Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229586 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Waga
« Odpowiedź #480 dnia: 14 Marzec 2018, 17:15:10 »
Ja dostałem na święta Brewiste i w domu sprawdzała sie super pod espresso.
Niestety nie pomyślałbym, że kołysanie na statku może wpłynąć na działanie wagi i będzie trochę bezużyteczna.
Mimo wszystko w domu jest super :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Waga
« Odpowiedź #481 dnia: 14 Marzec 2018, 18:59:33 »
Możesz przestawić jej wrażliwość.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Waga
« Odpowiedź #482 dnia: 14 Marzec 2018, 19:02:12 »
Możesz przestawić jej wrażliwość.
Dzięki, poszukam w necie jak to zrobić i może to pomoże :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Waga
« Odpowiedź #483 dnia: 14 Marzec 2018, 19:57:34 »
Na żaglówce używam miarki od hario i plastikowego shakera z podziałką co 20 ml, na świeżym powietrzu, na wodzie i tak kawa smakuje lepiej niż zrobiona z pietyzmem z użyciem wagi

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Waga
« Odpowiedź #484 dnia: 14 Marzec 2018, 20:10:36 »
Muszę sie wyposażyć w taki, na razie sypie tak trochę poniżej pół słoika do comendante

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #485 dnia: 14 Marzec 2018, 20:44:22 »
o urodzie nie wspomnę.
Słusznie, nie ma o czym. ;)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #486 dnia: 14 Marzec 2018, 22:04:49 »
Ja używam wagi Łucznik ks-409, która ma szeroką szklaną podstawę. Wszystko na niej się mieści, nawet dzbanek od frenchpressa który używam czasami jako serwer do v60. Do ważenia ziarenek używam wagi jubilerskiej 200g z dokładnością do 0.1. Do mierzenia czasu stoper kuchenny tp202emos. Waga spisuje sie calkiem w porządku. Póki co nie ma co wydziwiac :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Waga
« Odpowiedź #487 dnia: 09 Maj 2018, 00:04:25 »
Felicita Parallel S10 (dostępne na swiezopalona.pl)
Czy ktoś miał do czynienia z tą wagą? Wydaje się bardzo ciekawą alternatywą dla nieco droższej brewisty i acai za polowe ceny.
Nie wiem czy to świeży produkt, na razie niezbyt wiele informacji znalazłem w internecie. Ciekawi mnie szybkość jej działania oraz awaryjność o ile występuje.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #488 dnia: 09 Maj 2018, 09:12:34 »
Felicita Parallel S10 (dostępne na swiezopalona.pl)
Czy ktoś miał do czynienia z tą wagą? Wydaje się bardzo ciekawą alternatywą dla nieco droższej brewisty i acai za polowe ceny.
Nie wiem czy to świeży produkt, na razie niezbyt wiele informacji znalazłem w internecie. Ciekawi mnie szybkość jej działania oraz awaryjność o ile występuje.

Pozwolę się sobie wypowiedzieć, jako sprzedawcy i użytkownika. Do tej pory jeden jedyny problem jaki wystąpił z wagą, to brak jednej kreski na wyświetlaczu, ale była to już wada fabryczna. Po za tym żaden z kupujących problemów nie miał. Waga jest świetnie wykonana, w sumie firma bardzo wzorowała się na acai, ale tylko wykończeniowo i materiałowo. Cenowo jak jest każdy widzi :)
Ja ogólnie polecam jeśli ktoś chce mieć świetną wagę, za rozsądne (jak na rynek kawowy przystało) pieniądze.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Waga
« Odpowiedź #489 dnia: 09 Maj 2018, 09:21:33 »
niezły plagiat z tej wagi, nawet instrukcję skopiowali (dosłownie, printscreen od acaci, nawet nie próbowali sami namalować wszystkiego oprócz innego kształtu wagi)

Dałem cynka Acaci, ciekawe czy ich pozwą...
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2018, 09:38:18 wysłana przez lucasd »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #490 dnia: 09 Maj 2018, 09:28:48 »
niezły plagiat z tej wagi, nawet instrukcję skopiowali (dosłownie, printscreen od acaci, nawet nie próbowali sami namalować wszystkiego oprócz innego kształtu wagi)

;)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #491 dnia: 09 Maj 2018, 09:57:49 »
Cena tej wagi to abstrakcja zważywszy na to co ona daje.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Waga
« Odpowiedź #492 dnia: 10 Maj 2018, 11:04:19 »
Felicita Parallel S10 (dostępne na swiezopalona.pl)
Czy ktoś miał do czynienia z tą wagą? Wydaje się bardzo ciekawą alternatywą dla nieco droższej brewisty i acai za polowe ceny.
Nie wiem czy to świeży produkt, na razie niezbyt wiele informacji znalazłem w internecie. Ciekawi mnie szybkość jej działania oraz awaryjność o ile występuje.

Pozwolę się sobie wypowiedzieć, jako sprzedawcy i użytkownika. Do tej pory jeden jedyny problem jaki wystąpił z wagą, to brak jednej kreski na wyświetlaczu, ale była to już wada fabryczna. Po za tym żaden z kupujących problemów nie miał. Waga jest świetnie wykonana, w sumie firma bardzo wzorowała się na acai, ale tylko wykończeniowo i materiałowo. Cenowo jak jest każdy widzi :)
Ja ogólnie polecam jeśli ktoś chce mieć świetną wagę, za rozsądne (jak na rynek kawowy przystało) pieniądze.


Ok super, dzięki ;)

Moja jubilerska za 30zł powoli zaczyna świrować, więc chyba czas na inwestycję w coś trwalszego.

Jak długo jest już na rynku? Ciekawi mnie jak żywotna jest.

Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby Felicita była produktem córką Acai. Może chcą trafić do szerszego grona klientów, ale niekoniecznie chcą wprowadzać tańszy model pod marką "Acaia".
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2018, 11:09:19 wysłana przez Ness »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #493 dnia: 10 Maj 2018, 13:07:13 »
Ok super, dzięki ;)

Moja jubilerska za 30zł powoli zaczyna świrować, więc chyba czas na inwestycję w coś trwalszego.

Jak długo jest już na rynku? Ciekawi mnie jak żywotna jest.

Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby Felicita była produktem córką Acai. Może chcą trafić do szerszego grona klientów, ale niekoniecznie chcą wprowadzać tańszy model pod marką "Acaia".

Mniej więcej od około roku.

Odnośnie powiązań Felicity i Acai, nie wypowiem się, ale osoba do kontaktu w acaia i w felicita ma tak samo na imię :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Waga
« Odpowiedź #494 dnia: 10 Maj 2018, 15:31:01 »
Oficjalnie to podróba (i patrząc że w instrukcji nie użyli grafiki wektorowej tylko screenshot) też na to wskazuje

We’re aware of Felicita and their scales. We have never worked with them before and any product they have with a resemblance to ours is a direct, unauthorized copy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi