Autor Wątek: Kanałowanie a ... backflush  (Przeczytany 13140 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:18:25 »
A ziarna wyjęte z zamrażarki nie złapią od razu wilgoci? Żeby zapobiec rosie na ziarnach, to zanim otworzę paczkę odkładam ją na godzinkę, żeby złapała temperaturę. Może to bez sensu i nie muszę tak robić?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:22:00 »


Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zmiana wilgotności ma wpływ na sam proces przemiału.

Oj ma... na mazzerze nie jest to aż tak widoczne ale i-mini wymagał kręcenia jeszcze zanim pogoda się zmieniła.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:34:39 »
A ziarna wyjęte z zamrażarki nie złapią od razu wilgoci?
Złapią. Dlatego niestety wypada je podzielić na porcję już na etapie przygotowania do mrożenia. Upierdliwe.
Tak to wygląda u mnie: Porcje-kawy.jpg

Ale potem: wyjmujesz torbeczkę, od razu odmierzona doza, rozcinasz, mielisz, parzysz. Dla alternatyw, i mielenia w C40 sprawdza się to rewelacyjnie. I nawet nie pamiętasz, że straciłeś kiedyś pół dnia na porcjowanie ;)


Jeżeli natomiast zamrożone jest te 250 g, to tak, wtedy ja też czekam aby najpierw złapały temperaturę zamknięte a potem otwieram.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2017, 21:37:17 wysłana przez pj.walczak »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:37:49 »
Dzięki za wyjaśnienie, aż tak to mi się nie chce bawić :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:40:48 »
Ale jak skończę modyfikować mój stary/nowy K10
To pochwal się, jak Compaka oduczasz chomikowania. W końcu ma żarna poziome, a EK43 - pionowe.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kanałowanie a ... backflush
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:54:08 »
Standard dla K10, nic nowego nie wymyśliłem:
Filmik tu:


Odmierzona zawczasu doza. Ziarenka spryskane atomizerem.

Zamiast dużego hoppera, malutki ze sztucznym dociskiem zrobiony przez OE: http://www.oehandgrinders.com/OE-Short-Stack-Compak-Mini-Hopper-with-Bean-Weight_p_57.html

Usunięcie zabezpieczenia przed obcięciem palca, 2-3 uruchomienia silnika i wygrzebanie resztek (pędzelek, albo gruszka do czyszczenia aparatu, wtedy powietrzem się wypycha).

Trochę zabawy jest ale jak policzyłem czas to bardzo podobny do mielenia ręcznym M68 o którym też myślałem. A jednak mniej męczące :)

Natomiast muszę powiedzieć, że jestem zachwycony jakością przemiału tych 68 mm stożków. Mieliłem kawy na I-1 mini, Compak K6, C40 i powiem, że jakość kawy bardzo podobna. K10, dla mnie inna liga. Byłem mocna zaskoczony. Naprawdę polecam.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi