Autor Wątek: Eskperyment biurowy  (Przeczytany 4344 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Eskperyment biurowy
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2017, 16:00:43 »
ale kawa za 6 dych (zwłaszcza marketowa) to nie są "lepsze ziarna". Z mojego doświadczenia skok jakościowy zaczyna od ok. 120-130zł/kg, i to przy założeniu że kupujemy bezpośrednio od producenta, w dobrej polskiej palarni.


[/quote]

Chcesz powiedzieć, że palarnia Gorana jest niedobra, bo ceny kawy są od 72zł/kg?

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Eskperyment biurowy
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrzesień 2017, 13:00:18 »
@xcracerpl
Fajny i ciekawy eksperyment, który pokazuje siłę przyzwyczajeń i efektu placebo.

Jeżeli ktoś pija kawę nawet tanią ale po dodaniu mleka i cukru mu jakoś smakuje a potem nagle dostaje szok smakowy, to nic dziwnego że były takie a nie inne reakcje.
Kiedy zacząłem pić dobrą kawę też na początku dziwne miałem odczucia - bardziej herbata niż kawa i do tego jakiś taki inny smak. Po kilku dniach jednak się przekonałem. Tylko ja robię według najlepszych wskazówek, temperatura wody odpowiednia, młynek, doza itd.,


Niestety do biura to tylko automat - wyobraźcie sobie jak w jednej chwili przychodzi np. 10 osób po kawę. Przy automacie klik, klik i gotowe a przy kolbie? Nie wszyscy ogarniają jak się to używa, samo zrobienie kawy zajmie więcej i jednak trzeba mieć minimum wiedzy żeby wyszło to dobrze.

Do biura to chyba lepiej kupić dobrej jakości ekspres przelewowy gdzie na raz można zrobić i do 1l kawy. Mielisz wsypujesz do filtra i bum. Za 3-5 minut gotowa duża czarna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi