Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 480052 razy)

Offline Marcinoss

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Badziewny kolbowy, V60-02, Aeropress, French press, kawiarka
  • Młynek: Graef CM702, Bodum Bistro, Rhinowares(był), Gstroback/wilfa
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1185 dnia: 29 Listopad 2017, 23:35:55 »
Udało się :) Gałka na siłę strasznie, udało mi się zdjąć obudowę bez wyciągania przycisku ale też powinno się go wyciągnąć. 4 śruby pod gumkami mocują tylko płaską klapkę, kolejne 3 pod spodem obudowę (śruby w szerokich otworach). Teraz najlepsza część zabawy rozszyfrować co jest nie tak O0 Młynek raz chodzi, raz nie ma fochy coraz częściej i na dłużej. Wszystkie włączniki sprawne, te bezpieczeństwa też, podejrzewam duże kondziory które mogą służyć do rozruchu silnika lub po prostu brak ciągłości/styku w niewiadomym miejscu. Gdy młynek już zaskoczy to wszystko działa włącznie z timerem (chociaż jego układ też może być problemem).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1186 dnia: 30 Listopad 2017, 11:46:23 »
O problemach z timerem czytałem kilkakrotnie, więc może od jego pominięcia zacznij?

Offline Marcinoss

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Badziewny kolbowy, V60-02, Aeropress, French press, kawiarka
  • Młynek: Graef CM702, Bodum Bistro, Rhinowares(był), Gstroback/wilfa
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1187 dnia: 30 Listopad 2017, 19:47:02 »
Też o tym myślałem, jednak nie mogę rozszyfrować co to za scalak żeby zobaczyć wyprowadzenia i ew. pominąć/zmostkować, jest on zintegrowany z całym układem. Gdzie czytałeś o usterkach? sporo szukałem na temat rozbiórki fix'ów problemów (żeby wiedzieć z czym może być problem) i nic kompletnie nie znalazłem.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1188 dnia: 22 Luty 2018, 23:54:05 »
Pojawił się nowy Feld2 by Knock: http://www.madebyknock.com/store/p40/FELD2_%3A_HONED.html

Edit: nie poszukałem, a jest już wątek  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2018, 23:56:15 wysłana przez Felix »
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1189 dnia: 22 Luty 2018, 23:56:18 »
I pewnie rok czekania...

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1190 dnia: 23 Luty 2018, 00:18:09 »
Można też kupić w Prima Coffee, więc jest szansa dostać szybciej.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1191 dnia: 31 Marzec 2018, 13:13:31 »
Witam serdecznie

Aby nie zakładać nowego tematu postanowiłem zapytać o radę tutaj . Przeczytałem wiele tematów dotyczących młynków,kawy,metod parzenia, mam więc dylemat odnośnie pierwszego młynka do kawy. Na początku myślałem o ekspresie automatycznym lecz lektura forum skutecznie wybiła mi to z głowy . Jak dotąd pije codziennie standardową "kawę z mlekiem" , z mlekiem pewnie dlatego,że bez nie da się tego wypić. Młynek miałby być używany do metod alternatywnych,na początek myślałem o Aeropressie lecz z biegiem czasu pewnie spróbuję czegoś innego . Budżet to około 500zł w związku z czym po przerobieniu tematu od a do z zastanawiam sie nad :

Rhinowares w zestawie z aeropressem ~240zł
Timemore Chestnut,Nano ~470zł - Nie wiem jaka jest różnica w budowie owych młynków,cena obu jest mniej więcej taka sama
Graef CM900 509zł

Dodam,że w założeniach młynek miałby być 'na lata' , ilości kawy to 1-2 kubki w domu,zastanawiam się co wybrać by nie musieć wymieniać młyna po roku/10kg kawy.

Pozdrawiam oraz dziękuję za poświęcony czas .
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2018, 13:19:21 wysłana przez TidesX »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1192 dnia: 31 Marzec 2018, 13:20:32 »
Timemore Chestnut,Nano ~470zł - Nie wiem jaka jest różnica w budowie owych młynków,cena obydwóch mniej więcej taka sama
Graef CM900 509zł

Konstrukcja ta sama, różnią się tylko pojemnością. Do tego Aeropress i będzie  :szampan:
Albo zapoznaj się z wątkiem o młynkach od chińczyka. Tam zapodałem link do młynka bliźniaczego do Timemore a kosztującego niewiele ponad 200 zł
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2018, 13:22:43 wysłana przez Pawcio »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1193 dnia: 31 Marzec 2018, 13:53:45 »
W tym budżecie z elektrycznych mieszczą się nivona, severin (ten z 3 na końcu nazwy) i wilfa
Z ręcznych to co wyżej + aergrind (ale może być trudno z dostępnością)

Rinho raczej sobie odpuść, różnica między nim, a severinem za niecałe 270zł będzie bardzo zauważalna. Dalej na plus ale mniej spektakularnie wypadną w/w ręczne w porównaniu do elektrycznych.

*w severinie może zabraknąć skali do chemexa, fp, dużego dripa ale do AP czy kawiarki będzie jak znalazł.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1194 dnia: 31 Marzec 2018, 15:27:05 »
Czy wszystkie zaproponowane możliwości oferują odpowiedni przemiał pod Prismo ? Czy miał ktoś do czynienia z Graef'em CM 900 ? Zastanawiają mnie różnice pomiędzy nim a Timemore . Jakość chińczyków pewnie odbiega od oryginału,chyba, że produkują je te same fabryki.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1195 dnia: 31 Marzec 2018, 15:35:30 »
Wolałbym Timemore niż Graefa, będzie bardziej uniwersalny. AFAIK to chyba wszystkie graefy mają dosyć ograniczony zakres regulacji.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1196 dnia: 31 Marzec 2018, 15:57:41 »
pije "kawę z mlekiem" , z mlekiem pewnie dlatego,że bez nie da się tego wypić.
zacznij od zmiany ziarna na coś porządnego, świeżego i z dobrej palarni, z kiepskich ziaren sklepowych żaden młynek ani ekspres nie zrobi nic dobrego. I na odwrót, dobre ziarno będzie pijalne nawet jako zwykła zalewajka.

Co do reszty sprzętu to z Aeropressem każdy z wymienionych da radę, jeśli nie przeszkadza ci kręcenie to ręczny byłby najtańszym i całkiem dobrym wyborem. Oprócz AP warto spróbować innych metod alternatywnych (np. Phin, moka, clever), z każdej kawa smakuje trochę inaczej a kosztują niewiele.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1197 dnia: 31 Marzec 2018, 16:35:25 »
Obecnie pije kawę rozpuszczalną, rzeczony młynek miałby być pierwszym,jednak czytając forum doszedłem do wniosku, że nie warto inwestować w 'tanie' ręczne młynki(porlex,rhino) ponieważ tak czy inaczej po jakimś czasie i tak się rozpadną tak więc lepiej od razu kupić coś klasę wyższego . Czy Timemore Chestnut Transparent oraz wersja z drewnianym pojemnikiem różnią się tylko tym pojemnikiem, oraz czy ewentualnie części zamienne do tego młynka są łatwo dostępne ?

Pozdrawiam

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1198 dnia: 31 Marzec 2018, 17:02:24 »
porlex) ponieważ tak czy inaczej po jakimś czasie i tak się rozpadną
Bzdura

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1199 dnia: 31 Marzec 2018, 17:15:29 »
Uzasadnij , zarówno rhino jak i porlex opinie na tym forum mają optymistycznie mówiąc średnie .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi