Autor Wątek: Problem z młynkiem, POMOCY!  (Przeczytany 3483 razy)

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Problem z młynkiem, POMOCY!
« dnia: 10 Grudzień 2016, 17:12:58 »
Witam wszystkich!

Mam problem z młynkiem FIORENZATO F4 E nano. Funkiel nówka. Podłączyłem go, wsypałem kawę i odbyło się pierwsze mielenie... wszystko ok. Potem przekręciłem parę razy regulacją żaren w stronę grubszego mielenia i od tej pory jest problem, nie mogę zmiejszyć grubości mielenia. Przelatują nawet całe ziarna i połówki. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Offline Zyniek Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP
  • Młynek: Eureka Olympus 75E
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:22:52 »
Może cały gwint odkręciłeś? :szampan:

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:31:50 »
No ale jakim cudem? ani nie darłem na siłe ani nic.
Po czym to poznać??

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:38:39 »
Potem przekręciłem parę razy regulacją żaren w stronę grubszego mielenia i od tej pory jest problem, nie mogę zmiejszyć grubości mielenia. Przelatują nawet całe ziarna i połówki. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Ale jak, zrobiłeś kilka pełnych obrotów regulacją?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:51:42 »
No właśnie nie, obróciłem w jedną stronę aż poczułem opór i wtedy właśnie mieliło mi grubo ziarna i potem chciałem wrócić na drobniejsze mielenie i już lipa, mieli na grubo. Odkręciłem teraz wszystko i dostałem się do żaren, nie widzę teraz żeby tam było coś przekręcone, czy urwane.. nic niepokojącego.

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:59:12 »
Chyba już łapię o co chodzi... ten pierścień do regulacji grubości żaren wykręca i wkręca mi się razem z gwintem. Dokręcę całą tą głowice do końca i tyle.. dalej nie pójdzie. Nie mam możliwości obracania samą regulacją. No chyba że źle rozumuje jak to ma działać.

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2016, 21:12:58 »
IMG_20161210_204751.jpg


Jedno pytanie,
czy ten regulator grubości mielenia (czyli ten srebrny pierścień) ma się kręcić razem z tym gwintem? bo tak jest teraz u mnie. Jeśli kręce w lewo to wykręcam caly ten element razem z gwintem a jak kręcę w prawo to dokręcam do pewnego momentu i dalej już coś trzyma, ale trochę gwintu jeszcze jest. Nie chcę ciągnąć na siłę.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2016, 21:15:50 wysłana przez Mateusz Gancarz »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2016, 22:25:14 »
Tak ma być jak piszesz. Do końca gwintu nie wkrecasz bo żarna się stykają.  Jak dalej nie idzie a ręką jesteś w stanie obrócić żarna to masz pewnie gwint kawą zawalony.  Oczyść go szpilką na całej długości.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2016, 00:15:55 »
Małym śrubokrętem :).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudzień 2016, 00:48:50 »
Ja czyściłem drucianą szczotką do dremela.   

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudzień 2016, 03:16:49 »
Szczotkę bym odpuścił, bo w razie jakiejś awarii(tfu, tfu, i odpukać) mogą stwierdzić, że była ingerencja mechaniczna w sprzęt i cofnąć gwarancję. Do czyszczenia gwintów dają radę jak najbardziej albo mały śrubokręcik, albo nożyk do tapet, albo szpilka - sam tak wiele gwintów w życiu wyczyściłem i wszystko działało. No i nie zostawiają za sobą śladów...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudzień 2016, 09:16:07 »
No ale ta szczotka to w ręku, delikatnie, a nie w dremelu. Jest bardziej miękka niż szpilka i śrubokręt. Coś takiego jak na obrazku.


Ewentualnie jak ktoś się obawia, ale zapewniam, że w moim Macapie ślady nie zostały, pewnie sprawdzi się też twarda szczoteczka do zębów.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2016, 09:20:04 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2016, 10:39:42 »
Jak kręcisz zgodnie z ruchem wskazówek zegara to go odkręcasz. Jak w lewo to skręcasz (drobniejsze mielenie). Masz strzałki grosso w prawo fine w lewo. Jak go odkręcisz na maksa i skręcasz to jest taki moment, że młynek stawia opór, ale nie jest jeszcze skręcony na maksa. Wyłącz go z prądu dla bezpieczeństwa. Skręć go. Jeśli dalej się nie da to żarna powinny być zablokowane. Jeśli nie są i kręcisz nimi ręką tzn, że możesz jeszcze go skręcić. Może to ten moment i trzeba użyć więcej siły. Pamiętaj też o pionowej śrubie, która może blokować obrót pierścienia :). Patrząc na zdjęcie to młynek nie jest jeszcze skręcony na maksa -spokojnie powinno się go dać jeszcze skręcić.

Tarcza regulacji i gwint to jeden element. Jak skręcasz młynek na drobniejsze mielenie to wkręcasz gwint. Im mniej go widać tym bardziej skręcony jest młynek.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2016, 10:45:52 wysłana przez Cinello »

Offline Mateusz.G

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof Pid
  • Młynek: Fiorenzato F4 E nano
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2016, 12:29:28 »
Problem rozwiązany! Pomogło porządne wyczyszczenie gwintu, dziękuję Wam za pomoc! :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Problem z młynkiem, POMOCY!
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2016, 12:50:30 »
 ;) A wiesz że ten gwint warto by było przesmarować  [emoji12] smar typu Molykote 111, lub jakiś silikonowy z certyfikatem żywnościowym. Taki silikonowy powinieneś dostać w każdym serwisie AGD, lub na aukcji
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi