Autor Wątek: Siemens vs Nivona do latte  (Przeczytany 8996 razy)

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 3
Siemens vs Nivona do latte
« dnia: 12 Styczeń 2017, 12:05:08 »
Witam,
Potrzebuję ekspresu dla żony w budżecie ok 4000 głównie do kaw mlecznych (kolbowe  itp nie wchodzą w grę). Potrzebny jest ekspres z one touch lub BARDZO prostym intuicyjnym sposobem przyrządzania do cafe latte albo chociaż latte macchiato. Wstępnie mój wybór padł na nivone 838 lub inną polecaną przez was (już trochę się pogubiłem czy ma tę funkcję-prostujcie mnie jakby co) lub bardziej na Simensa EQ.9 TI903209RW z powodu iż ma możliwość spieniania mleka z pojemnika lub z rurki oraz więcej opcji napojów. Porównując te dwa modele warto wziąć Siemensa? (rynkowo stoi 1000 zł drożęj a mogę go mięć prawie w cenie nivony dlatego też tak mocno się nad nim zastanawiam)?
Przejrzałem wszystkie posty i zastanawiałem się również nad jurą ale raczej poza tym progiem cenowym-żona nie chce z niemieckiej dystrybucji. Ale może ją namówię jeśli warto do kaw mlecznych chociaż będzie to ostateczność i bardzo trudne. Który model Jury miałby one touch do late?
Jeśli coś pomieszałem w terminologii to z góry przepraszam.

Proszę o podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2017, 14:08:31 wysłana przez pafcio0 »

Offline szadof

  • Wiadomości: 5
Odp: siemens vs nivona do late
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2017, 22:59:56 »
Czesc:) Na temat modeli o ktorych wspomnialeś nie jestem w stanie sie wypowiedzieć, ale co do Jury to w tym przedziale cenowym dostaniesz  e8/e80 w niemieckich sklepach internetowych (np stollespresso, best-in-jura, ja kupilam w hamphausgerate). Tez sie długo zastanawiałam,  jednak po przeczytaniu setek postow i przejrzeniu for internetowych polskich i niemieckich zdecydowalam się na e8 (zresztą z rada osob z tego forum). Na chwilę obecną jestem zachwycona. Dlaczego żona  nie chce z niemieckiej dystrybucji?
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2017, 08:44:11 wysłana przez pafcio0 »

Offline StaSZek Mężczyzna

    • MixCoffee
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 70
    • www.mixcoffee.pl
  • Ekspres: Victoria Arduino Black Eagle Gravitech
  • Młynek: Mythos One
Odp: siemens vs nivona do late
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2017, 12:47:10 »
Cześć,

Nivony z one touch'em są mega intuicyjnymi urządzeniami, w użytku domowym raczej niezawodnymi, z dobrym serwisem realizowanym przez grupę wszystkodokawy.pl. Ilość podstawowych programów (kaw) jest w zupełności wystarczająca, w praktyce i tak korzysta się tylko z Latte Machiatto, Cappuccino, Espresso i "czarną", a jakby Ci było mało to masz też opcję"moja kawa" którą dowolnie programujesz. Do Nivony można dokupić pojemnik na mleko, jednak odradzam tego typu rozwiązania gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie dokładnie domyć resztek mleka z różnych zakamarków, zwłaszcza z rogów 90* i po pewnym czasie świeże mleko będzie się nam szybciej psuło lub kawa będzie śmierdzieć starym mlekiem.

W kwestii konserwacji są bezproblemowe, same "krzyczą" żeby je przeczyścić, przepłukać, odkamienić itp. i prowadzą użytkownika przez cały proces krok po kroku.

Pozdrawiam,
StaSZek

P.S. Daleko masz do Krakowa?

Pozdrawiam,
StaSZek


Roaster w Palarni Kawy MixCoffee

www.dobrakawa.eu

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 3
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2017, 17:25:50 »
Po głębszej analizie siemensa pomimo okazji jednak sobie odpuszczę. Najlepszym rozwiązaniem było przejechanie się w weekend po marketach i spróbowanie kawy. Siemensa nigdzie nie mieli włączonego ale udało mi się spróbować:
Saeco incanto - cappucino i late macchiate jak bym nie spróbował z jury to nawet ok może nawet bym kupił. espresso takie sobie ale nie przepadam więc może jestem uprzedzony
krups(modelu nie pamiętam ale coś ponad 3 tyś)- piłem caffe latte  i wolę zostać przy czajniku-tragedia, espresso też bez szału
jura e8 -robili tylko espresso -nie wiem jak smakuje z porządnej kolby ale wyraźnie była różnica na plus dla jury w porównaniu do powyższych
jura nie zapamiętałem modelu ale chyba j9-coś ok.9 tyś-kawa czarna rewelacja , latte mleko spienione rewelacja

Tutaj mam pytania do forumowiczów:
1. Czy model e8 równie dobrze spienia mleko oraz czy ten model może nalewać samą wodę?
2.czy nivona i melitta z kawami mlecznymi dużo odbiega od jury (chodzi mi o stopień spienienia ale też o walory smakowe chociaż wiem że to kwestia gustu)
3.Czy ktoś bawił się tabletem z apką do e8 i może coś więcej napisać. Oglądałem film Barnaby ale jak dla mnie jest zbyt ogólny

Po tej wycieczce nawet żona się zastanawia nad zakupem z Niemiec lub zwiększeniem budżety na Polskę (trochę można wytargować). Z uwagi iż nam się nie spieszy postanowiliśmy że chcemy jeszcze spróbować Nivony oraz Melitty caffeo varianca (jest wymiarowo robiona pod miejsce które mam wolne).

Pytanie do Szadof: czy twoja jura ma j. polski? czy z tego sklepu jest gwarancja polska czy sprzedawcy?
Do Staszek: Jestem z lubelszczyzny więc trochę mam kilosów ale jak nie uda mi się popróbować na miejscu to kto wie  czy na jakąś wycieczkę rodzinki nie wezmę.Nie ma u mnie za bardzo sklepów z takimi sprzętami a jak są to i tak za bardzo nie chcą włączyć. Można raczej pooglądać.

Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi

« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2017, 17:39:33 wysłana przez [email protected] »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2017, 19:05:42 »
Z tego

http://www.schaerer.com/en/coffee-machines/schaerer-coffee-vito/

pijam mleczne z mleka 1,5%

Kawa pijalna. Pewnie byłaby lepsza, gdyby zmienić kawę.
Espresso nie do picia. Węgiel.

Nie wiem, jaka kawa.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2017, 21:09:31 »
Kawy były takie same ?  Jeśli nie to porównanie smaku z różnych automatów raczej nie było miarodajne....

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline [email protected]

  • Wiadomości: 3
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2017, 00:10:28 »
Powyższy opis był tylko i wyłącznie moim odczuciem którym jak najbardziej nie należy się kierować.
Kawy prawdopodobnie takie same nie były i jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę.Miarodajnych wyników moim zdaniem zwykły śmiertelnik taki jak ja nie jest wstanie zrobić na tych ekspresach. Oprócz jednakowej kawy powinno się mieć także jednakowe mleko  w tej samej temperaturze. Oprócz tego obsługa która podawała mi tą kawę też jest lepiej lub gorzej wyszkolona oraz lepiej lub gorzej o te ekspresy dba co ma przełożenie na końcowy wynik a przy takiej sprzedaży liczy się pierwsze wrażenie.  Nie chodziło mi też w opisie o sam smak kawy bo to jest bardzo indywidualna sprawa np. podana kawa w chwalonej jura miała trochę zbyt intensywny aromat jak dla mnie i na co dzień był jej nie pił ale czuć było w konsystencji to "coś" czego niestety nie potrafię opisać. Ewidentne różnice były natomiast przy spienianiu mleka (co oczywiście też nie musi być wiarygodne(stare, ciepłe mleko itp), Jeżeli nawet Jura wypadła dla mnie najlepiej przez zastosowaną kawę to niech się konkurencja też przyłoży.
Jednak na czymś trzeba się oprzeć żeby drogą np. eliminacji wybrać ten swój wymarzony ekspres.
W/g mnie z ekspresami jest jak ze sprzętem HI-FI. Warto najpierw poczytać ale najważniejsze jest przejść się i wybrać pod siebie to "coś".
Pozdrawiam


Offline szadof

  • Wiadomości: 5
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2017, 07:56:22 »
Hejka!:) tak, moja jura ma język polski. Wszystkie wymienione przeze mnie wczesniej sklepy są autoryzowanymi sprzedawcami Jury i ich gwarancja obowiazuje w calej UE. Przed zakupem dzwonilam do siedziby Jury w Warszawie i się upewnialam. Jura Polska przeslala mi tez bez zadnego problemu polska instrukcję obslugi ( musialam immprzeslac tylko zdjecie dowodu zakupu). Jesli bedziesz potrzebowal pomocy w ogarnieciu niemieckiego to sluze pomocą. Jesli chodzi o piankę to osobiscie jestem zachwycona tym co robi Jura (ale mam porownanie tylko do de longhi).

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień 2018, 08:54:19 »
Temat już wiele razy wałkowany, ale podrzucam przydatny tekst kolegi z forum:
http://popularcoffee.pl/ekspres-automatyczny-jura-nivona-delonghi/
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Siemens vs Nivona do latte
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2018, 12:47:45 »
Według mnie, w zupełności wystarczy Ci model Nivony 84x a pozostały tysiąc z różnicy do Jury E8 wykorzystaj na dobrą kawę :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi