Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 448368 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2445 dnia: 12 Kwiecień 2024, 20:09:40 »
Który człowiek jest nikim? Tim Wendelboe jest lanserem? No nie żartuj.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2446 dnia: 12 Kwiecień 2024, 21:11:59 »
Aktualnie - kawowy celebryta to chyba trafne określenie.
Ani nie startuje już w zawodach, ani nie parzy kawy w swojej kawiarni, ani jej nie wypala w swojej palarni.
Nie odmawiam mu wiedzy i nie mówię, że to źle, ale Tim Wendelboe jako uosobienie jakości to bardzo daleka przeszłość. Kawy sprzedaje obecnie bardzo przeciętne.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2447 dnia: 12 Kwiecień 2024, 21:29:10 »
@Antonio
Cytuj (zaznaczone)
Lance H.

On kiedys startował?
Porownac youtubera wagi ciężkiej do Tima Wendelboe to chyba największe nieporozumienie w historii tego forum
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2448 dnia: 12 Kwiecień 2024, 21:32:21 »
Ale ja nawet nie znam żadnego Lance'a ;). Nie wspomniałem o nim :). Za to Tima należy jakoś doceniać. Nie wiem jak teraz. Ostatnie jego doniesienia jakie czytałem dotyczyły jego ziemi i jego osobistej tam pracy. Zresztą ileż można tą "kawą" się parać. Gdybym mógł, też powoli emigrowałbym w bezpieczniejsze zatoczki... Ale chyba umrę z ziarenkiem między zębami ;). To taka moja parafraza powiedzenia dawnego znajomego, który miał w życiu krótki okres prowadzenia kawiarni ;).
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2024, 21:53:40 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2449 dnia: 12 Kwiecień 2024, 23:18:41 »
Zerknij na poprzednią stronę, odpowiadałem na post @Paolo
Swoją drogą to ciekawy przypadek. Wystarczy być głośny, lansować się w mediach, jeździć na eventy, a ludzie zaczyną Cie postrzegac jako kogoś kim zupełnie nie jesteś. Ot self promotor, youtuber przyrównany na plantatora i roastera. Przykre jak social media zakrzywia rzeczywistość, ale właśnie tego chcą kreatorzy
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Paolo

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2450 dnia: 12 Kwiecień 2024, 23:33:19 »
Akurat Lance nie jest taki zły. To, że się promuje to normalne. Ważne żeby użyć głowy i wyłowić z jego filmików przydatne rzeczy. Po to testuje różne sprzęty żebym m.in. ja nie musiał wydawać dziesiątki tysięcy dolców na sprzęt z którego będę niezadowolony. W kwestii lansu to bardziej irytują mnie „dziunie”, które wrzucają beznadziejne krótkie filmiki, które nic nie wnoszą a mają po kilka milionów odsłon. To pokazuje gdzie jest teraz świat

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2451 dnia: 12 Kwiecień 2024, 23:37:49 »
Wystarczy być głośny, lansować się w mediach, jeździć na eventy, a ludzie zaczyną Cie postrzegac jako kogoś kim zupełnie nie jesteś.
Może tak być, wiele karier na świecie zrobiono na mitomanii. Od dawna psioczysz na tego gościa. Tylko na jakiej podstawie tak twierdzisz i kim wg Ciebie nie jest tego dalej nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2024, 23:51:04 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2452 dnia: 13 Kwiecień 2024, 09:56:28 »
Już pisałem w innych wątkach. Jest kłamcą (jego najpopularniejsze wideo ma obrzydliwe kłamstwo w tytule)i naciągaczem, zgrywa ofiarę kiedy produkt ktory współtworzył znalazł się na chińskim rynku, natomiast kiedy sam kopiował inny produkt, mówił ze to „progress i upgrade a, ze design ma swoje granice to normalne ze coś wyglada podobnie”. Na eventach kawowych jego zachowanie przypominało amerykańska Karen, a nie wyluzowanego kolesia. Krzyki i groźby kiedy nie został wpuszczony na backstage Coffee Masters w Londynie dwa czy trzy lata temu były srogie, ale tego nie zobaczymy w social media. A tego Czecha czy Slowaka ktory to nagrał i wrzucił na  story, zmieszał z błotem. W tym roku pewnie pojedzie do Kopenhagi, bilety nie są drogie, mozecie sie przejechać i zobaczyć czy youtuberzy są tacy cukierkowo pierdzacy na jakich sie kreują. 
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2453 dnia: 13 Kwiecień 2024, 11:31:27 »
Jutuberzy często są dla mnie oderwani od rzeczywistości, nie tylko oni niestety. Miałem okazję obserwować tubkowców w czasie mojego wolontariatu na festiwalu filmowym. Generalnie sposób ich funkcjonowania jest dość karykaturalny i roszczeniowy. Jednak nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. W tych Twoich oskarżeniach o kradzieże i płacze brakuje jakiejś podstawy w materii dowodowej. Ja nie znam takich. Skoro Ty znasz to bądź łaskaw je przedstawić.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2024, 11:33:46 wysłana przez krystians »

Offline Paolo

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2454 dnia: 13 Kwiecień 2024, 11:56:47 »
Jak do Kopenhagi to nie będzie miał tak daleko, bo od ponad roku siedzi w Porto

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2455 dnia: 13 Kwiecień 2024, 14:32:35 »
Jutuberzy często są dla mnie oderwani od rzeczywistości, nie tylko oni niestety. Miałem okazję obserwować tubkowców w czasie mojego wolontariatu na festiwalu filmowym. Generalnie sposób ich funkcjonowania jest dość karykaturalny i roszczeniowy. Jednak nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. W tych Twoich oskarżeniach o kradzieże i płacze brakuje jakiejś podstawy w materii dowodowej. Ja nie znam takich. Skoro Ty znasz to bądź łaskaw je przedstawić.

Wystarczy obejrzeć jego filmiki i story. Nie wiem do czego zmierzasz. Nie obserwuje go nigdzie, to co widziałem na LCF nie nagrywałem, tak samo jak chyba nikt nie nagrywał krzyczącej i obrażającej sędziów  Natalii w Atenach. Nikogo nie zniechęcam do obserwowania kłamcy, kazdy lubi to co robią fakty są jakie są
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2456 dnia: 14 Kwiecień 2024, 19:33:39 »
Filtr z dwiema komorami na dwie różne kawy. Zdaje się piękna sprawa :)

WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2457 dnia: 14 Kwiecień 2024, 20:04:54 »
... Za to Tima należy jakoś doceniać. Nie wiem jak teraz. Ostatnie jego doniesienia jakie czytałem dotyczyły jego ziemi i jego osobistej tam pracy....

Lanca mam w nosie ale farma Tima to dość ciekawy temat, od prawie już 10 lat ma farmę w Kolumbii i przypadkiem właśnie wrzucił filmik-aktualizację o niej: https://youtu.be/PsF4kk-QVyU?t=1
No i jakoś teraz, przed chwilą bądź za raz, niewłaściwe skreślić bo aż tak nie śledzę, sprzedaje ostatni zbiór z niej, chyba 30kg w całości. A to wszystko dlatego, że ta farma nie ma być głównie źródłem kawy. Jego pierwszym celem jest możliwość poznawania i sprawdzania różnych technik, zwłaszcza rezygnacji z "tzw chemii", używa wyłącznie kompostu roślinnego i ostatnio kurzych kupek ;) Zacieniania czy doboru odmian. Aktualnie najlepiej owocują mu np. odmiany z Etiopii i chyba Kenii.
Sam mówi, że żeby móc oczekiwać wprowadzania trudnych zmian u farmerów, dla których to źródło utrzymania dla całych rodzin, musi robić to odpowiedzialnie a nie wymyślać i eksperymentować ich kosztem.

Offline Paolo

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2458 dnia: 14 Kwiecień 2024, 22:13:09 »
Można o tego typu uprawie poczytać w ciekawej książce Barista Hustle „Terroir”
Polecam lekturę w wolnej chwili

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi