Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516429 razy)

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #615 dnia: 13 Luty 2015, 13:56:39 »
Tak na dobrą sprawę wcale nie musi. Dla przykładu masz ubrania sygnowane samym Ralph Lauren, a dodatkowo masz jeszcze inne linie, jak choćby Polo Ralph Lauren, które jest chyba bardziej znane niż linia podstawowa. Może z Synestezją też tak będzie?  :taniec:

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #616 dnia: 13 Luty 2015, 13:57:14 »
Nikt nie chce dzielić marki (z tego co zrozumiałem), tylko wydawać kawę w dwóch liniach produktów. Co do propozycji Spinacza, to dobrze mówi - musi być wspólny mianownik w nazwach obu linii.

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #617 dnia: 13 Luty 2015, 14:01:12 »
Ale dlaczego linia klasyczna nie może nazywać się po prostu Mastro Antonio?

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #618 dnia: 13 Luty 2015, 14:03:32 »
Bo taka jest nazwa palarni?

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #619 dnia: 13 Luty 2015, 14:08:26 »
No tak, ale co to szkodzi? Synestezja jest właśnie po to, żeby się odrobinę odciąć od nazwy Mastro Antonio i bardziej włoskiego stylu palenia. W kawach klasycznych nie ma potrzeby odcinania się od tego, więc po co oddzielna nazwa?

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #620 dnia: 13 Luty 2015, 14:10:46 »
Generalnie jak się pozycjonuje drugą markę, to trzeba sobie spokojnie odpowiedzieć na szereg pytań biznesowych. Argumenty sensoryczne nie są moim zdaniem wystarczające.

Jeśli się tworzy nową linie produktową to, można się pokusić o wyróżnik kolorystyczny, graficzny, logotyp. Ale marka zostaje ta sama. Nie ruszałbym starej linii.... to zawsze jest biznesowo ryzykowne.  Nowa niech się nazywa jak się tylko Eli podoba...



Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #621 dnia: 13 Luty 2015, 14:13:33 »
"Kup Kenię z MastroAntonio" - to w sumie jaką kawę? klasyczną czy synestezję?
"Kup Kenię Tradycyjną/Włoską/Klasyczną/Synestezję z MastroAntonio" - bardziej jednoznacznie określa zakup

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #622 dnia: 13 Luty 2015, 14:13:57 »
Nie chodzi o odcinanie się od nazwy, ale umieszczenie ja jako wspólnego mianownika jak pisał Spinacz.


...a zresztą... Ela z Andrzejem na pewno podejmą słuszną decyzję... a kawa będzie pyszna jak zawsze... o to tutaj chodzi  :szampan:

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #623 dnia: 13 Luty 2015, 14:56:08 »
Zdrobnienie imienia raczej nigdy nie brzmi "profesjonalnie"  ;)
To w końcu jak będzie? Andrzej wypala wyłącznie do espresso a Ela do dripa?

Ela..nawet najbardziej estremalne kwaski spija w espresso :-)
Ela nie jest zdrobnieniem :-). To Elżbieta brzmi pompatycznie i twardo :-(
Włoscy znajomi nazywają mnie "Eli", "Elisabetta.." z wyraźną inklinacją do pierwszej, prostszej i milszej j fonetycznie formy :-)
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2015, 14:58:33 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #624 dnia: 13 Luty 2015, 15:07:06 »
Nie chodzi o odcinanie się od nazwy, ale umieszczenie ja jako wspólnego mianownika jak pisał Spinacz.


...a zresztą... Ela z Andrzejem na pewno podejmą słuszną decyzję... a kawa będzie pyszna jak zawsze... o to tutaj chodzi  :szampan:


Bardzo dziękujemy! Po facebooku dyskusja przeszła jak lawina :-)
Ktoś strasznie protestował przeciwko Synestezji, twierdził że to dorabianie filozofii do biznesu i ze mu podobno zamyka pole do samodzielnej interpretacji..
Miałam ochotę odpowiedzieć, ze nawet dżwiękowo-chromatyczni synesteci nie widzą takich samych kolorów jako określonego dźwięku..Tak samo jest pewnie z aromatami.

Synestezja nie jest "dorabianiem" filozofii do biznesu, nie jest też filozofią, ale sposobem postrzegania świata. Po prostu..
Myślę, że ten temat jeszcze tu rozwinę :-)

« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2015, 15:14:02 wysłana przez Elka »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #625 dnia: 13 Luty 2015, 15:11:07 »
ze mu podobno zamyka pole do samodzielnej interpretacji

Dla kogoś takiego każda informacja i nazwa będzie zamykać pole, nawet kolor torebek pole zamyka ;)
LMWDP #469

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #626 dnia: 13 Luty 2015, 16:18:07 »
"Kup Kenię z MastroAntonio" - to w sumie jaką kawę? klasyczną czy synestezję?
"Kup Kenię Tradycyjną/Włoską/Klasyczną/Synestezję z MastroAntonio" - bardziej jednoznacznie określa zakup

To zależy jak jest wypalona ta Kenia :-). Mutitu i Kiuniu z 8.02 to linia Synestezja :-)

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #627 dnia: 13 Luty 2015, 16:27:19 »
ze mu podobno zamyka pole do samodzielnej interpretacji

Dla kogoś takiego każda informacja i nazwa będzie zamykać pole, nawet kolor torebek pole zamyka ;)
o strunie już nie wspominając...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #628 dnia: 13 Luty 2015, 19:35:24 »
A mnie się (prawie) wszystko podoba. :brawa: I zupełnie nie rozumiem niezrozumienia, ale to już nie moja sprawa.
Zresztą jest to w sumie to o czym pisałem parę postów wcześniej, więc już się cieszę jeśli tak będzie.

A ponieważ obraz to więcej niż 1000 słów, to wstawię obraz aby łatwiej opowiedzieć o prawie. Mam nadzieję, że pani Małgorzata się nie obrazi za ingerencje.

Pierwsza sprawa, to nie wiem czy te podpisy są w ogóle potrzebne. Najbardziej podoba mi się wersja czysta (jak 1). Jeśli już, to zadbałbym o to aby środkowy wyraz czytał się również z wyrazem pomiędzy kreskami (jak 2, mastroantonio palarnia/ polska palarnia kawy) bo mnie się te dwa wyrazy czyta bardziej intuicyjnie razem, niż poniższy acz rozbity ciąg trzech wyrazów, i mogą z tego dziwne zlepki wyjść. Po trzecie, żadne &! ;) Polskie i jest równie dobre jak polska kawa! A po czwarte, To chyba pod Mastroantonio widziałbym najbardziej polska palarnia kawy, czy to w jednej linii w kreskach, czy z takim właśnie rozbiciem (jak 4), a bez tych dodatkowych elektronów po bokach, pod kreskami.


Tak czy siak, bardzo tak. :taktak: :taniec:

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #629 dnia: 13 Luty 2015, 19:54:41 »
Bardzo Ci dziękuję @donkiszocie za propozycje zmian. Chyba rzeczywiście zmienimy "&" na "i".
Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim za zaangażowanie. 

Małgosia pracuje nad Synestezją w kolorach. Poniżej jedna z propozycji :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi