Autor Wątek: Gaggia Classic - wszystko ok?  (Przeczytany 11711 razy)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Styczeń 2019, 20:10:05 »
Nie mam żadnej sprężyny, hmmm. Uchwyt mam sklejony i nie za bardzo wiem jak go rozebrać teraz, nie ma żadnej śruby widocznej. Zrobię zdjęcia i pokaże jak to wygląda.
Ponieważ planuje też kupić tamper, to zastanawiam się czy da się kupić zestaw w jakimś bardziej standardowym rozmiarze, czyli kolba, sitka i tamper.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Styczeń 2019, 20:54:23 »
Jak nie ma sprężyny to masz odpowiedź dlaczego sitko wypada :). @mlopus dobrze wskazał. Tam możesz kupić nową kolbę (ale czy potrzebujesz?) jak ci się ta znudziła. Oryginalna kolba Gaggia (przynajmniej w wersji pre-2015) nie jest sklejoną wbrew pozorom. Uchwyt plastikowy jest przykręcony do metalu. Śruba ukryta jest pod dekielkiem na czubku plastiku. Ten dekielek bez zniszczeń cieżko wyjąć.

Podrzuć zdjęcia kolby i sitek rozłożone na tyle części ile potrafisz. Zobaczymy co brakuje :).

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Styczeń 2019, 10:05:14 »
Poszukuję kogoś z Poznania, kto ma Gaggię Classic. Chciałbym sprawdzić czy kolba pasuje (lub jak bardzo nie pasuje) do mojego Gastrobacka. Gdyby ktoś był skłonny pożyczyć na chwilę kolbę lub wpaść z nią na kawę to proszę o PW

Offline Dareks1990 Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Quick Mill Apollo 060 ,MYM54
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Luty 2019, 22:34:11 »
Podepne się do tematu, niedawno kupiłem gaggie classic model 2015 ale produkcja 2018.
1. Zastanawia się czy to normalne że podczas grzania ekspresu i przy włączonym trybie spieniania mleka z sita prysznica kapię woda i tak aż do momentu gdy się wygrzeje?
2.Rozbieralem wewnętrzny zaworek grupy ( ten z sprężynką i grzybkiem był trochę zabrudzony więc go wyczyściłem ale nigdzie nie widziałem tego oringu który chyba powinien się tam gdzie znajdować?
3.Jak długo gdy ekspres jest wygrzany po wciśnięciu przycisku robienia kawy z sita  powina wydobywać się woda /para?  U mnie to trwa ok 2-3 sekundy to normalne?

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Sierpień 2019, 17:33:41 »
Czas leci, Gaggia działa. Pojawił się problem że z dyszy spieniacza kapie mi woda, gdy ekspres jest włączony.
Czym ciepłej tym mocniej.
Co należy wymienić?

Przy okazji, mam oryginalną dyszę, może to dobry moment aby zmienić na taką od Rancillo?

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Sierpień 2019, 09:38:12 »
Ktoś podpowie co trzeba wymienić?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Sierpień 2019, 09:55:17 »
Ściągnij dysze plastikową i zobacz czy jest coś pękniętego. Zaobserwuj czy cieknie z otworu pary czy np. po dyszy, może uszczelka na końcu ramienia. Ostatnim elementem będzie zawór pary, może już nie trzyma.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Sierpień 2019, 10:11:17 »
Zdefiniuj „cieknie”. Kąpanie z dyszy pary jest normalne. Jak jest ciągły strumień to już mniej - to sugeruje nieszczelność zaworu pary - jeśli sam zawór cieknie to jest do wymiany, jeśli spod niego (chyba mało prawdopodobne) to pewnie oring wystarczy wymienić. Przesiadka na dyszę RS zdecydowanie wskazana.

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Sierpień 2019, 20:10:46 »
Kapie powiedzmy co sekundę, ale jak grzeje do spieniania to prawie non stop. Jak wyłączony to nie kapie

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Sierpień 2019, 23:24:13 »
Podstaw sobie dzbanek do mleka i zapomnij o tym. Ewentualnie odkręć górną pokrywę i pooglądaj zawór pary po uruchomieniu pary - czy czasem coś nie skwierczy woda. U mnie było tak, że wyciek był na tyle drobny z zaworu, że zanim spłynął to odparował na gorącym bojlerze. Ale ja podstawiłem dzbanek i się cieszyłem kawą :).

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Sierpień 2019, 15:20:38 »
Mam oryginalną dyszę więc ją przekręcam i kapie do okapnika. Niestety dysza od Rancillo sięga poniżej stąd moje wahanie, bo podstawianie kubka mi się nie podoba

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Sierpień 2019, 18:48:44 »
Jesteś pewien? Jestem prawie pewien, że moja sięgała do tacki. Montowałeś już tą z RS?

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Sierpień 2019, 23:38:11 »
Nie, jeszcze jej nie kupiłem. Sugerowałem się zdjęciami w necie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi