Autor Wątek: Używka na początek do 1000zł  (Przeczytany 1736 razy)

Offline 8bit

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM, V60, Aeropress, French Press, Moka
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano v2, Graef CM800, 1Zpresso Q2
Używka na początek do 1000zł
« dnia: 24 Listopad 2020, 11:55:13 »
Szukam ekspresu do domu na początek zabawy. Od jakiegoś miesiąca bawię się metodami alternatywnymi z bardzo dobrymi rezultatami aczkolwiek lubię też espresso i kawy mleczne na jego bazie. Ciekawy zbieg okoliczności sprawił, że udało mi się kupić bardzo okazyjnie mało używany młynek Fiorenzato f4e nano v2. Chcę żeby spełniał właśnie rolę młynka pod domowe espresso. Stąd moje pytanie. Jakiego ekspresu używanego w cenie w okolicach 1000zł byście szukali? Na szybko w ogłoszeniach pojawia się Gaggia, z tego co tutaj czytam to raczej pewniak dla początkujących ale może są jakieś inne ciekawe ale mniej znane i również polecane?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2020, 20:31:13 »
Czy pijesz głównie espresso?
Czy 1000 złotych to jest górna granica?
Jeżeli do 1000 to szukaj używanych Gaggia Classic, Ascaso Arc, Lelit Anna.
Jeżeli trochę jesteś w stanie naciągnąć budżet, powiedzmy do 1300 złotych to pomyśl nad Kazak Rota, Arrarex Caravel, Cafelat Robot.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2020, 21:30:30 »
I Basic Black...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2020, 22:19:42 »
A najlepiej uzbrój się w cierpliwość, przeglądaj pchli targ, targuj się :) i napewno znajdziesz coś bardzo fajnego :)
Giaggia to bardzo dobry wybór - ale czasem można mieć jeszcze lepiej ;)
Never Give UP †

Offline 8bit

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM, V60, Aeropress, French Press, Moka
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano v2, Graef CM800, 1Zpresso Q2
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2020, 12:50:00 »
@pmichal głownie chcę pić espresso. Na razie tylko popijam czasami jak mam okazję. Te 1000 zł rzuciłem tak trochę patrząc na ceny używanej Gaggii.
Pytanie jeszcze o Rancilio Silvia. Pojawiają się w okolicach 1000 zł na OLX.
Pytanie czy takie promocje są w ogóle realne z waszego doświadczenia? Czy to już raczej będzie sprzęt mocno wymęczony...

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2020, 17:27:27 »
Cześć
Kupiłem za 900zl używana Silvie dziewięcioletnią razem z młynkiem elektrycznym ze stożkowymi żarnami.
W ekspresie była wymieniana grzałka bojlera na samym poczatku jego eksploatacji i do tej pory działa bez zarzutu.
Używam jej już rok. Rama niestety jest  w opłakanym stanie, ale stoi i dopóki o nią dbam to będzie stała ;) zajrzyj do tematu o Sylvii, tam niedawno ten wątek był poruszany.
Miałem duże szczęście przy znalezieniu tej oferty, ale napewno nie ja jeden kupiłem okazyjnie dobry ekspres.

Co do wymęczenia sprzętu to trafił mi się egzemplarz z wymienionymi rurkami od zasysania wody. Byl tez regularnie skrupulatnie czyszczony, wiec tylko go odkamieniłem i usunąłem nieco kawowej 'sadzy' po rozkręceniu grupy i ciesze się pyszna kawą.

Młynek to inna historia, bo to małej średnicy zarna i trochę niedoczyszczony, ale zrobiłem co mogłem i jest ok. Wcześniej piłem głównie kawkę z kawiarki bialetti, przelewy i z frencha. Dla mnie przeskok ogromny 😊 i zamierzam teraz zmienić młynek.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2020, 19:48:09 »
Napisz do @olomarcin, może coś ciekawego posiada już albo nad czymś pracuje do sprzedaży. Na pewno prawdę Ci powie o maszynie, co jest najważniejsze przy kupnie sprzętu używanego.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2020, 19:50:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline 8bit

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM, V60, Aeropress, French Press, Moka
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano v2, Graef CM800, 1Zpresso Q2
Odp: Używka na początek do 1000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2020, 13:39:36 »
Jest dostępnych kilka używanych RS, pewnie bym coś wybrał. Z tego co czytałem bardziej polecany do kaw mlecznych. Żona pije ich dużo a dla mnie to jedyna opcja żeby potrenować latte art. Natomiast zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie cena nowej GC. Oglądałem sporo filmików i recenzji porównawczych RS i GC. Tylko obecnie wychodzi na to, że to są ekspresy z dwóch różnych półek cenowych. Nową GC można mieć za ok. 1300zł. Pytanie czy wersja GC z 2019 jest jakaś uboższa? Jak w nowej wersji ze spienianiem mleka?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi