Autor Wątek: Siemens EQ 6 - pytania  (Przeczytany 42906 razy)

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Wrzesień 2018, 00:32:44 »
1. Gwarancja jest na 2 lata. 15 000 kaw to 20 dziennie. Jeśli robisz więcej- możnaby pomyśleć, że robisz je nie w domu (to ekspres domowy) a zarobkowo. Po prostu inni producenci udzielają gwarancji na przykład 2 lata lub 6 000 filiżanek.
2. Gwarancja obejmuje całość urządzenia.
3.
Seria 300:
- lakierowany front
- taca ociekowa z pływakiem
- 15 bar

Seria 700:
- front i góra ze stali
- podświetlany wylot kawy
- taca ociekowa z sensorem (powiadomienia na wyświetlaczu)
- info o niskim poziomie wody w zbiorniku (na wyświetlaczu)
- info o cyklach parzenia pozostałych do czyszczenia/odkamienienia

;-)

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopad 2019, 22:13:22 »
@Remigiusz - skąd przeczytałeś o tych różnicach? Mnie akurat interesują różnice w eq.6 seria 500 - czym to się różni ? od tej np. serii 700

Offline matik185

  • Wiadomości: 2
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień 2019, 16:33:20 »
Jestem świeżo po zakupie ekspresu Siemens EQ 6 Series 700 i mam kilka pytań do osób obeznanych w temacie:
1. Co tak na prawdę kryje się pod opcjami mocy kawy (łagodna, normalna, mocna ...). Czywybranie większej mocy powoduje, że ilość zmienlonej kawy się zwiększą czy może ilość jest zawsze ta sama a moc parzenia jest dłuższy ?

2. Co tak na prawdę oznaczają moce "doubleshot mocna" oraz "doubleshot mocna+" ?

3. W jaki sposób ustawia się grubość mielenia za pomocą pokrętła. W instrukcji jest takie zdanie: "Przy włączonym młynku ustawić selektor". Czy to znaczy, że mam kręcić tym pokrętłem podczas mielenia ? ???

Dziękuje.

Cześć
Też przymierzam się do zakupu tego ekspresu - EQ.6 plus s700 TE657319RW
Jakie wrażenia ? Zadowolony ? Porównywałeś z innymi ? np. Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10?

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień 2019, 21:54:58 »
EQ.6 plus - jak przy tych ekspresach smakuje kawa espresso i czarna? W takiej się lubuje i trochę obawiam się, że po zakupie będę zaparzał jak dotychczas - czyli kawa z ''biedronki'' + zalewanie wrzątkiem z czajnika :D

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Grudzień 2019, 22:42:33 »
Co tak na prawdę kryje się pod opcjami mocy kawy (łagodna, normalna, mocna ...). Czywybranie większej mocy powoduje, że ilość zmienlonej kawy się zwiększą czy może ilość jest zawsze ta sama a moc parzenia jest dłuższy

Ilość kawy. To są ustawienia dotyczące przemiału.

Offline mikomission

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Siemens EQ 6 plus S100
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Grudzień 2019, 11:50:05 »
Dzień dobry, od niedawna jestem posiadaczem Siemensa EQ 6 s100. Zastanawia mnie sprawa opróżniania pojemnika na skropliny.
Pytanie kieruję głównie do posiadaczy ww ekspresu.
Moim zdaniem ekspres zbyt często prosi mnie o opróżnianie tego pojemnika. Czasami jest to po 2-4 kawach. Wiem, że podczas spieniania mleka do tacki spuszczana jest woda, ale nigdy nie ma jej tyle, żeby nawet delikatnie "ruszyć" pływak informujący o poziomie wody w tacce.
Na wyświetlaczu pojawia się komunikat -  "Opróżnij pojemnik na skropliny". Jest to model s.100, myślałem, że tam nie ma takich informacji, że o zbyt dużym poziomie wody w tacce ociekowej informować nas będzie tylko czerwony pływak ?!
Czy coś jest nie tak jak trzeba ?

Offline piotr_sc

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Siemens eq6
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty 2020, 18:20:24 »
U mnie pojemnik na sklopliny też szybko się napełnia, a jak wygląda sprawa z filtrem Brita po aktywacji filtra przeskoczyła wam twardość wody w menu na 1, wcześniej miałem ustawiona 3. Jaką najlepiej ustawić grubość mielenia ?

Offline Nefryt

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Szukam
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Styczeń 2022, 12:55:11 »
Chciałbym odświeżyć temat i napisać coś od siebie, bo też użytkuje EQ.6 s700 i jedno jest pewne w instrukcji jest napisane REGULOWAĆ GRUBOŚĆ MIELENIA POKRĘTŁEM PRZY WYŁĄCZONYM MŁYNKU, a niektórzy pisali, że kręcili podczas mielenia  :Bicz:

Doubleshot i doubleshot+ to jest mocniejsza kawa od opcji "mocna", a nie parzenie kaw obydwóch jednocześnie (też jest w instrukcji napisane).

Odkamienianie i czyszczenie wczoraj robiłem i teraz ekspres wyświetla komunikat, że ponowne będzie odpowiednio za 400/200 filiżanek (przeprowadzam zamiennikami zestaw odkamieniający Bosch 6 tabl. z czego dwie "idą" na raz i zestaw czyszczący Melitta 6 tabl. jedna na proces kupione za 42 zł).

Nie mam zainstalowanego oryginalnego filtra w zbiorniku na wodę (ale chyba dokupię), ale wodę zawsze wlewam z dzbanka filtrującego.

Faktycznie super sprawa z tym spieniaczem i pobieraniem mleka z kartonu - system bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Jak ktoś już słusznie zauważył trzeba tackę ze skroplinami wylewać często, ale może dzięki temu ekspres dłużej zachowa swój "higieniczny" wygląd wewnątrz :)

Naprawdę mogę polecić intuicyjne menu, które prowadzi użytkownika dosłownie "za rękę"  ;)

I jeszcze jedno nie chcę tutaj robić jakiejś reklamy - po rozmowie z panem zajmującym się naprawami ekspresów do kawy polecał właśnie tę firmę, że w przypadku awarii da się go jeszcze naprawić w nie "dużych pieniądzach", ale w tej kwestii chętnie przeczytałbym opinie innych użytkowników, czy miał rację choć teraz jak już kupiony to za późno  ;)

Offline Vanpetros

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Siemens EQ6
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Styczeń 2022, 20:36:57 »
Cześć. Mam pytanie do specjalistów od EQ6. Podczas spieniania mleka jakby zza dozownika kapie woda. Woda kapie tylko i wyłącznie podczas spieniania. Gdy robię kawę beż mleka wszystko jest w porządku. Oringi wyglądają w porządku. Ktoś ma jakieś pomysły?

Offline Nefryt

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Szukam
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Luty 2022, 14:59:25 »
Sprawdź te gumki od spieniania, czy siedzą ciasno.

Offline wulkanos

  • Wiadomości: 38
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Styczeń 2023, 14:48:12 »
Chciałbym odświeżyć temat i napisać coś od siebie, bo też użytkuje EQ.6 s700 i jedno jest pewne w instrukcji jest napisane REGULOWAĆ GRUBOŚĆ MIELENIA POKRĘTŁEM PRZY WYŁĄCZONYM MŁYNKU, a niektórzy pisali, że kręcili podczas mielenia  :Bicz:
No to dziwne bo ja od kilku tygodni użytkuje EQ.6 s800 i mam otwartego pdf-a z instrukcją i tam czarno na białym napisane by regulacji dokonywać tylko i wyłącznie przy włączonym młynku.

Offline wulkanos

  • Wiadomości: 38
Odp: Siemens EQ 6 - pytania
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Luty 2023, 11:57:03 »
Cześć
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc w tym wątku pociągnę temat EQ 6.
Od grudnia posiadam wersje s800 i co do smaku kawy nie mam zastrzeżeń to już do jakości spienionego mleka już tak.
Wcześniej posiadałem Nivona 520 i ten to aż z mleka robił prawie ubitą śmietankę, a w Siemensie na próżno się tego doszukiwać. Po prostu mleko jest ciut spienione i tyle.
Ten model tak ma czy trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi