Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516338 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1320 dnia: 05 Październik 2015, 19:55:27 »
W weekend otworzyłem zapomnianą paczuszkę Gwatemala San Marcos Appaece (przypominam - zapomnianą, palenie 16/06). Boszszsz.... tak słodko-owocowej kawy dawno w dziobnie nie miałem! Delikatna, trochę czekoladowa, czerwona od owoców i coś jeszcze, czego chwilowo nie mogę wyłuskać.
Elu i Andrzeju - chapeau bas!

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 64
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1321 dnia: 06 Październik 2015, 20:47:05 »
Elu, Andrzeju - nie wiem jak układacie w kartoniku do wysyłki torebki z kawą ale w moim przypadku musiały być chyba bardzo blisko siebie, bo w czasie weekendowej podróży zdążyły się... rozmnożyć  :)
Owocem tej miłości okazała się być paczuszka Gwatemali Appaece, za którą oczywiście ślicznie dziękuję  :kwiat:

A tak przy okazji - Kostaryka El Balar: świetna! Intensywny aromat orzechów laskowych i mlecznej czekolady, w smaku natomiast ładny balans :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1322 dnia: 06 Październik 2015, 20:49:52 »
No im się te kawy zawsze mnożą. Ostatnio miałem bliźniaki - dwie malutkie srebrne torebki Indonezji.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1323 dnia: 06 Październik 2015, 21:26:05 »
wyłapującym że wspomniane jagody rosły pod dębem a nie pod sosną, a poranna rosa znikała około 11 godziny.

Są takie asy co to z niejednej palarki kawke pijały. A już hitem jest smak identyczny ze skórką od chleba ;-) Kurde zgłodniałem a tu dieta ostra bo brzuch trzeba zrzucić.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1324 dnia: 08 Październik 2015, 09:49:48 »
Ja również dziękuję za bonusik, tym razem paczka dotarła bez przygód  :szampan:

Nie wiedziałem, że ten ekspres potrafi wykrzesać tyle cremy !!! (zdjęte ustrojstwo do wytwarzania sztucznej!) - kawa MA Top Red.
Kolumbia potraktowana chwilowo mrożeniem w oryginalnym opakowaniu i w specjalnych woreczkach strunowych do zamrażania.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1325 dnia: 09 Październik 2015, 10:52:07 »
Ostatnio "zakochałam" się w ziarnach z procesu "red honey" z tego kraju..
Czy kawa uzyskana w takim procesie zawsze będzie miała w nazwie honey ? Bo dla mnie to jest ostatnio smakowe i zapachowe objawienie, coś co mi bardziej podchodzi niż "czysty natural" i nie chciałbym przegapić w sklepie ziaren z miodowej (r)ewolucji :)

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1326 dnia: 09 Październik 2015, 11:25:13 »
Dziwne macie te rozmnożenia ...   miotla Ja 4 Kolumbie ostatnie złapałem..:)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1327 dnia: 10 Październik 2015, 11:19:32 »
Niektórzy już kupili, a dopiero dziś dostaliśmy naklejki... :)

Ale ci, którzy kupili tę Kolumbię do tej pory, dostali gratis 100g równie świetnego ziarna z Indonezji (Sulawesi Tana Toraja Toarco Peaberry). Była to mała spontaczniczna, niepowtarzalna promocyjka... ;)

Jest naklejka jest i gratis :) Dziękuję !

Honduras i Kostaryka na przemian Kalita i espresso. Świetne palenia  :ok:
Honduras zaskakuje mnie w stronę Licho taki nektarowo-likierowy z uczuciem mięty na podniebieniu w Kalicie.
Kostaryka pamiętam poziomki, truskawki, czerwone owoce, słodziutko.

pozdrawiam znad filiżanki  kawka

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1328 dnia: 10 Październik 2015, 14:48:30 »
Tak się ostatnio zastanawiałem, co jest przyczyną tego, że w większości wypieków od Antonia jest tak dużo słodyczy. Wpływ na to ma ziarno, czy sposób palenia ? Otworzyłem Kenię Muranga Marimira AB, palenie z 15.08 i ... "słodkości ty moja" :pycha:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1329 dnia: 10 Październik 2015, 14:57:32 »
Chyba chodzi o to aby tym drugim nie zepsuć tego pierwszego ;) niby nic, a jednak nie każdemu się udaje.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1330 dnia: 12 Październik 2015, 12:10:45 »
Czy kawa uzyskana w takim procesie zawsze będzie miała w nazwie honey?

Tak, to po prostu analogia do plastra miodu. Są różne typy tej obróbki w zależności od ilości miąższu pozostawionego na ziarnach: yellow honey, red honey, black honey. Też bardzo nam takie kawy smakują. W naturalach dochodzi do fermentacji (stąd kwaskowatość i specyficzne aromaty), a w kawach honey nie. Pamiętam Twoje zdanie na temat naturalnej Etiopii, więc to zrozumiałe :). Kostaryka El Balar Red Honey świetnej odmiany Villa Sarchi, fajna w dripach ale i w espresso, jest teraz w promocyjnej cenie 30zł/250g.

Apropos słodyczy w paleniach Eli :). Moje też bywają słodkie, ale nieco "mocniej" ;). Nie wiem czy pamiętacie jeszcze nasze ubiegłoroczne poszukiwania rozwiązań technicznych związanych z naszym piecem. Rok temu zmieniliśmy w naszym podejściu do palenia wszystko, choć piec pozostał ten sam. Bez przesady mogę stwierdzić, że takiego systemu kontroli procesu palenia nie ma żaden z posiadaczy Giesenów/Probatów, bo nikomu nie przyszło do głowy, by piec połączyć z Artisanem, łamiąc oprogramowanie pieca ;). Mamy więc świetny system wspomagający palenie, świetny piec z kontrolą kluczowych parametrów, świetne ziarna i doświadczenie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1331 dnia: 12 Październik 2015, 18:30:55 »
Dzięki  :kwiat:.
Również dziękuję. Za przesyłkę wpisaną w kalendarz i za zawartość również. :pycha: :kwiat:

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1332 dnia: 12 Październik 2015, 22:39:34 »
Witam!,
Czy w najbliższym czasie pojawi się w sklepie mieszanka Cioccolato? Chciałbym również zapytać o zestaw kaw 4x singiel, który był jeszcze niedawno w sprzedaży ale nie zdążyłem z zakupami :'(.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1333 dnia: 12 Październik 2015, 22:42:03 »
Teraz polecam #1. To nawet więcej niż Cioccolato ;). Parę singli ma świetną cenę, dokładnie jak we wspomnianej promocji 4x. Kenia i Kostaryka będą świetne w dripach i espresso, Rwanda odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2015, 22:53:15 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1334 dnia: 13 Październik 2015, 13:52:58 »
Ja również dziękuję za bonusik, tym razem paczka dotarła bez przygód  :szampan:

Nie wiedziałem, że ten ekspres potrafi wykrzesać tyle cremy !!! (zdjęte ustrojstwo do wytwarzania sztucznej!) - kawa MA Top Red.
Kolumbia potraktowana chwilowo mrożeniem w oryginalnym opakowaniu i w specjalnych woreczkach strunowych do zamrażania.


Czy mogę zapytać, co miało na celu mrożenie Kolumbii? :-(. Wkładanie kawy do lodówki/zamrażarki powoduje po wyjęciu niepożądany proces kondensacji H20..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi