Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 85447 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Marzec 2017, 20:49:42 »
A choćby tu polecają. To prawie vis-a-vis Fu, parę kroków w dół, na rondzie.

w temacie Gdańsk przelewki to równy poziom na pewno prezentują Kreatywna Cafe i Kurhaus.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Marzec 2017, 22:09:03 »
Fakt, mój błąd  :redface: Zbyt szybko chciałem coś znaleźć i przegapiłem. Następnym razem zapytam, bym znowu nie trafił gdzieś na remont albo czegoś nie ominął :)

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Marzec 2017, 01:22:19 »
Rzeczywiście Fu na swoim FB ogłaszało remont. Alternatywnie Kurhaus blisko. Na gdańskim Wrzeszczu, jeszcze blisko dworca jest Kromka gdzie zjeść można i jakieś speciality wypić. Nieco dalej od dworca Maniek w Kreatywna Cafe jeszcze wczoraj sporo Czarnego Deszczu miał do wyboru (Rwanda od Antonia się skończyła po mojej wizycie :D).
W Drukarni w niedzielę norweski a w poniedziałek szwedzki cupping.
A, i jeszcze jest Avocado na Przymorzu (obok najdłuższego w Europie budynku mieszkalnego, falowca na Obrońców Wybrzeża). Pojawiło się ostatnio u nich więcej kawy z Javy: 4 rodzaje dripa do wyboru i brazylia z kolby. Brazylia zależy od baristy a dripa u nich jeszcze nie próbowałem. Natomiast jeśli ktoś lubi jedzenie bez zwierzęciny to duży wybór i całkiem smacznie mają.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Marzec 2017, 15:54:10 »
Crik, przykro że odbiłeś się od naszych drzwi. Od 2 tygodni mamy remont naszej pracowni, plus naprawiamy parę zaległych spraw.
Fu powinno się otworzyć jakoś w okolicach 8 marca mam nadzieję.
Pod koniec Marca powinniśmy mieć na stanie trochę kaw z rosyjskich palarni znowu. Na bank będzie coś od kooperatywy Chernyi i Double B, jak mi się uda to może też trafi paczka z aeropressowych mistrzostw Rosji wypalana przez Arkadego ze Sweet Beans.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Marzec 2017, 19:21:35 »
FB czasem jednak się przydaje, nie mam, więc odbiłem się od drzwi. Widzę że teraz jak będę w okolicy to mam kilka miejsc do odwiedzenia  :)

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Marzec 2017, 13:56:56 »
Crik,

Zdecydowanie się na szczęście rozrasta trójmiasto kawiarniano. Sopot- Las, w Gdyni Tłok warto odwiedzić.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Marzec 2017, 15:17:29 »
W dużej mierze to Twoja zasługa :).

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #112 dnia: 09 Marzec 2017, 14:41:48 »
Fu w sobotę wraca po remoncie.
Nasza Wega przeszła gruntowny remont.
Na brew bar na pierwszy ogień pójdą kawy od Andrzeja. Za jakieś 2 tygodnie mały przegląd rosyjskich palarni.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Maj 2017, 08:18:02 »
Black&White wprowadziło do oferty Nitro - pychotki  :pycha:
LMWDP #469

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Czerwiec 2017, 12:21:16 »
W weekend bwdzie B&W bo warto tam wracać 😊, dodatkowo może teraz uda się odwiedzic Fu, no i Kreatywna i Kurhaus chyba blisko więc również. Ktoś coś jeszcze dorzuci?

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Czerwiec 2017, 13:28:08 »
Tutaj w Oliwie, nowe miejsce i ponoć fajne. Osobiście nie bylem, ale nasi bariści tam wpadają na kawy więc całkowicie ufam ich ocenie.

Dr. Usagi mamy nitro od zeszłego sezonu, o BW nitro słyszałem dużo dobrego.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #116 dnia: 07 Czerwiec 2017, 22:48:07 »
Niestety, tym razem czasu w Gdańsku było zbyt mało na wszystko, udało się zajrzeć do Fukafe, niestety na bardzo krótko więc wiele nie mogę napisać. Pierwsze wrażenie, bardzo fajne, spokojne miejsce, można w spokoju np. popisać/poczytać. Nitro było ale z racji pogody była na szybko Etiopia z Kality (nie pamiętam dokładnie ale była dobra  [emoji38] ) i coś słodkiego, myślę że jeszcze tam zajrzę  :)

Za to w Gdyni czas pozwolił na podwójne odwiedziny Black & White Coffee, jest to już stały punkt w Trójmieście (fajna ekipa, dobra kawa + zawsze kilka słów o niej no i super ciasta :pycha: ) Pierwszy kontakt z Nitro, bardzo pozytywny, pomimo tego że byłem raczej negatywnie nastawiony, bardzo przyjemny, delikatny smak, jak dla mnie super.

Niestety takich miejsc brakuje mi w mojej najbliższej okolicy  :-\
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2017, 22:59:06 wysłana przez crik »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #117 dnia: 11 Październik 2017, 03:52:43 »
Szukam dobrej palarni w trojmiescie, a najlepiej w Gdańsku.
Przeczytałem wiadomości i jest kilka z tego co widzę:
Flemming
Zbrojownia (czarna koza)
Cafe ina
Olle cafe

I tu pytanie.  Z tego co widzę zbrojownia ma dobre opinie u was, flemming raczej mniej.
Cafe ina i olle cafe są kawałek ode mnie, ale raz na jakis czas mogę sie wybrać na wycieczkę po zakupy, o ile warto.
Pytanie czy warto. Co polecacie? Gdzie robicie zaopatrzenie?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #118 dnia: 11 Październik 2017, 05:51:37 »
Przyłączam się do pytania gdyż za trzy tygodnie zamierzam kilka dni spędzić w tych rejonach. I chyba chciałbym spróbować coś innego niż do tej pory. Przelewy przelewy przelewy

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #119 dnia: 11 Październik 2017, 14:09:23 »
W końcu będę mógł się udzielić :D
Generalnie chodzi o kupowanie kawy z Trójmiasta, czy kawy w Trójmieście?
Znanych mi opcji jest kilka:
1. B&W Coffee w Gdyni ma kawy z CRS i czasem ciekawostki (np. ostatnio trochę dobra z Good Coffee i Rwandę z PO CO) - i to jest najlepszy kierunek moim zdaniem.
2. Czarnej Kozy Zagroda - lokal w Brzeźnie, ten sam właściciel/roaster co Zbrojownia, która już nie istnieje. Kawy znośne, bywają lepsze i gorsze.
3. Kawana - mają od całkiem niedawna lokal we Wrzeszczu, zazwyczaj jest u nich spory wybór. Poziom raczej podobny co CKZ. Raz się trafi a raz nie.
4. Flemming - raczej odradzam kawy do przelewów. Palarnia o bardziej tradycyjnym stylu. Spory wybór do espresso, ale tutaj się nie wypowiem co do poziomu.
5. Kofeina - lokal w Gdyni z kawą z Gdyni. Za dużo nie mogę powiedzieć. Ile razy byłem to ziarna nie było zbyt wiele do wyboru.
6. Można było jeszcze swego czasu kupić Koppi w Drukarni w promocyjnej cenie 59zł/paczka ;)
O innych źródłach się nie wypowiadam, bo nie znam.

Co do kawy spożywanej na miejscu, to zrobię takie małe zestawienie dla zebrania w jednym miejscu, tego co znam i co mogę zaproponować bez większego ryzyka (na pewno istnieją jeszcze inne przyzwoite kawiarnie w trójmieście):
Gdynia:
1. B&W Coffee - 2 młynki na espresso, sporo przelewów, dużo wiedzy do zdobycia na miejscu :), doooobre ciacho, spoko ceny, ostatnio Gabi wszedł na stałe do menu. Kawa - CRS + ciekawostki od czasu do czasu
2. Tłok - raczej pod przelewy, ponoć sernik wymiata, ale nie mogę tego akurat potwierdzić. Kawa - różne, ostatnio mieli choćby kawę od Tima Wendelboe na półce, co w kawiarni nie jest częstym widokiem.
3. Kofeina - można wpaść dla sprawdzenia co tam palą. Nie jest to akurat mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o Gdynię. Kawa - własna
Sopot (tutaj bieda :)):
1. Las Dolny Sopot Północ - kontrowersyjne wnętrze, nie każdy lubi. dobre przelewy, dobre espresso, spoko ciacho. Kawa - Audun, Coffee Proficiency (uwaga - zamknięci do 14.10)
Gdańsk Śródmieście:
1. Retro - 2 młynki na espresso, ceny "dla turysty". Klasyka w trójmieście jeśli chodzi o dobrą kawę.
2. Drukarnia - zlikwidowali niestety drugi młynek pod espresso. Przelewów sporo, kawa raczej wychodzi jak trzeba, ceny jak na stare miasto są do przyjęcia. Kawa - ostatnio Coffee Republic
Gdańsk Wrzeszcz:
1. Kurhaus - klubokawiarnia z niezłym espresso i sporym wyborem przelewów. Nigdy nie zawiodłem się naparem z Kality w ich wykonaniu. Kawa - ostatnio Java
2. Fukafe - słyną ze swoich deserów wegańskich, do tego niemały wybór kawy. Kawa - różne, ale dość regularnie widuję na pewno Synestezję
3. Kawana - sytuacja jak z Kofeiną, tylko mocniejszy nacisk na przelewy. Kawa - własna
4. Czkawka - jeszcze zamknięte, ale za 3 tygodnie może już będzie. Zresztą Sławek (właściciel) to w porządku człowiek, więc można próbować się kontaktować, jeśli jeszcze nie otworzy - może już będzie coś miał na stanie. Kawa - jeszcze mi nie powiedział na 100%, ale będzie Coffeelab, ma być Audun i J&N, może coś więcej.
Gdańsk inne:
Tutaj - kawiarnia w Oliwie, dobre ciacho, mały przytulny lokal. Kawa - różne
Kawa Papier Nożyce - kawiarnia na Morenie, ciężko znaleźć, ale jak już się znajdzie, to można liczyć na dobrą kawę. Kawa - ostatnio Coffee Proficiency
Czarnej Kozy Zagroda - właściciel chętny do pogadania, przyjemnie się siedzi, a przy tym można dobrze zjeść. Kawa raz lepiej raz gorzej, a raz inaczej :). Kawa - własna
Są jeszcze miejsca nastawione bardziej na jedzenie, ale nie olewające tematu kawy jak np. Z Innej Parafii, czy Avocado Przymorze.
Gdzieś z tyłu głowy i tak coś mi mówi, że kogoś pominąłem.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi