, np. szybciej grzejącej czy w jakimś aspekcie solidniej zrobionej.

Alternatywą są zwykłe czajniki z reg. temp.  - patrząc po wykonaniu to Bosch w podobnej cenie i WFMa która jest droższa. Pozostałe za bardzo nie wzbudzają zaufania patrząc na bazę (tam jest cała elektronika)

@WS jakiej firmy masz to cudo?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Maj 2016, 20:08:25 »
Czajnik firmy "Aquagrad".

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwiec 2016, 16:35:38 »
Chciałem Bonavitę, a zakupiłem Russell Hobbs Buckingham.
"Opozycji" nie pasowało to że czajnik ma tylko 1 litr pojemności, więc jest to co jest. :D
Generalnie nie mam się do czego przyczepić.
Na początku użytkowania trochę się "gubiłem" bo inne czajniki, które w domu z były słyszałem że tam woda się gotuje.  Ten jest mega cichy w porównaniu do tych które już w domu miałem.
Skok regulacji temperatury co 5 stopni jest i zaczyna się od 60 stopni w górę.
Z czystym sumieniem mogę polecić.
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwiec 2016, 18:48:59 »
Tylko ten Russell Hobbs ma jedną podstawową wadę... nie nadaje się do precyzyjnego polewania - to nie konewka. Oglądałem wiele czajników elektrycznych z regulacją temperatury i niektóre były lepsze od Bonavity i Brewisty, ale co z tego skoro nie posiadały wylewki typu "gooseneck".
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Czerwiec 2016, 14:45:41 »
Przelewam wodę do Jojo...:) i sobie "śiuram" jak należy... I szafa gra.
U mnie  "w kawie " maszyna gra pierwsze skrzypce.:)
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Czerwiec 2016, 10:38:47 »
Przyznam szczerze, że przy takim układzie posiadanie czajnika z regulacją temperatury nie ma sensu. Po przelaniu do konewki Jojo temperatura wody spadnie Ci w zależności od ilości o około 5stC, nie mówiąc już o braku podstawowej funkcjonalności konewki z regulacją temperatury, czyli możliwości jej utrzymania.

Miałem kiedyś zwykły czajnik z regulacją temperatury, ale nadaje się on tylko do herbaty lub metod nie wymagających precyzji - AP, FP...
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Czerwiec 2016, 13:14:41 »
Chciałem Bonavitę, a zakupiłem Russell Hobbs Buckingham.
"Opozycji" nie pasowało to że czajnik ma tylko 1 litr pojemności, więc jest to co jest. :D
Generalnie nie mam się do czego przyczepić.
Na początku użytkowania trochę się "gubiłem" bo inne czajniki, które w domu z były słyszałem że tam woda się gotuje.  Ten jest mega cichy w porównaniu do tych które już w domu miałem.
Skok regulacji temperatury co 5 stopni jest i zaczyna się od 60 stopni w górę.
Z czystym sumieniem mogę polecić.
Możesz napisać jak sprawuje się ten czajnik Russel Hobbs? Jakie ma wg Ciebie wady i zalety? W jakim zakresie można ustawiać temperatury? Co ile stopni można ustawiać temp.?

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Czajnik z regulacją temperatury
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Grudzień 2017, 16:55:34 »
Ktoś ma może jakiś nowy nabytek godny polecenia, mój właśnie umarł? Musi być z regulacja co stopień lub 5. Niestety musi być z normalna wylewką do użytku domowego, bo musi dać się szybko wylać wodę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi