;

Autor Wątek: White Label - Ethiopia - Gesha  (Przeczytany 4087 razy)

Offline pj.walczak Mężczyzna

• Ekspres: NS Musica, Dripper, AeroPress
  • Młynek: Compak K10 WBC, C40MkIII, Niche Zero (?)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Październik 2017, 11:38:00 »
 I ja miałem w końcu możliwość spróbowania. Na początek Aeropress, bardzo fajnie ale bez wow. Potem Kalita, 30g -> 510g, rodzinna porcja. I tu już naprawdę rewelacyjnie. Aromatycznie, słodko, fajny balans. Jest WOW:)
Wszystkim smakuje, nawet zonie, miłośniczce Americano z cukrem:)
Ziarenka bardzo jasno palone, twarde.
@Ela, nie raczej nie charakteryzowałbym kawy jako jaśminowo pomarańczową. Nie ma też jakiegoś bardzo wyraźnego body ala siemię lnianie.
Dzięki Drinker za akcję i możliwość spróbowania kawy. Brawo!
Jako, że odzew był duży może co dwa miesiące taką ala subskrypcję rożnych ciekawych kaw chciałbyś robić?:)

---
Paweł
Aktualnie w młynkach kawy od: Mastro Antonio, La Cabra, Roastains, Audun

Offline untoldex Mężczyzna

• Ekspres: aeropress, V60, kalita wave, kawiarka
  • Młynek: comandante c40 mk3
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Październik 2017, 20:17:31 »
Dzisiaj i ja otworzyłem torebkę i spróbowałem.
Czegoś takiego jeszcze nie piłem. W tych ziarnach chyba jest wszystko po trochu co w innych kawach, tylko że świetnie zbalansowane, delikatne. Na pierwszy plan wybiła się bergamotka, nuty cytrusowe, kwiatowe. Przyjemna słodycz, lekka kwaskowatość, prawie że niewyczuwalna. Czym bardziej stygła, to bardziej słodka się robiła, i bardziej złożona w smaku. W ogóle nie czuć że to obróbka naturalna.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, te ziarna są do spokojnej degustacji, w sam raz na niedzielne popołudnie :)
Przepis: ScottRao, comandante 26 klik (liczony od luzu), jedno zalanie, czas 3:00.

To był już mój drugi kontakt z ziarnami z Gesha Village. Rok temu znajomy przywiózł z USA paczke z Intelligentsia, ale tamta była zupełnie inna, bardziej miodowa, bez tych nut kwiatowych. Udało mi się nawet znaleźć ulotkę: https://www.intelligentsiacoffee.com/media/pdfs/info_sheets/2016_GeshaVillageLR_Isheet.pdf

@Drinker - ja również dziękuje za świetną akcję i czekam na kolejne :)

Online Drinker

• coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Severin 3873, ręczniaki
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Październik 2017, 23:01:05 »
Subskrybcję może niekoniecznie, ale propozycję takich ciekawostek ja ta, o której tutaj rozmawiamy na pewno jeszcze się z mojej strony pojawią :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Online Elka Kobieta

• Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Październik 2017, 23:39:29 »
Dla ciekawych, możliwość odbycia podróży, do źródeł Geshy:

https://bootcoffee.com/product/gesha-village-harvest-expedition/

Offline mr_blend Mężczyzna

• Extract Coffee Roasters
    • insta
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Kalita Wave, Aeropress, Chemex, Phin, Hario Cold Brew+Fretta, V60, Syphon, Bodum French Press
  • Młynek: ROK, Ditting KR1203
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Październik 2017, 20:54:17 »
IMG_20171011_122212_hdr.jpg

Odnośnie naszej rozmowy o geishy... To się dzisiaj uśmiałem. W Extract Coffee się nie piep**ą w tańcu, palenie 120kg geishy na raz + reszta w innym piecu, w sumie ze 150kg kawy później do zapakowania :D Klient zamówił. Co ziarenko upadło, to było "uważaj, 2 złote Ci wyleciało" :D
https://www.instagram.com/mr_blend/

Dobra kawa nigdy nie jest gorzka, dobry barista zawsze...

Online Elka Kobieta

• Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Październik 2017, 09:04:14 »
Niesamowite! Jak ja bym chciała mieć takich klientów! Mogłabym załadować piec Geshą nawet kilkanaście razy..

Offline SMaN

• Ekspres: NS OSCAR II, V60-02, Aeropress, Chemex
  • Młynek: San Remo SR70, C40Mk3 IH
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Październik 2017, 15:53:35 »
Ja dopiero teraz otworzyłem paczkę i ta kawa jest naprawdę świetna. Zmielone ziarna pachniały jagodami, a gdy tylko zalałem je wodą nagle buchnęły brzoskwiniami, bergamotką i marakują i to z jaką intensywnością ! V60, 2:30, 22g->320g , 26klik C40. W trakcie parzenia się zastanawiałem czy nie parzę herbaty aromatyzowanej bo zapach był tak bardzo brzoskwiniowo- bergamotkowy, sama kawa równie delikatna i herbaciana z lekkim kwaskowatym podbiciem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, dzięki @Drinker za zorganizowanie zakupu ! :poklon:

Offline ziarenko

• Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: i-2 mini, Tiamo Slim, PeDe, Comandante MK3
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Październik 2017, 19:33:25 »
Bardzo smaczna kawa. Ktoś może powiedzieć, że nie ma efektu wow, ale wszystkie nuty smakowe się doskonale uzupełniają w filiżance niczym dobrze zgrani członkowie chóru czy orkiestry. Pełna harmonia, dziękuję @Drinker za to ciekawe doświadczenie.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi