Autor Wątek: Ekspres do 4000 zł  (Przeczytany 12800 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres do 4000 zł
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Styczeń 2018, 22:34:45 »
Warto nadwyrężyć budżet i dołożyć do tego młynka, jeśli masz taką możliwość.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ekspres do 4000 zł
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Styczeń 2018, 02:58:02 »
Jest jeszcze kilka akcesoriów, które musisz kupić wiec dolicz 200-300 złotych.
Lepiej dołożyć do i-bar 15 lub weź z Dream wtedy.
Na razie jesteś na jednej kawie, ale myśle, ze jak poznasz ofertę Antonia, CRS, Proper czy innych palarni to będziesz próbować różnych kaw, a myśle, ze w tym jest i zabawa i przyjemność kosztować różnych kaw.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do 4000 zł
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Styczeń 2018, 08:38:00 »
Ja bym wybrał w tej kwocie Eurekę Zenith 65E + za resztę jakiś termoblok ascaso, niedawno wymieniłem Fiorenzato F4 (odpowiednik i-bar) i czuję przeskok podobny jak z i2-mini na F4, przy i-barze jeśli będziesz zmieniał kawę i chciał pić tylko poprawne espresso, to sporo kawy wyląduje w zlewie. Przynajmniej moje takie doświadczenie, często trafi się w idealne espresso, ale czasami przy nawet tej samej kawie następnego dnia trzeba regulować, przy Eurece trochę nudno, zawsze dobrze :), jak się pamięta ustawienia (są cyferki na pokrętle) dla danej kawy, to nawet przy zmianach kaw nic się nie marnuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi