Autor Wątek: Upgrade prysznica Ascaso Arc?  (Przeczytany 81690 razy)

Offline michi99 Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo
  • Młynek: Eureka Zanith Club 60e, Baratza Vario, Comandante, Timemore Slim
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #240 dnia: 02 Marzec 2017, 22:45:39 »
Cytat Krakusa zamieściłem omyłkowo

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #241 dnia: 02 Marzec 2017, 23:28:09 »
I jak ewentualne dowiercanie ich większej ilości wpłynie na działanie ekspresu?
To akurat sprawdziliśmy (jest w tym wątku). Działa, ale tylko trochę - definitywnie problem rozwiązuje sitko IMS albo blaszka.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #242 dnia: 02 Marzec 2017, 23:35:51 »
A ja jak znajdę gdzieś u dziadka kawałek mosiądzu, to spróbuję wytoczyć tę podkładkę pod prysznicem i zrobić w niej 3 dziurki tak jak w tym elemencie wyżej - ciekawe czy to coś da... Taka sztuka dla sztuki, ale liczę na to, że jak będą po 3 otwory w obu elementach to woda będzie dystrybuowana bardziej równomiernie...

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #243 dnia: 03 Marzec 2017, 09:36:12 »
U mnie to jest bardzo wyraźne na ciastku. Tak jak wygląda to u góry - od dołu jest właściwie mega podobnie, tzn. widać wyraźnie trzy wyróżniające się miejsca przepływu kawy.

20170301_200342.jpg

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #244 dnia: 03 Marzec 2017, 15:22:34 »
Typowe. Obejrzyj zdjęcia w tym wątku. Janusz radzi w takiej sytuacji sypać kawę tak wysoko, żeby dotknęła prysznica, ja radzę przeróbkę. Zacznij od folii lub blaszki - koszt żaden, do zrobienia w 10 minut.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #245 dnia: 03 Marzec 2017, 15:30:47 »
Janusz czy mógłbyś zadać pytanie fabryce dlaczego zastosowano 3 otwory w grupie, a nie więcej? I jak ewentualne dowiercanie ich większej ilości wpłynie na działanie ekspresu?

Pewnie że zadać pytanie mogę i zadam. Tylko musicie sobie zdawać sprawę z tego, że to co jest nie wzięło się z powietrza. Każde rozwiązanie jest w fabryce testowane. Testy te niekiedy trwaja nawet bardzo długo. Zdarza się że coś co my widzieliśmy jako prototyp wchodzi do produkcji po roku lub dwóch. Zajrzyjcie na mój wątek w Supermarkecie - są tam zdjęcia z Sali Tortur. Każda przeróbka to dla producenta dodatkowe koszty. I tak musimy przyznać, że w wielu przypadkach reagują na nasze postulaty i wprowadzają (niekiedy specjalnie na Polskę) zmiany w ekspresach i ich wyposażeniu. Nie łudźmy się jednak że te zmiany, jak na przykład wprowadzenie sitek IMS, nie odbije się na cenie ekspresów. Ekspresy BASIC, ARC i DREAM nie należą do segmentu drogich sprzętów. To co dla niektórych z nas wydaje się kupą kasy to na zachodzie koszt ekspresu rzędu nawet 500 EUR to półka sklepowa. To że u nas trafiają one w ręce koneserów kawy i znawców tematu nie znaczy że tak jest w przypadku większości sprzedawanych sprzętów. Na Forum osób które na to zwróciły uwagę jest kilka - kilkanaście. Wobec tysięcy "zwykłych" użytkowników to znikoma ilość. Ekspresy te mają stanowić inne, lepsze rozwiązanie niż większość popularnych marek marketowych. 90% "zwykłych" użytkowników nie wie nawet co to jest kanałowanie. Nie zauważa tego otrzymując w filiżance w efekcie produkt finalny i tak dużo lepszy niż z innych ekspresów. Pewnie że można stosować sitka IMS w grupach kawowych, w portafiltrach. Ale idąc tym tokiem rozumowania można wymienić grupy na E61, pompy wibracyjne na pompy rotacyjne itd. itd. Reasumując kupując sprzęt za tę określoną kwotę (od 1100 do 2300) otrzymaliście to za co zapłaciliście. Szukając lepszych rozwiązań należało na zakup przeznaczyć nieco więcej kasy i kupić sprzęt z półki small professional lub gastronomiczny.
Aby zamknąć temat informuję, że osoby które zgłosiły problem kanałowania przy używaniu sitek firmowych ASCASO zostaną przez nas jako dystrybutorów wyposażone w sitka prysznica IMS GRATIS. Wysyłki do osób które się zgłosiły nastąpią w poniedziałek. Liczę na odzew w postaci opinii o użytkowaniu tych sitek w posiadanych ekspresach. Osoby, które nie zdążą się zgłosić do niedzieli będą mogły sitka zakupić poprzez zamówienie przesłane na e-mail. Są w tej chwili dostępne od ręki. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #246 dnia: 03 Marzec 2017, 15:32:45 »
Typowe. Obejrzyj zdjęcia w tym wątku. Janusz radzi w takiej sytuacji sypać kawę tak wysoko, żeby dotknęła prysznica, ja radzę przeróbkę. Zacznij od folii lub blaszki - koszt żaden, do zrobienia w 10 minut.

Nietypowe. Ja sypię kawę w ekspresach ASCASO tak jak napisałeś od 2005 roku. Nigdy nie miałem kanałowania.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #247 dnia: 03 Marzec 2017, 17:08:21 »
Aby zamknąć temat informuję, że osoby które zgłosiły problem kanałowania przy używaniu sitek firmowych ASCASO zostaną przez nas jako dystrybutorów wyposażone w sitka prysznica IMS GRATIS.

profesjonalne podejście do klienta :brawa:

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #248 dnia: 03 Marzec 2017, 20:00:52 »
Nigdy nie miałem kanałowania
Januszu! Prowadziliśmy tę samą dyskusję już kiedyś i nie doszliśmy do niczego. Pozwól tylko na małe przypomnienie moich argumentów - na tym forum (a pewnie nie tylko) doradza się test monety - przy sypaniu pod sitko prysznica go nie wykonasz. Ponadto, masz wtedy dla danej kawy jedną, jedyną dozę dyktowaną przez pojemność sitka.

Bardzo mi się podoba, że mimo iż z tym się nie zgadzasz, uwzględniasz oczekiwania klientów i wszczynasz całą akcję z sitkami.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #249 dnia: 03 Marzec 2017, 20:14:50 »
Co z tego że niektórzy doradzają test monety ? Podobnie niektórzy doradzają inne testy. Na przykład metodę wagową a nie pojemnościową. Ja doradzam to co pisałem już wielokrotnie i sprawdza się w praktyce - odstęp od powierzchni kawy do krawędzi sitka 10 mm - na wysokość profesjonalnego tampera. Jak dla mnie nie jest ważne co kto doradza. Każdy ma własny rozum - ważne jest to co uzyskuje się w filiżance. Jeśli przy tescie monety uzyskuje się kanałowanie a przy sypaniu pod prysznic nie to pozwól aby to użytkownik sam dokonał wyboru metody.
Akcja z sitkami IMS są dla tych od monet - sitka te są bardziej wypukłe niż tradycyjne. Sypiąc mniej kawy sitko ma bliżej do jej powierzchni. Tu już nie potrzeba stosować monety bo kawa i tak pewnie będzie dotykała do sitka a moneta by je zniekształciła. Ja bym przy tych sitkach zaopatrzył się w wypukły tamper. W ten sposób spełniłaby się moja teoria. ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2017, 20:19:15 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #250 dnia: 03 Marzec 2017, 20:48:28 »
Ładnie ze strony Janusza, że będzie wymiana sitek - nie omieszkam podzielić się recenzją
Przy okazji pytanie, czy ta minimalna różnica średnicy sitka IMS nie jest problemem ? (0,3mm)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #251 dnia: 03 Marzec 2017, 20:52:24 »
Wprost przeciwnie. Powinna pomóc ponieważ oryginalne sitko ma zbyt duży luz w stosunku do obrzeża podkładki. Stąd to tryskanie przy średnicy zewnętrznej sitka jeśli niecentrycznie się je przykręci.
Poniżej zdjęcia sitek.




I odpowiedni do nich wypukły tamper (oczywiście pod moją teorię i praktykę namielania i ubijania kawy).

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2017, 21:00:01 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline michi99 Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo
  • Młynek: Eureka Zanith Club 60e, Baratza Vario, Comandante, Timemore Slim
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #252 dnia: 03 Marzec 2017, 21:30:52 »
Sitko IMS ma jeszcze większy luz niż oryginalne (IMS - 51,5 mm, oryginał - chyba 52 mm). A akcja wymiany bardzo fajna. Szkoda, że już kupiłem.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #253 dnia: 03 Marzec 2017, 22:12:04 »
Faktycznie - nie mierzyłem. I nie zmierzę wcześniej jak w poniedziałek.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #254 dnia: 03 Marzec 2017, 22:19:06 »
Faktycznie - nie mierzyłem.
I nie masz co mierzyć. Jest mniejsze o 0.5 mm, ale jest też mocniej dociskanie śrubą do krążka (inny kształt).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi