Autor Wątek: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić  (Przeczytany 45199 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Kwiecień 2017, 16:40:36 »
Zapytaj Włochów jak smakuje im kawa... ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Kwiecień 2017, 18:12:17 »


Przerabiałem podobny problem w praktyce. Żona unika kwasowości w kawie (ja lubię od czasu do czasu "wycieczki" w kierunku "owocowych" przelewów z Afryki i okolic), a dzień zaczynamy właśnie od ekspresu przelewowego. Metodą prób i błędów (a raczej odkrywania nieznanych smaków kawy  doszliśmy do tego, że do takiego ekspresu trzeba szukać kaw przeznaczonych do ekspresów ciśnieniowych, a nie do metod przelewowych. Te drugie są zazwyczaj słabiej palone, co eksponuje smaki kwaskowe i owocowe, a mocniejsze palenie daje goryczkę zamiast kwasowości, a także to co, szczególnie starsze pokolenie, uważa za "intensywność" czy też "kawowowość".
A gdzie jest napisane, że mocniejsze palenie daje goryczkę.
Goryczkę daje złe wypalenie kawy. Mocniejsze palenie powoduje eliminację kwasów na rzecz np. słodkości. Mówię o arabice.



Pomimo sprawdzenia oferty dużej części naszych palarni, najlepszym dla nas wyborem okazują się jednak firmowe, włoskie mieszanki. Nie mam za dużo sprawdzonych, ale mogę polecić, także tutaj polecaną (a od dawna to forum traktuję prawie jak wyrocznię) La Brasiliana Marfisa, ostatnio pijemy i bardzo nam smakuje Lucaffe Classic, ale chyba najlepszą była Arcaffe Mokacrema (chyba najsłodsza z nich). Ostatnio testowaliśmy też Diemme Caffe - Miscela Aromatica, żonie pasowała bardzo do mlecznych kaw, ale w czarnych, jak dla mnie zbyt dużo "spalenizny".Ciekawe smaki znalazłem też w MK Fresh (agresywnie się promują, czasem warto skorzystać), w ekspresie przelewowym sprawdziła się ich mieszanka Supreme Strength, a bardzo nam podeszła i miała w sobie sporo słodyczy Mexico Maragogype. Obecnie mocno promują (w dzisiejszym dodatku do Wyborczej znalazłem nawet kod rabatowy) Brazil Yellow Bourbon, która ma być nadzwyczaj słodka, choć w profilu smakowym widać, że może być ogólnie mało intensywna. Niestety nic więcej nie wiem, ale zamówiłem
La Brasiliana Marfisa, dla mnie była mało intensywna w smaku.
Arcaffe Mokacrema, słodka z odrobiną przyjemnego kwasu.
Lucaffe Classic, muszę ją w końcu kupić. Jeszcze jej nie piłem.
MK Fresh, nigdy kawy u nich nie zamawiałem. Do mleka, MK Indie może być dobra. 0,25 kg. za 12-13 zł. Myślę, że warto spróbować.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Kwiecień 2017, 18:13:49 »
Napisane to jest wszędzie tam, gdzie jest napisane o paleniu kawy.

Offline Crah

  • Wiadomości: 6
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Kwiecień 2017, 20:49:43 »
Dodam tylko, że wspomnianą MK Brazil Yellow Bourbon dane mi było spróbować, ale jednak nie polecam. Po prostu nic nadzwyczajnego, mało aromatu, żadnych emocji, przynajmniej dla mnie.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Kwiecień 2017, 17:57:58 »
Po prostu nic nadzwyczajnego, mało aromatu, żadnych emocji, przynajmniej dla mnie.

Kup sobie Izzo Gold lub Silver.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Crah

  • Wiadomości: 6
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Kwiecień 2017, 21:29:39 »
Obecnie jest nr 1 w kolejce do spróbowania, ale trochę mi się różności nazbierało i trzeba to wypić, ale pewnie w maju spróbuję, chyba, że znów trafi się jakaś fajna promocja na coś innego i będę szukał nowych smaków. ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Kwiecień 2017, 12:11:10 »
Obecnie jest nr 1 w kolejce do spróbowania

Izzo Gold jest wymagający. Doppio może być pyszne, jak i ohydne również. Ohydne, nie z winy kawy.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: najsłodsza (=najmniej kwaśna) kawa, jaką możecie polecić
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Czerwiec 2017, 22:59:19 »
Izzo Gold to typowe ciemne palenie z Neapolu, ziarno z olejkami na wierzchu. Próżno w Izzo szukać słodyczy :)
Nie jestem smakoszem neapolitańskich kaw, z tego typu ziaren jedynie Passalacqua Harem mi podchodzi.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi