Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 515720 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Kwiecień 2013, 12:43:41 »
A czemu nie pozwalasz im wysychać?
Wzorowałem się na przechowywaniu materiałowych filtrów od syfonów.
Kiedyś w kawie z aeropressa lubiłem lekką kwaskowatość, zwłaszcza jeżeli przenikała się ze słodyczą. Teraz wolę czekoladowe akcenty, kwasków szukam w dripie. Z papierowymi filtrami robiłem różne próby. Miałem wrażenie, że nowy filtr odcina część kwasków. Za to w mocno używanych, od ośmiu w górę,  pojawiała się kwasowość, nie mylić z kwaskowatością. Tak jakby zużyty filtr nie był w stanie ich filtrować i przepuszczał więcej kwaśnych cząstek. Ale zależy to od intensywności naparu, przy mocnym trudno to poczuć. Trafiłem też na informację, gdzie to już nie pamiętam,  że ten filtr zatrzymuje jakieś substancje odpowiedzialne za wzrost złego cholesterolu we krwi, ale płukanie go pod kranem nie oczyszcza go z tych związków, trzeba go porządnie wymoczyć.
Na początku bałem się, że filtry będą cuchnąć stęchlizną. Dlatego po użyciu płuczę je bardzo dokładnie, trzymam w wodzie w lodówce w zamkniętym pojemniku. Wodę zawsze zmieniam, pojemnik myję i filtry nie śmierdzą.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2013, 12:50:49 wysłana przez WS »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2013, 00:21:41 »
Choć ostatnio mam mały kryzys z aero, to uważam, że jest to niezwykle wdzięczny kawałek tworzywa. Cenię go głównie za szerokie możliwości eksperymentowania.

[...]Nie zagłębiałam się w ten temat specjalnie, nie wiem czy to była wersja limitowana, czy coś jeszcze innego.
Co do kolorów, to jeśli się nie mylę, były trzy wersje.

Pierwsza, przeźroczysta, taka lekko niebieskawa, w której cyferki na miarce były nie tylko w kółkach (1 i 4), ale też w zaokrąglonych ramkach (2 i 3).

Druga i trzecia wersja, chyba nadal, równolegle są dostępne w handlu w zależności od sklepu, jedna ma przeźroczyste tworzywo, a druga przydymione, w obu są cyferki pomiarowe i w obu cyferki są w kółeczkach -- czasem na zdjęciu w tej przeźroczystej wersji nie ma cyferek, ale nie ma ich tylko na zdjęciu.

Wersje złota, srebrna i brązowa, to najprawdopodobniej puchary z mistrzostw :D

To tak gwoli wyjaśnienia (lub powymądrzania się -- jak kto woli). Więcej grzechów kolorystycznych nie pamiętam. ;)

Ja po użyciu zakładam z powrotem do aero i tak zostawiam[...]
Też kiedyś suszyłem filtr (ja akurat) na tym plastikowym sitku, ale po czasie zacząłem się zastanawiać dlaczego to sitko i guma w tłoku aż tak nabrały aromatu kawowego. Od tego czasu zacząłem suszyć filtry zawieszając je na spinaczu, a zapachy z sitka i z tłoczka zniknęły. W użytych filtrach też niczego nie wyczuwam, ale w moich warunkach schną dość szybko.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Maj 2013, 14:35:20 »
Co z temperaturami? Jakie preferujecie? Skala jest bardzo szeroka i opinie różne - jedni mówią coś o siedemdziesięciu kilku, inni o temp. zbliżonych do tych z ekspresu. Ja staram się kręcić w okolicach 80-85*C.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Maj 2013, 10:19:00 »
U mnie różnie... Przede wszystkim nie mam termometru, zatem nie znam dokładnyh temperatur zaparzania. Raczej zdaję się na intuicję i... sytuację. Czasem zagotuję wodę, odlewam do czajniczka i czymś się zajmę. Potem zalewam kawę i napar wychodzi lżejszy, delikatniejszy. Czasem, gdy chce mi się KAWY!!!  :ogien: to zalewam znacznie cieplejszą i też jest OK. Kiedy faktycznie się przykładam to staram się trzymać zasady, że te kawy z akcentami kwaskowymi zalewam nieco chłodniejszą wodą niż te czekoladowe.
BTW - Twoja Kuba Serrano znacznie lepiej wypada w kawiarce niż w aero, ale w aero zalewałam chłodniejszą wodą, zatem może uda mi się jeszcze coś fajnego z niej wyciągnąć, gdy drobniej zmielę i zaparzę w wyższej temperaturze.
Fajne w aeropresie jest to, że w zasadzie nie ma określonych reguł i wszystkiego można się spodziewać...
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Maj 2013, 10:24:17 »
W kawiarce jej nie robiłem. W aero brakowało mi trochę takiego zdecydowania - być może zbyt niskie temperatury. Została mi jeszcze porcja na 1 strzał to spróbuję z temp. Ok 90*C.
Ciekawsza byłe z ekspresu, zwłaszcza pod koniec pojawiały się fajne kwaski.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Maj 2013, 10:33:55 »
W aero brakowało mi trochę takiego zdecydowania(...)

Dokładnie takie same miałam odczucia!
Może tylko w espresso pojawiają się te fajne smaczki?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Czerwiec 2013, 16:58:03 »
A ja bardzo spontanicznie przed momentem zakupiłem aeropress + Hario Slim ; ) stwierdziłem, że zbliża się okres wakacyjny, zaraz wybywam na trochę, to przyda się dobra kawa pod ręką : )

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2013, 18:03:56 »
Dobry pomysł. Za mną teraz chodzi grindriper :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Czerwiec 2013, 20:25:05 »
Teraz możecie mi podstawowe zasady aero podać. chodzi mi głównie o przemiał (grubszy niż do drippera pewnie?), dozę, mieszanie. chodzi mi oczywiście o jakieś mniej więcej standardy. wiadomo, że nie jest to coś sztywnego : )

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Czerwiec 2013, 22:10:35 »
Noooo Marcin :)  :ok:
Doskonały zakup, nie będziesz żałował.
Aeropress to takie urządzenie, które przyjmuje zakres mielenia bardzo szeroki. Nie zaczynałabym od grubego mielenia, raczej podstosowałabym je pod kawę. Początkowo wydawało mi się, że do aeropressa konieczne jest właśnie grubsze mielenie (zresztą w wątku o Indii to widać), ale Goran zmielił mi na wyjazd do Rabki Rwandę drobno, jak do kawiarki raczej i też bardzo dobrze się to sprawdziło. Według mnie (lajkonika ;) ) kawy z akcentami kwaskowymi, bardziej owocowe, słodkawe, jaśniej palone wolą grubszy przemiał, kawy ciemniejsze, goryczkowo, czekoladowo, migdałowe są do drobniejszych przemiałów.
Doza: ja daję nawet 20g/250ml ale ja z aeropressa piję duuuuużą kawę  :blue: i lubię większą dozę.
Temperatura: zakres tak szeroki, jak sobie tylko zażyczysz.
Aero to popis dowolności według mnie. Mnie chyba nie udało się z niego kawy popsuć, ale mnie to mało która kawa nie smakuje ;)
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Czerwiec 2013, 00:21:04 »
Oj, to, że nie będę żałował, to doskonale wiem, zdarzyło mi się parę razy pić kawę z aero : ) i nie mogę sie doczekać moich własnych prób na tym sprzęcie! na pewno skorzystam z porad Waszych : )

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Czerwiec 2013, 01:52:27 »
Teraz możecie mi podstawowe zasady aero podać.
Cały luksus polega na tym, że aero gardzi wszelkimi zasadami :))

Powiedz co chcesz uzyskać (od aeropresso, po drippresso; od pełnego zaangażowania, po metody na lenia), to chętnie podzielę się moimi doświadczeniami w danym zakresie.

A, do perfekcyjnego zestawu polecam jeszcze siteczko ;) bez pyłu smakuje inaczej, a i sam pył można potem zaparzyć.
Co do duetu jeszcze: genialne jest to, że oba sprzęty współgrają ze sobą na czysto -- można przygotować kawę nie tracąc przy tym ani drobinki kawy, idealnie rozmiary, zamknięty obieg kawy.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Czerwiec 2013, 17:43:49 »
@donkiszot, mówiąc o idealnym duecie, mówisz o dopasowaniu Aero i Hario Slim? : )

A co do tego, co chcę uzyskać.... kawę :D raczej kręcą mnie klimaty owocowo-kwaskowe w przypadku metod innych niż espresso.

No i o co chodzi w klasycznej i odwróconej metodzie?

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Czerwiec 2013, 21:43:49 »
W klasycznej na przelany wodą filtr, do ogrzanego aero, wsypujesz kawę, potem preinfuzja, jak Ci się chce i zalewanie wodą (wtedy już zaczyna ściekać do kubeczka). To trochę porównywalne do dripa. Zaznaczam dla tych bardziej zorientowanych, że trochę  :jezyk: tylko, bo kapie. Nie lubię tej metody, bo nie mam kontroli nad tym kapaniem.
W odwróconej sitko z filtrem zakladasz na końcu, całe zaparzanie odbywa się w aeropresie i dopiero, gdy skończysz zaparzanie przeciskasz do kubka.
...dziś chyba mój talent pisarski ma wychodne...  :-[
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Czerwiec 2013, 23:03:46 »
Nie lubię tej metody, bo nie mam kontroli nad tym kapaniem

Było o tym, wystarczy zrobić próżnie tzn pociągnąć tłoczek lekko do góry i przestaje kapać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi