;

Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 20681 razy)

Offline pmichal

• Ekspres: DeLonghi Caffe Treviso - Kolobowy
  • Młynek: Zelmer SB1000 - blender
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #120 dnia: 11 Październik 2017, 15:18:30 »
Super podsumowanie, dzięki bardzo.
Generalnie chodziło mi o kupowanie kawy w trojmiescie, zeby moc lokalnie zakupić.
B&W coffee na mojej liście, zeby sie wybrać, napić sie kawy i zakupić.
Czy u nich można zakupić na miejscu czy lepiej prosto z CRS?
Z tego co widzę to nie maja siedziby w Gdyni wiec wlasnie szukam czegoś lokalnego, ale rozważam tez zamawianie przez internet.

Co do kawa papier nożyce, mam blisko i maja dobre ciacha i nie żałują nakładając przy dobrych cenach. Niestety kawiarnia tylko do godziny 1730 w tygodniu.
Retro to klasyka, maja ciekawy wybór deserów.
Las - kawa mi smakowała, ale bardzo kontrowersyjny wystrój.
Reszty sie nie wypowiem, muszę sprawdzić.

Podsumowanie super. Mega sie przyda.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2017, 15:35:49 wysłana przez pmichal »

Offline Adaśko Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Chemex, moka
« Odpowiedź #121 dnia: 11 Październik 2017, 20:32:46 »
W B&W jest w zasadzie ta sama cena za paczkę co na stronie CRS. Nie każda kawa co prawda jest, ale można Basi i Leszkowi zaufać, że mają to co akurat można dostać najlepszego z tej palarni. Jeśli chodzi o kupno kawy, to CRS ma, moim zdaniem, najlepsze przełożenie cena/jakość z kaw dostępnych w Trójmieście od ręki.
Z Kawa Papier Nożyce miałem okazję wciągać tylko cynamonkę, ale i to było niezłe.
Las właśnie ma to do siebie, że nie każdemu pasuje wystrój (mnie akurat pasuje, ale rozumiem problem niektórych osób - znam takich co tam piją wyłącznie na wynos :)).
Oczywiście zapomniałem jeszcze o Kreatywnej, ale tam jakoś mam wrażenie, że poziom spada ostatnio. Chwilę czasu zajęło mi wytłumaczenie paniom za barem, co mam na myśli pytając jaką kawę mają pod espresso. Nie mogły pojąć po co pytam o takie rzeczy :D
Jeszcze jakby ktoś się wybierał do Czarnej Kozy - uwaga na godziny otwarcia - od 16.00, a w środę bodajże całkiem zamknięte. Parę razy się tam przejechałem po nic swego czasu.
Dodam, że udało mi się złapać dzisiaj Sławka w Czkawce i zapowiada się naprawdę fajne miejsce na kawę. A do tego jaka śliczna nowa maszyna stoi :D i w końcu we Wrzeszczu będzie miejscówka otwarta przed 11 ;)

Offline pmichal

• Ekspres: DeLonghi Caffe Treviso - Kolobowy
  • Młynek: Zelmer SB1000 - blender
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Październik 2017, 20:53:14 »
Dzięki bardzo. Jak tylko będzie możliwość to sie wybieram do B&W napić sie kawy i zakupić. Mam nadzieje poznać cudowny klimat tego miejsca. Bede mogl dopiero za kilka tygodni, ale dam znac jak było :)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi