Autor Wątek: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)  (Przeczytany 15621 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Grudzień 2016, 18:18:22 »
 :picardpalm: To może postawmy pytanie - i zacznijmy nowy wątek - czemu kawa w kawiarni jest zła? Albo czemu jest tak mało dobrych kawiarni? Kupują te LaMy i EK a potem jakieś badziewie podają. Czemu?

Przez analogię - dobry kierowca i samochód za dziesięć tysi będzie lepiej jechał niż kiepski kierowca i fura za dziesięć razy tyle, zwłaszcza jeśli nie jedziemy na wprost.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Grudzień 2016, 18:24:08 »
obojętnie JAK ważne że to działa 
Może działa, może nie, nie o tym ta rozmowa :) Piszesz, że Tobie lepiej smakuje napar z kawiarki niż espresso w ogóle, a wyżej było, że lepszy napar z kawiarki niż z przeciętnej kawiarni.

Offline Cafigon

  • Wiadomości: 21
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Grudzień 2016, 18:58:44 »
Zakładając że bywał jedynie w marnych kawiarniach to ja nie widzę żadnej niespójności. Ale po co chodzić do marnych kawiarni? Na ciacho? :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Grudzień 2016, 19:14:04 »
O ile się nie mylę to grex porównywał swoje napary z kawiarki ze swoim domowym espresso.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Grudzień 2016, 20:44:45 »
parzenie mieszaniną pary z wodą

Skąd bierzesz takie teorie? Szklany perkolator działa podobnie jak kawiarka. I w nim, przez rurkę na przemiał zasuwa woda, a nie żadna para. Można to sobie obejrzeć. W kawiarce wylot rurki również jest przy dnie i pary tam po prostu nie ma. Żeby się znalazła przy dnie, to prawie cała woda musiałaby się w nią zamienić. A przecież po ekstrakcji, na dnie w kawiarce zostaje woda. Parzenie parą? To tylko zbieżność nazwy. Para przelatuje przez przemiał i tyle. Dobrze to widać w Poccino po ekstrakcji.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Grudzień 2016, 17:16:53 »
Skąd bierzesz takie teorie?
stąd:
Podsumowując: Na skutek różnicy temperatur pomiędzy wodą wrzącą w dolnym zbiorniku a kawą, przez ciastko przelatuje mieszanina wody oraz pary wodnej w proporcjach zależnych od: temperatury (oraz ciśnienia) płynu w zbiorniku dolnym oraz temperatury ciastka
pełna wypowiedź w wątku "jak działa kawiarka", kol. Tored zechciał podzielić się swoją naukową wiedzą na ten temat.

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Zbalansowana kawa do kawiarki (Brikka)
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Grudzień 2016, 19:21:04 »
Dodam jeszcze, że kawa którą robię w domu w Brikce smakuje mi bardziej niż espresso z kawiarni. W Polsce piłem tylko w sieciówkach, a we Włoszech w losowych kawiarniach na rogu. Czy to normalne?
Gracek, ja bym na Twoim miejscu jeszcze zrobił tak. Odwiedziłbym pare miejsc, w których z dużym prawdopodobieństwem można wypić przyzwoicie przygotowaną kawę: popróbował zarówno klasyczne espresso jak i kawę parzoną alternatywnie, żeby mieć solidną podstawę do porównania. Np. na forum znajdziesz podpowiedź gdzie warto wstąpić:
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=149.0
Może intensywność espresso niespecjalnie Ci pasuje - bo przecież nie musi, wszak i kawa to kwestia gustu a bardziej Ci smakuje napar delikatniejszy, przygotowany przelewowo. Wtedy warto zaopatrzyć się będzie w jakieś urządzenie do przelewu i pójść w tę stronę teraz.

Brikka daje bardzo intensywny napar, wg mnie bardzo zbliżony do espresso. Jeśli chcesz inestować dalej w Brikkę, to mogę Ci podrzucić zdjęcia, jaki przemiał mi się sprawdza do Brikki dla jako takiej orientacji. Może i Tobie przypasuje. Jestem przekonany, że w przypadku kaw z segmentu specialiti to czego byś nie wrzucił do kawiarki to efekt zawsze mniej czy bardziej ciekawy da się osiągnąć i asfaltu w smaku uniknąć.
Przykładowo ostatnio wrzuciłem drobno zmieloną przez Comandante MK3 (tylko nieco grubiej niż do espresso) Etiopię Teklu Dembel od Gardelli`ego. Raczej do przelewów, raczej nie do kawiarki. Ale przecież eksperymentować warto. Efekt wyszedł ciekawy, kwiatowy, słodkawy i bardzo, bardzo intensywny. Raczyłem się kropelkami po 2ml i rozpuszczałem je w gębie z przyjemnością :D
Chciałem się podzielić przyjemnością i dałem posmakować tego nektaru żonie. Łyknęła więcej i ją odrzuciło. Taka kwiatowa intensywność w większej ilości ją przytkała. Nie chciała dalej próbować.

Może popróbować rozcieńczać napar z Brikki coś na modłę Americano?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi