Autor Wątek: Ascaso Dream- para z grupy  (Przeczytany 2854 razy)

Offline Rachey

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Ascaso Dream- para z grupy
« dnia: 15 Styczeń 2018, 19:38:11 »
Mam pytanie co do działania Ascaso Dream ( o ile mi wiadomo - V3), bo znalazłem już w sumie opinie, że "tak ma być", "ten typ tak ma" i że może to awaria czegoś.
Po przejściu w tryb spieniania i odczekaniu aż podskoczy temperatura ( + odpuszczeniu wody z dyszy), z grupy kawowej para leci w ilościach, delikatnie mówiąc, hurtowych za każdym razem kiedy zakręci się zawór dyszy. Dzieje się tak również po "zrobieniu" mleka, kiedy osiągnięta jest już temperatura.
Czy zachowanie jak na filmiku poniżej jest normalne, czy jest uszkodzone?
Link niestety muszę zamieścić w ten sposób, bo nie pozwala mi dodać odnośnika:
youtube.com/watch?v=agxpEza4LoA

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:41:51 »
film niedostępny

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:52:25 »
za każdym razem kiedy zakręci się zawór dyszy.
Weź to na chłopski rozum - wytwarzasz parę, a zamykasz jej ujście przez dyszę. Gdzieś musi się wydostawać, prawda? To wydostaje się przez grupę. A tak robiąc możesz, o ile wiem, uszkodzić ekspres.

Offline Rachey

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2018, 22:02:05 »
film niedostępny
(chyba) poprawiłem - nie jestem zbyt dobry w wrzucaniu na YouTube...
Weź to na chłopski rozum - wytwarzasz parę, a zamykasz jej ujście przez dyszę. Gdzieś musi się wydostawać, prawda? To wydostaje się przez grupę. A tak robiąc możesz, o ile wiem, uszkodzić ekspres.
Mówię tu raczej o kilku sekundach (na filmiku specjalnie dłużej)- odstawić kubek z wodą do odpuszczania/wyczyszczenia dyszy i zabrać dzbanek z mlekiem- nie widzę tego w takiej skali np. na videorecenzjach tego ekspresu.
No chyba, że coś uszkodziłem przy pierwszych podejściach do spieniania mleka.



Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2018, 11:05:40 »
Jest dokładnie tak jak napisał Krakus. Jest to jeden układ grzewczy obsługujący tak funkcję kawy jak i funkcję pary. Jeśli po przełączeniu na parę nie odkręcisz od razu zaworu pary to para będzie się wydobywała przez grupę. Musi gdzieś znaleźć ujście. Zalecamy zaraz po przełączeniu przełącznika pary podstawienie pod dyszę kubka i odkręcenie zaworu pary. Z kolei po spienianiu zakręcić zawór, podstawić kubek, wypuścić nieco pary dla oczyszczenia dyszy, zakręcić dyszę i wyłączyć przełącznik pary. Do każdego sprzedawanego przez nas ekspresu z termoblokiem dodajemy jednostronicowy aneks dotyczący obsługi ekspresu z termoblokiem przy funkcji pary. Jeśli go nie otrzymałeś to pewnie nie kupowałeś ekspresu u nas. Podeślij mi swój adres e-mail to prześlę Ci ten aneks.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Rachey

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2018, 18:58:18 »
Jeśli go nie otrzymałeś to pewnie nie kupowałeś ekspresu u nas. Podeślij mi swój adres e-mail to prześlę Ci ten aneks.
Kupowany u Ciebie- aneks mam, robię tak jak opisujesz- możliwe, że nieco za wolno.
Po prostu to mój pierwszy ekspres z możliwością spieniania mleka i jedno to przeczytać/oglądnąć co trzeba robić, a drugie zacząć naukę i robić niektóre rzeczy dosyć powoli i nieco panikować, bo a to dzbanek za nisko/wysoko, mleko już za ciepłe, piany mało, a para jest wszędzie :redface:
Dzięki za odpowiedzi- zostaje nauka i wyrobienie prędkości przy spienianiu, żeby dbać o sprzęt  :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream- para z grupy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2018, 19:07:01 »
Albo wpaść do nas na małe przeszkolenie... 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi