Autor Wątek: Nivona 646 & zablokowany spieniacz  (Przeczytany 8378 razy)

Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« dnia: 16 Luty 2016, 10:11:37 »
kupiłam na początku stycznia ekspres Nivona 646. no i niestety już się w nim coś zepsuło.

przy próbie zaparzenia kawy, po naciśnięciu guzika uruchamiającego spieniacz, pojawił się piktogram spieniania i... koniec.
nie było dźwięku nagrzewania się, spieniacz nie spienia mleka (leci z niego woda po przekręceniu gałki spieniania), nie da się też go wyłączyć, zrobić kawy itd.

cały czasy wyświetla się piktogram spieniania, nawet po wyłączeniu & ponownym włączeniu ekspresu.
czy jedyne rozwiązanie to serwis, czy coś przeoczyłam?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2016, 14:15:35 »
Zacząłbym od odkamieniania ekspresu.

Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2016, 20:58:07 »
tak jak napisałam, wszystko jest zablokowane, nie da się wywołać menu do przeprowadzenia programu odkamieniania.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2016, 21:08:35 »
jeśli jest wszystko zablokowane, a sprzęt ma miesiąc - to ja nawet bym się nie zastanawiał nad czymś innym niż serwis.

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2016, 00:59:43 »
Ja bym raczej szedł w wymianę niż naprawę. Z elektroniką niestety mogą być problemy jeśli nie wymienią całości.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2016, 15:22:34 »
oddaliśmy do sklepu na rękojmię z prośbą o zwrot gotówki lub wymianę na nowy, zobaczymy, co powiedzą. dziękuję za porady.

Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Marzec 2016, 19:09:01 »
przestrzegam przed Nivoną! tak jak pisałam, oddałam ekspres do naprawy. dostałam odpowiedź z oficjalnego serwisu Nivony, że po weryfikacji okazało się, że usterka nie występuje, a towar jest wolny od wad. zdziwiłam się, no ale skoro tak mówią, to widocznie to prawda. odebrałam, włączam i... okazuje się, że ekspres nadal nie działa. a ich "ekspertyza" to wydruk diagnostyki z podłączenia pod komputer. nikt nawet nie próbował go podłączyć, zrobić kawy, spienić mleka itd. bo od razu po włączeniu, wlaniu wody i wsypaniu kawy ekspres się blokuje. jutro jadę do tego serwisu osobiście, reklamować na gwarancję tym razem, i zapewne kogoś uduszę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marzec 2016, 19:25:38 »
Jeśli nie możesz dogadać się ze sprzedawcą, to gwarancja będzie najgorszą opcją. Może ktoś pamięta czy to była rękojmia czy niezgodność towaru z umową? Ewentualnie zadzwoń do biura praw konsumenta po poradę. Jak dobrze pamiętam jeśli wada wystąpi w ciągu pierwszych trzech miesięcy użytkowania, uznaje się ją za wadę fabryczną. Ważne jest jednak jak formalnie nazwiesz ten zwrot, bo wtedy odnosi się to do konkretnych zapisów w prawie.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2016, 19:28:17 wysłana przez krystians »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marzec 2016, 19:56:25 »
Kupując od Rogera nie miałbyś takich problemów z gwarancją.

Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2016, 16:13:30 »
najpierw oddawałam ekspres na reklamację z rękojmi, nie na gwarancję do producenta, ale oni i tak odsyłają do autoryzowanych serwisów. tyle że mój ekspres wysłali aż do Radomia. napisałam do nich i jakiś pan potem przez 15 minut mi tłumaczył przez telefon, że nie umiem obsługiwać ekspresu/czytać instrukcji/nie jego wina. ekspres w końcu odzyskałam, na razie działa, mam nadzieję, że tak już zostanie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec 2016, 16:19:05 »
Pytanie - czy to ekspres zły, czy serwis?

Bo jak wrócił z serwisu, to działa jak po wyjęciu z pudełka? Więc coś w serwisie zrobili.
LMWDP #469

Offline here0

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: nivona caferomatica 626
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień 2017, 10:19:00 »
Ja tez nie polecam Nivony 6 krotnie w przeciagu 3 lat ekspres wracal do naprawy, niestety musialam korzystac z serwisu poniewaz byl zakupiony na firme, i na poczatku popelnilam blad ze oddalam na gwarancje. Wiec tez przestrzegam przed Nivona i firma AGED ktora ekspresy sprzedaje w sklepie przy Górczewskiej Mega Kuchnia.
Mlynek sie psuje mimo uzywania zwyklej kawy, przy oddawanoiu do serwisu tez konczy sie na tym ze komentuja ze nie potrafie uzywac i napewno uzywalam smakowej (?) kawy ktora popsula mlynek.
Nie polecam tam zakupow i z tego powodu ekspresu nivona caferomatica 626 no chyba ze chcecie byc wyzywani przez wszystkich pracownikow tam pracujacych. Niestety zrobia wszystko aby przerzucic koszty na klienta i umyc rece.
Teraz pozostaje mi popsuty ekspres ktory chce rozkrecic i poszukac czesci zamiennej. Jak sie nie uda na wlasna reke mysle czy nie zakupic Zelmera ZCM3821B (CM3821)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Nivona 646 & zablokowany spieniacz
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień 2017, 11:06:21 »
Troszeczkę z innej beczki niż ekspres ale sytuacja podobna. Mam radyjko i w pewnym momencie odmówiło współpracy. Nie dało się go w żaden sposób załączyć. Wyświetlacz świecił w połowie mniej więcej i wyświetlał krzaki. Ponieważ było to radyjko na gwarancji, zawiozłem do sklepu z reklamacją. Oczywiście przyjęli i już po 2 tygodniach telefon, radyjko DZIAŁA!. Przyjechałem do sklepu, faktycznie działa! CUD! Pismo z serwisu było mniej więcej takie: Radio nie wykazuje uszkodzeń i następnym razem będę obciążony kosztami diagnostyki i mnie wybatożą. W ogóle jestem niedorobiony burak, który nie potrafi obsłużyć najnowszego urządzenia, gdzie ja się chowałem, chyba w lesie, jestem debilem. Oczywiście przerysowałem trochę treść ale sens taki właśnie był. Po zakończeniu okresu gwarancji radyjko ponowiło protest i odmówiło posłuszeństwa. Tym razem odmówiło posługi w czasie pracy i tak zostało nie reagując ani na pilota, ani nawet na stare sprawdzone metody tłuczenia pięścią w obudowę.  Wkurzony bo słuchałem ulubionej audycji, wyłączyłem radyjko z gniazdka i prasnąłem w kąt. Po paru dniach, gdy już dojrzałem do zakupu nowego radyjka, postanowiłem sprawdzić co jest z tym moim. Okazało się, że gra! Znowu CUD! Zaznaczam, że gdy poprzednio się zbiesiło, wyłączałem go z gniazdka i załączałem. Nic to nie dało. Widocznie dłuższe pozbawienie pokarmu jakim jest prąd, zmusiło gada do współpracy. Może tak samo było z TWOIM ekspresem?

PS radyjko do tej pory gra, już kilka lat.

napewno uzywalam smakowej (?) kawy ktora popsula mlynek
Mam pytanie do właścicieli młynków, czy w instrukcji jest napisane, że mielenie kawy "smakowej" powoduje uszkodzenie młynka? Bo jeśli nie, to zaproponowałbym im całusa w anusa, oczywiście nie w mojego tylko przypadkowego bezdomnego psa.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi