Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50729 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #150 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:31:44 »
Ja bym zadzwonił do atp, pomocne czasami, odpowiedzi na maila ciężko się doczekać.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #151 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:35:48 »
Wysyłałem Ci kiedyś katalogi ;) I tak, przypadkiem udało mu się wysłać link do oryginału. W zamienniki bym się nie bawił... Ale czy to presostat? Ciężko powiedzieć. Próbowałeś nim pokręcić? Może coś się ruszy i zadziała. Ewentualnie próbuj w darbovenie, numer części 20155 i opis w katalogu XP79B921.010 T.1BAR

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #152 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:44:29 »
Dzwoniłem do ATP i mają ponoć na stanie. Czekam tylko na potwierdzenie.

Bardzo proszę jeszcze o opinię, czy to na pewno presostat. Co jeszcze może powodować nadmierny wzrost ciśnienia na bojlerze?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #153 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:47:28 »
W sumie to nic mi nie przychodzi do głowy... Spróbuj jeszcze nim pokręcić, bo się może tylko coś przycięło - przynajmniej byłoby wiadomo czy to to.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #154 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:52:45 »
Sprawdź rurkę biegnącą z bojlera do presostatu, może jest przytkana. A sam presostat możesz dać inny, jeżeli rozmiar i gwinty się zgadzają.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #155 dnia: 12 Grudzień 2017, 10:57:34 »
Dokładnie jak wyżej - wykręć presostat i zobacz czy pójdzie para z rurki.
Możesz użyć dowolnego, który będzie pasował rozmiarem gwintu, zakresem ciśnienia i oczywiście napięciem.
Jak nie znajdziesz nigdzie od ręki odzywaj się na pw.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #156 dnia: 12 Grudzień 2017, 11:14:11 »
- Czy link, który podał TEDI to presostat, który jest dedykowany do Astorii CKE? Dostępny jest na zamówienie. Pewnie nie zdążę do poniedziałku.

https://www.atp-czesci.pl/presostaty/24893-presostat-xp110-125-05-12-bar1-8-1320546.html

- Czy są jakieś zamienniki dostępne od ręki?
- Co mi będzie potrzebne do wymiany takiego presostatu oprócz narzędzi, jakaś pasta uszczelniająca, klej?

Z tego co pamiętam model presostatu podałem Tobie z serwisówki. Zamienniki możesz stosować zgodne z charakterystyką pracy oryginału. Dotyczy się to ciśnienia gazu czyli pary i obciążenia jako prądu i gwintu połączenia.
 Połączenie, przeważnie uszczelnienie metal o metal z wykorzystaniem w jednej strony stożka z drugiej otworu. Klucze płaskie, często 17 i 16 , lub 17 i 14.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #157 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:03:08 »
Niestety w ATP nie mają, zamienników też, mają tylko 1/4 cala ale inny przedział ciśnienia. W moim jest 0,5-1,2 bara, w tym, który mają od ręki jest 1-2,5.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Grudzień 2017, 15:53:34 »
Tu masz na stanie od 0,5 do 1,5. Redukcja na gwint i po kłopocie. 

http://www.coffeeparts.pl/przelaczniki-cisnieniowe/501-przelacznik-cisnieniowy-brasilia.html

EDIT.

Do Astorii na 1/8 cala. od 0,5 do 1,2-  48 zł brutto, dostępny 5 dni.

https://www.gastroparts.pl/partner_towar.php?a=1&idtow=100439
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2017, 15:59:10 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:54:06 »
Dziękuję Tedi za linki. Na razie sytuacja opanowana. Jak wróciłem do domu i uruchomiłem ekspres okazało się, że wszystko wróciło do normy. Za radą Maćka otworzyłem obudowę i pokręciłem nieco śrubą do regulacji presostatu, ustawiłem z powrotem ciśnienie, ostukałem przełącznik i złożyłem do kupy. Maciek opowiedział mi, że miał podobną historię i po tych operacjach presostat chodzi do dziś czyli około dwa lata. Maćku, dziękuję za pomoc.


Tak czy inaczej presostatu na szybko nie dostanę. Po imprezie na spokojnie zastanowię się czy zamówić dedykowany, czy może jakiś bardziej precyzyjny, ale chcę go wymienić. Ponoć zawór bezpieczeństwa nie jest jednorazowy, więc najwyżej grozi mi nieco wody pod ekspresem i zaparowana kuchnia. Na imprezie będę miał oko na manometr. Jeśli ekspres zawiedzie, na wszelki wypadek będę miał ze sobą aeropress i drippery .

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #160 dnia: 13 Grudzień 2017, 07:45:19 »
Ja bym proponował jeszcze zastosować takie czyszczenie, z perspektywy czasu stwierdzam że 90% problemów to kwestia czystości ekspresu (w środku :) ) http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8.msg118755#msg118755

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #161 dnia: 13 Grudzień 2017, 08:03:43 »
Kup dedykowany i pokręć śrubką - nie ma sensu kombinować...

Offline Kondzior Mężczyzna

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto , alternatywa
  • Młynek: Santos , Nagema, ręczne
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #162 dnia: 13 Grudzień 2017, 19:10:33 »
Swego czasu posiadałem Astorię CKE. Był to bardzo dobry sprzęt. Jedynie bojler 2 litry trochę mały ( z tego co pamiętam poziom wody do czujnika to jakieś 1,1 - 1,2 litra ), ale jeżeli spokojnie korzysta się z pary to daje rade.
Po zakupie rozebrany był na części pierwsze. Całość wyczyszczona,  uszczelnienia wymienione, pompa rota nowa, ocieplone co się dało.
Aż szkoda było sprzedawać  [emoji22].
Bliźniacza siostra Wega mininova jest jeszcze fajniejsza z uwagi na stosowaną w niej grupę E-61.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Grudzień 2017, 21:12:04 »
A grupa w CKE nie jest przypadkiem bliźniaczą dla E61? Chodzi o wymiary, bo konstrukcyjnie inna... U mnie się pojawił cień szans na naprawę, więc może po ponad roku uda się uruchomić i wyjdzie pierwsza kawka

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Grudzień 2017, 21:24:39 »
...ostukałem przełącznik i złożyłem do kupy...
Czasem właśnie krańcówka się "skleja" w tych presostatach, a jak się sklei to jedynym ratunkiem jest zawór bezpieczeństwa. O ile jest sprawny. Lekarstwem może być zastosowanie SSR-a załączanego w zerze sinusoidy w obwodzie grzałki. Oczywiście przy 100% sprawnym presostacie i zaworze bezpieczeństwa. Zawór bezpieczeństwa trzeba sprawdzać dość często, żeby być pewnym jego drożności. Tu nie może być miejsca na żadne kompromisy.
Kup dedykowany i pokręć śrubką
Kręcenie presostatem nie prowadzi do niczego dobrego. Powinno się z nim delikatnie obchodzić i nie kręcić bez umiaru. Dobrą zasadą jest raz ustawić i nie kręcić bez potrzeby.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi