Autor Wątek: White Label - Ethiopia - Gesha  (Przeczytany 16107 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Październik 2017, 11:38:00 »
 I ja miałem w końcu możliwość spróbowania. Na początek Aeropress, bardzo fajnie ale bez wow. Potem Kalita, 30g -> 510g, rodzinna porcja. I tu już naprawdę rewelacyjnie. Aromatycznie, słodko, fajny balans. Jest WOW:)
Wszystkim smakuje, nawet zonie, miłośniczce Americano z cukrem:)
Ziarenka bardzo jasno palone, twarde.
@Ela, nie raczej nie charakteryzowałbym kawy jako jaśminowo pomarańczową. Nie ma też jakiegoś bardzo wyraźnego body ala siemię lnianie.
Dzięki Drinker za akcję i możliwość spróbowania kawy. Brawo!
Jako, że odzew był duży może co dwa miesiące taką ala subskrypcję rożnych ciekawych kaw chciałbyś robić?:)


Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Październik 2017, 20:17:31 »
Dzisiaj i ja otworzyłem torebkę i spróbowałem.
Czegoś takiego jeszcze nie piłem. W tych ziarnach chyba jest wszystko po trochu co w innych kawach, tylko że świetnie zbalansowane, delikatne. Na pierwszy plan wybiła się bergamotka, nuty cytrusowe, kwiatowe. Przyjemna słodycz, lekka kwaskowatość, prawie że niewyczuwalna. Czym bardziej stygła, to bardziej słodka się robiła, i bardziej złożona w smaku. W ogóle nie czuć że to obróbka naturalna.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, te ziarna są do spokojnej degustacji, w sam raz na niedzielne popołudnie :)
Przepis: ScottRao, comandante 26 klik (liczony od luzu), jedno zalanie, czas 3:00.

To był już mój drugi kontakt z ziarnami z Gesha Village. Rok temu znajomy przywiózł z USA paczke z Intelligentsia, ale tamta była zupełnie inna, bardziej miodowa, bez tych nut kwiatowych. Udało mi się nawet znaleźć ulotkę: https://www.intelligentsiacoffee.com/media/pdfs/info_sheets/2016_GeshaVillageLR_Isheet.pdf

@Drinker - ja również dziękuje za świetną akcję i czekam na kolejne :)


Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Październik 2017, 23:01:05 »
Subskrybcję może niekoniecznie, ale propozycję takich ciekawostek ja ta, o której tutaj rozmawiamy na pewno jeszcze się z mojej strony pojawią :)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Październik 2017, 23:39:29 »
Dla ciekawych, możliwość odbycia podróży, do źródeł Geshy:

https://bootcoffee.com/product/gesha-village-harvest-expedition/

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Październik 2017, 20:54:17 »
IMG_20171011_122212_hdr.jpg

Odnośnie naszej rozmowy o geishy... To się dzisiaj uśmiałem. W Extract Coffee się nie piep**ą w tańcu, palenie 120kg geishy na raz + reszta w innym piecu, w sumie ze 150kg kawy później do zapakowania :D Klient zamówił. Co ziarenko upadło, to było "uważaj, 2 złote Ci wyleciało" :D

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Październik 2017, 09:04:14 »
Niesamowite! Jak ja bym chciała mieć takich klientów! Mogłabym załadować piec Geshą nawet kilkanaście razy..

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Październik 2017, 15:53:35 »
Ja dopiero teraz otworzyłem paczkę i ta kawa jest naprawdę świetna. Zmielone ziarna pachniały jagodami, a gdy tylko zalałem je wodą nagle buchnęły brzoskwiniami, bergamotką i marakują i to z jaką intensywnością ! V60, 2:30, 22g->320g , 26klik C40. W trakcie parzenia się zastanawiałem czy nie parzę herbaty aromatyzowanej bo zapach był tak bardzo brzoskwiniowo- bergamotkowy, sama kawa równie delikatna i herbaciana z lekkim kwaskowatym podbiciem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, dzięki @Drinker za zorganizowanie zakupu ! :poklon:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Październik 2017, 19:33:25 »
Bardzo smaczna kawa. Ktoś może powiedzieć, że nie ma efektu wow, ale wszystkie nuty smakowe się doskonale uzupełniają w filiżance niczym dobrze zgrani członkowie chóru czy orkiestry. Pełna harmonia, dziękuję @Drinker za to ciekawe doświadczenie.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Październik 2017, 16:59:36 »
W końcu piję geishę z białą etykietą :)

To zdecydowanie najspokojniejsza kawa tej odmiany jaka piłem. Bardzo delikatna - herbaciane body, owocowa i delikatnie kwiatowa. Bardzo dobrze wyważona. Mnie jednak brakuje trochę oberwania po twarzy kwiatami, ale bardzo smaczna.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Listopad 2017, 22:46:37 »
Hej, w palarnii White Label pojawiła się nowa geisha: Panama - carmen estate geisha jeśli przynajmniej 10 osób będzie miało ochotę na tę kawę, to mogę Wam zaproponować ją w cenie 72zł plus koszty wysyłki po Polsce. Ja jeszcze jej nie próbowałem, zamiast moich wrażeń, wklejam wam opinię Elmera z White Label Coffee:

"There are two differences:
1. it’s grown in Panama
2. it’s processed washed instead of natural

We had it now once on the cupping table and it really stood out, again very high complexity. more floral (like washed ethiopia) than the natural and for me I felt it a little more. But I also prefer a washed Ethiopia over a natural.  Because I think the washed Panama is a little less funky than the natural Ethiopia, but that of course makes total sense because of the processing. So I think it’s good to think of our new Gesha as the more complex version of a washed Ethiopia (and the natural Gesha we have as the more complex version of a natural Ethiopia).

That’s also what our recent Gesha’s have proven to me: that their complexity in blind cuppings is always showing, you can’t get around it, they are just the stars of the table. The price is much higher than any other coffee we have and I don’t think they are for example 3x better than a normal good Ethiopian washed or natural, but in my view, this increase in complexity takes a lot of extra time and focus in farm management and if you really like fruity complex coffees, this is the holy grail at the moment :)"

Czas na chwilę zastanowienia zostawiam Wam do 10. listopada, czyli cały tydzień :)


Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Listopad 2017, 22:59:19 »
Cena 72  zł za jaką  wagę? ta Gesha jest za około 50 Euro za kg surowego ziarna i sami zastanawialiśmy się,  czy jej nie kupić.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #86 dnia: 03 Listopad 2017, 23:00:47 »
Elka, 150g

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Listopad 2017, 23:03:44 »
Dzięki @Cinello, za 150g cena 72zł.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #88 dnia: 03 Listopad 2017, 23:09:23 »
... The price is much higher than any other coffee we have and I don’t think they are for example 3x better than a normal good Ethiopian washed or natural...

Rozum mówi nie, serce chce spróbować [emoji3]


LMWDP #469

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: White Label - Ethiopia - Gesha
« Odpowiedź #89 dnia: 03 Listopad 2017, 23:11:38 »
Cena z Vat-em  czy bez? :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi