Autor Wątek: Baratza Sette 270  (Przeczytany 36165 razy)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Październik 2017, 22:12:23 »
Używaj ile potrzebujesz żeby być zadowolonym przecież w końcu po to kupiłeś :) Nie ma co się przejmować pierdołami. Ja trzymam kciuki żeby wytrzymał każdemu użytkownikowi tyle ile będą potrzebować  :) Te zapisy służą niestety jako furtka bezpieczeństwa dla producenta. Mam nadzieję że nie będą musieli z niej korzystać.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Październik 2017, 22:23:11 »
Możesz, tylko to wpływa na żywotność silnika ;) Nie jest wcale powiedziane, że nie wytrzyma więcej niż tyle, ile deklaruje producent.

Offline qla Mężczyzna

  • Wiadomości: 136
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oskar II
  • Młynek: Baratza Sette 270
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Październik 2017, 22:35:00 »
Dzięki.

Jak będę miał chwilkę czasu to zrobię filmik jak to pracuje i mieli.
Zbiorę też dane (może z tygodnia) jak jest z dokładnością wagową przemiału w ustawionym czasie.

BTW.  To naprawdę ładny młynek!
Tomek

Offline superpiki Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Steel Uno PID, French press
  • Młynek: Macap M4, Hario slim
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Październik 2017, 12:38:41 »
I jak z tą dokładnością wagową przemiału w ustawionym czasie? Na ile powtarzalne są porcje?

Offline qla Mężczyzna

  • Wiadomości: 136
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oskar II
  • Młynek: Baratza Sette 270
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Październik 2017, 12:15:26 »
Jeszcze nie miałem czasu się tak dokładnie pobawić (notować wagę).
Na razie skupiłem się na poprawnej ekstrakcji z Oskara II :)
Cały czas kombinuję z grubością i ilością przemiału a także i rodzajami kawy.

Tomek

Offline marek123

  • Wiadomości: 1
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #95 dnia: 07 Listopad 2017, 13:39:26 »
Masz rację  :poklon:

Tu info odnośnie żywotności silnika ze strony producenta

i wynika z niego, że możesz zrobić i 100 dopio w ciągu dnia tylko żywotność to 2.4 roku.
To można czy nie więcej niż 100 gr dziennie pod espresso???!!!

Zeby innych nie mylic tymi postami - nigdzie nie ma ograniczenia do 100g (nawet na chlopski rozum to nie ma sensu), producent jasno podaje ze do 1kg kawy mozna mielic dziennie, espresso czy nie, to nie ma znaczenia.
Co ma znaczenie to fakt, ze jak mielisz na espresso to producent okresla Duty Cycle (nie wiem jak po polsku to sie tlumaczy) na 10%. DC nie ma nic do rzeczy z iloscia kawy ktora sie mieli (to juz zostalo ustalone na 1kg max/dzien) a z czasem pomiedzy mieleniem kolejnych doz. Wyjasnienie jest w tym samym dokumencie: przy mieleniu na espresso po 6sek. pracy maszyna powinna odpoczywac 60sek, (jak 5sek. to 50sek. odpoczynek itd.) stad 10% Duty Cycle.

Poza tym mlynek chodzi jak marzenie po 4 miesiacach (kupiony w USA 120V) - odpukac- seria produktu nowsza, poprawiona przez producenta, nie ma problemow z silnikiem itd., 4-6 double espresso/dzien jak nie mam gosci, jak sa, to wiecej.

Jakosc kawy rywalizuje z najlepszymi kawiarniami jakie znam, reszte mialbym ochote zaprosci do domu, zeby zobaczyli co to jest porzadne espresso. :-) Wczesniej mialem Breville Smart Grnider - 1 albo 2 klasy nizej niz 270.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Listopad 2017, 13:54:24 »
Ale co Ty tu porównujesz? Młynek z bezstopniową regulacją do młynka, który ma tylko 25 zaprogramowanych ustawień mielenia... Porównaj z gastro młynem z żarnami płaskimi 64 mm, to będzie jakiś realny punkt odniesienia.

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #97 dnia: 16 Luty 2018, 23:46:43 »
Witam,

1. Jakie ustawienie pod V60? Zrobiłem pierwszego dripa na 16D, ale skapywało 5:30 (30g/500ml/90C), więc rozumiem że powędrować w stronę 18D? Pod Pavoni próbowałem 3D, ale dźwignia nie szła na dół, a przy 7D średnio 12-13 sekund i po sprawie - następne próby w okolicy 5D (a może od razu z grubej rury 4?).

2. Czy zmiana stopnia zmielenia może odbywać się przed zmieleniem kawy (kiedy młynek nie mieli) czy tylko "w trakcie", podczas przemiału? Wydaje mi się, że w instrukcji jest wspomniane "We always recommend the motor be on when making micro or macro grind adjustments" oraz "While grinder is running, rotate the macro setting until close to desired grinder size", natomiast zanim ustawi się dokładnie zadaną liczbę, szkoda zmarnowanej kawy ;) Co o tym sądzicie? Chyba że mielenie bez wsypanej kawy?



Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #98 dnia: 17 Luty 2018, 00:54:40 »
Witam,

1. Jakie ustawienie pod V60? Zrobiłem pierwszego dripa na 16D, ale skapywało 5:30 (30g/500ml/90C), więc rozumiem że powędrować w stronę 18D?


Bardziej szedłbym w 13A, większość V60 udaje mi się zrobić w 2:30 tak na ustawieniach +- 13-15E, z tym, że to po czasie jak już mi się żarna "wyrobiły", bo początkowo to nawet na 11A czasami szło... Ten młynek musi tak z 5 kg przemielić by był bardziej przewidywalny, nie wiem o co w tym chodzi, ale tak u mnie było... wracając do ustawień, prawda jest taka i tu wiem niewiele pomagam, ale wszystko zależy od ziarna! różnie bywa czasami mi V60 słabo idzie nawet na 31H... taki psikus ;-) w takich przypadkach ratuje mnie Aeropress do którego się przekonałem i można w nim totalną anarchię odwalać i ciężko coś zepsuć...


2. Czy zmiana stopnia zmielenia może odbywać się przed zmieleniem kawy (kiedy młynek nie mieli) czy tylko "w trakcie", podczas przemiału? Wydaje mi się, że w instrukcji jest wspomniane "We always recommend the motor be on when making micro or macro grind adjustments" oraz "While grinder is running, rotate the macro setting until close to desired grinder size", natomiast zanim ustawi się dokładnie zadaną liczbę, szkoda zmarnowanej kawy ;) Co o tym sądzicie? Chyba że mielenie bez wsypanej kawy?





osobiście przestawiam na pustym dozowniku przy włączonym silniku.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2018, 00:58:09 wysłana przez dziewiecset »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #99 dnia: 17 Luty 2018, 08:46:37 »
Ten młynek musi tak z 5 kg przemielić
Nie tylko ten, to ogólna zasada.

Czy zmiana stopnia zmielenia może odbywać się przed zmieleniem kawy (kiedy młynek nie mieli) czy tylko "w trakcie", podczas przemiału?
Między żarnami znajduje się kawa. Jeśli zmieniasz ustawienia i tym samym zbliżasz do siebie żarna może dojść do ich zablokowania. Jak się skończy zablokowanie? W zależności od szczęścia i młynka ;)

Zatem na pusto można w spoczynku w obie strony -- pod warunkiem, że wiemy gdzie jest zero absolutne -- w stronę grubszego mielenia również można w spoczynku niezależnie czy pusty czy z kawą; w trakcie pracy można w obie strony.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Luty 2018, 18:20:19 »
@donkiszot - w punkt!

@Matey reasumując, na początku próbuj na małych ustawieniach, wiem szkoda życia na picie złej kawy, ale zdaję się, że tylko tak możesz osiągnąć sukces.

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #101 dnia: 18 Luty 2018, 21:21:00 »
Cóż, na 18D wyszły równo 4 minuty, więc chyba podjadę pod 18G i powinno być idealnie ;) Życzę wszystkim pysznego wieczornego dripa!

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Marzec 2018, 22:10:11 »
Czy ktoś może przerabiał błąd E02? Cały młynek po mieleniu dziś zaczął świecić zielonymi diodami jak choinka  222 Na szczęście po wyjęciu kabla i ponownym podłączeniu zasilania błąd zniknął, ale boję się że to jakieś bardzo złe objawy. W internecie oraz w instrukcji nie ma prawie żadnych informacji na temat tego błędu  :NO:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Marzec 2018, 10:00:14 »
W necie trochę info jest, ale niestety w złym tonie :( U niektórych E02 zostaje na stałe, w międzyczasie rozjeżdża się waga, młynek na serwis.

Zapytaj tam gdzie kupiłeś - może już mieli taki przypadek.
LMWDP #469

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Baratza Sette 270
« Odpowiedź #104 dnia: 18 Kwiecień 2018, 01:26:32 »
ktoś tu śmiał się ze mnie jak pisałem o tym, że Baratza w momencie wprowadzenia Sette 270 na rynek, już pracowała nad nowymi wersjami... Trochę się pośpieszyli z wypuszczeniem ich na rynek, sam pierwszy reklamowałem, mam drugą wersję, w między czasie pojawiła się trzecia oraz uproszczona wersja Sette 30. A teraz dochodzi 270Wi...

https://www.baratza.com/grinder/sette-270wi/

o co im tam chodzi w tym Baratza? bo w praktyce wychodzi na to, że nie warto kupować w przedsprzedaży :/

z opisu Wi:
Cytuj (zaznaczone)
Recent versions of the Sette 270W are upward compatible to the Sette 270Wi, by purchasing and installing the new 270Wi Display panel and then updating the software via an Acaia App.

czyli co teraz będą sprzedawać płytki, czy roześlą je każdemu kto kupił poprzednią wersję... serio, totalnie nie rozumiem ich polityki...
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2018, 01:29:16 wysłana przez dziewiecset »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi