Autor Wątek: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?  (Przeczytany 17175 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lipiec 2017, 21:42:17 »
To ja krótko o społeczności forum i jednocześnie konkretnie na tytułowe pytanie.
Użytkownicy forum to w zdecydowanej większości pasjonaci, miłośnicy kawy. Kawa to nasza pasja, nie używka pozwalająca przetrwać kolejną godzinę przed monitorem bez przysypiania.
Użytkownicy forum starają się z każdego ziarenka kawy i z każdej wydanej złotówki wyciągnąć jak najwięcej.

Dlatego moja odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: nie ma znaczenia, ponieważ (z naszej perspektywy) kawa z obu będzie tak samo beznadziejna

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lipiec 2017, 22:47:02 »
Czy nie było by zasadne aby nowe tematy mogli zakładać użytkownicy z określonym stażem i ilością postów? Może uchroniło by nas to częściowo przed napastliwym zachowaniem tych leniwych i  nieedukowalnych którym sie śpieszy więc wymagają i chcą ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec 2017, 00:22:56 »
Ja bym to bardziej liczył na zasadzie statystyki użycia wyszukiwarki ;) Rejestracja, ilość czasu i przeczytanych tematów - i dopiero wtedy można założyć temat. Choć przypuszczam, że zaczęłoby się straszne spamowanie i niesamowity OT.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec 2017, 00:27:21 »
Dajcie spokój z wymyślaniem ograniczeń. Jak widać na załączonym obok obrazku, nowicjusze bywają różni (i jakże inny odzew ich spotyka), szkoda utrudniać poczciwym życie.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2017, 08:27:31 »
Hej. Myślałem, że mam popularne pytanie ;), ale widzę, że tu rządzi NIVONA ( nie stać mnie, odpada, szkoda pisać :)) Waham się między Saeco HD8916 Incanto a Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ? Jest szansa na jakieś rzeczowe porównanie ? Cena podobna, wygląd Lirika OTC trochę słaby, ale więcej o niej w necie ...  ma bardzo dobre opinie, ale nie jest już chyba produkowana ? Cały czas też zastanawiam się czy przy Incanto prawdę piszą o czystym obiegu mleka :/ Budżet 2300 max, niestety muszą być "cuda" alla cappuccino/latte ;)
Nie ma znaczenia, wyrzucisz pieniądze. Żaden nie robi dobrej kawy, żaden nie robi mleka o właściwej teksturze. Jako kryterium wyboru możesz przyjąć czy suma cyfr które składają się na cenę jest podzielna przez siedem, bo kryterium dobre late nie ma sensu przy tych modelach.

Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec 2017, 10:14:33 »
Siewcu Krytyka ? Nazywasz krytyką, Wasz brak zrozumienia pytania. Serio ogarnij się trochę, różnica między forum, a życiem w tym wypadku polegałaby na tym, że gdyby mi ktoś na zadane pytanie odpowiadał nie na temat, powiedziałbym bym mu RAZ nie o to pytałem. Tu niestety znalazło się kilku i moja pierwsza prośba, o nie pisanie NIE na temat, skutku nie przyniosła. Na innych forach , admin za coś takiego daje ostrzeżenia i bany nie takim osobom jak ja, które chcą uzyskać prostą odpowiedź, ale tym co piszą nie na temat , ot taka różnica. Nie wiem czemu przyznajesz się do braku inteligencji w Twoim mniemaniu i ... piszesz dalej ;) , a co do po "gębie" to idź na jakiś marsz i poszalej, a tu serio sobie już odpuść. O reszcie nie ma co pisać, bo tez nic nie napisali wartego klikania.

p.s. DZIĘKUJĘ, zaś bardzo tym , którzy widząc "zapał" kilku najmądrzejszych, napisali z poradami na prv :)

p.s. 2 ... im więcej czytam info z prv , tym lepiej się bawię :) Widzę chłopaki, że nie oceniłem Was błędnie po tym co czytam :D ;D :D
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2017, 10:19:26 wysłana przez wozek »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lipiec 2017, 11:06:30 »
Da się z gościem coś zrobić? Strasznie działa mi na uzębienie :ohyda:. Na forum czuję się jak u siebie, a czytając tego gościa, mam wrażenie, że wyszedłem z domu i stwierdziłem, że ktoś zdewastował mi elewację pisząc sprayem chamskie hasełka.  :picardpalm:

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipiec 2017, 12:18:28 »
Troll i to zakompleksiony, zawsze się tacy trafiają ale jak widać po forum niewielu pije dobra kawę, wiec relatywnie jest tutaj spokojnie.

Wyszumi się narobi gnoju i zniknie jak większość taki przypadków.

« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2017, 12:20:44 wysłana przez KiT »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipiec 2017, 12:21:53 »
Nasuwa się tu jeden tekst z filmu Sara - komentarz policjanta do Cezarego, ktory zastrzelil gangstera pomimo hasla "nie strzelaj" ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipiec 2017, 13:04:22 »
Siewcu nie znam tego cytatu ale zasadniczo to gość jest nawet śmieszny, to tak jakbym wszedł na forum użytkowników Land Rovera i powiedział że mam już dacie logan, sandero i jestem cholernie zadowolony a teraz będę jeździć w terenie i kupuję dacie duster tylko musicie mi powiedzieć czy przy nachyleniu tereny 27 stopni lepsza będzie na kołach 15 czy 16 cali? A później zacząłbym ich wszystkich obrażać bo nie chcą odpowiedzieć na moje pytanie i właściwie to mimo że pokupowali drogie fury nie znają się na tym co lubią i robią. I tylko wydaje mi się że żadna moderacja nie była by tak łagodna i tolerancyjna jak nasza w tym przypadku, a to jak wspomniał Miklas zaczyna być nasz problem.   

Offline necvip

  • Wiadomości: 6
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lipiec 2017, 13:08:43 »
Troll i to zakompleksiony, zawsze się tacy trafiają ale jak widać po forum niewielu pije dobra kawę, wiec relatywnie jest tutaj spokojnie.

Wyszumi się narobi gnoju i zniknie jak większość taki przypadków.



Da się z gościem coś zrobić? Strasznie działa mi na uzębienie :ohyda:. Na forum czuję się jak u siebie, a czytając tego gościa, mam wrażenie, że wyszedłem z domu i stwierdziłem, że ktoś zdewastował mi elewację pisząc sprayem chamskie hasełka.  :picardpalm:

Marek.

Serio? Nie przesadzacie trochę?
Panowie myślę że w większości to Was poniosło, kolega zadał Wam proste pytanie a do tego bardzo grzecznie, z uśmieszkiem , używając słowa Kochani a pojechaliście po nim jak po szmacie. Szkoda słów. 

Myślę że osoba/osoby które stworzyły te forum a w nim dział "ekspresy automatyczne" chciała aby ludzie wypowiadali się dokładnie w tym temacie a niestety jest zupełnie odwrotnie. Rozumiem też, że w większości jesteście pasjonatami kawy, że gardzicie kawą z ekspresu automatycznego ale postarajcie się zrozumieć ludzi którzy nie podzielają lub zwyczajnie nie mają czasu na Waszą pasję - to dlatego wymyślono ekspres automatyczny a ten dział powinien być poświęcony temu tematowi wyłącznie. Swoimi doświadczeniami dzielcie się w odpowiednich tematach a nie tutaj.

Na koniec Panie Maćku administratorze- jako jedyny wypowiedziałeś się bardzo sensownie i krótko w temacie : "nie ma znaczenia, ponieważ (z naszej perspektywy) kawa z obu będzie tak samo beznadziejna"
Szanuję to i rozumiem ale proszę Cię abyś w takim przypadku zrobił z tym  porządek i usuną całkowicie dział "ekspresy automatyczne" lub ewentualnie dopisał do niego "Ekspresy automatyczne - nie kupuj bo z naszej perspektywy kawa zawsze jest beznadziejna" przynajmniej nie będzie wkurzał forumowiczów profesjonalistów.
Może Pan też ten dział zostawić, aby takie osoby takie jak ja lub kolega po którym pojechaliście mogli wymieniać się uwagami a wszelkie posty nie na temat powinny być usuwane a te obrażające inne osoby nawet dyscyplinowane.

Rafał

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lipiec 2017, 13:09:23 »
Panowie, proszę o zaprzestanie osobistych wycieczek.
Wydaje mi się, że najlepiej stanowisko większości z nas podsumował @Maciek.
@wozek, żaden model Saeco, z którymi miałem do czynienia nie zachwycił mnie jakością zrobionej kawy i dlatego żednego z czystym sumieniem nie mogę Ci polecić. Podobnie nie polecam Ci żadnego innego automatu, bo nigdy nie trafiłem na kawę, która by mnie zauroczyła.
Jeśli mimo wszystko chcesz automat a masz dobre doświadczenia z Saeco, to kup je. Unikaj jedynie wbudowanych pojemników na mleko, bo one są po prostu kłopotliwe w utrzymaniu w czystości a żadne hiper- super- programy samoczyszczące nie sprawdzają się do końca.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lipiec 2017, 13:24:02 »
Rafał, emocje? No coś Ty....
Albo jest to klasyczny szemrany marketing Saeco na bazie twierdzenia, że nie ważne jak piszą ważne że piszą i ktoś sobie dorabia na wakacjach (poziom wypowiedzi wiekowo pasuje), albo ktoś krańcowo niedojrzały i nie przygotowany na fakt odmiennego zdania i innego niż prezentowany przez niego poziomu dyskusji. Co więcej usiłujący ją prowadzić z pozycji siły i przekonania o głupocie tych z którymi rozmawia, co widać zarówno po tonie tego co napisał, jak i  użytych sformułowaniach jak:
"ogarnij się"
"żałość mnie ogarnia czytając wasze posty"
"nie pomyśleli (trudne słowo)"
"nie wiem czemu przyznajesz się do braku inteligencji"

Przecież to jest festiwal pogardy, braku szacunku i prowadzenia rozmowy z pozycji: "ja tu zadaje pytania a głąby mają tak odpowiadać jak ja oczekuję bo to mój wątek". "A jak się nie dopasujesz to Cię obrażę".







Offline wozek

  • Wiadomości: 7
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lipiec 2017, 14:05:34 »
Rafał w jednym "koledzy" mieli rację szkoda na nich czasu marnować i idealnie podsumowałeś ich przerost ego oraz bezsensowność działu, skoro każdy kto nie ma czasu na zabawy z kawą, musi czytać ich ambicjonalne podejście do życia z kawą... prawda w oczy kole nie w uzębienie. Polecam po prostu odpowiadać na pytanie,a nie wymądrzać się , bo powtórzę nie prosiłem o rady jaki ekspres automatyczny kupić, tylko konkretnie A czy B.

Pozwolę sobie mimo zaśmiecenia przez Was postu, zostawić jedną z wypowiedzi z PRV bez nicków, bo może komuś ta wiedza się przyda:

"... Nie będę pisał kolejnego posta bo i tak napiszą kup Ascaso itd. Oba ekspresy maja swoje minusy i sa podobne do siebie. Jeśli chodzi o podzespoły to właściwie to samo. Największymi minusami tych sprzetow to spieniacze. Fatalnie sie je czyści i konserwuje to chyba ich najwieksze mankamenty. Zdarzają się również zatkane młynki niestety są słabo izolowane i dostaje się do nich wilgoć na co saeco nie ma jeszcze patentu. Jeśli chodzi o plusy to Incanto jest poprostu ładne łatwe w obsłudze dość intuicyjny panel i  niezła kawa w rezultacie. Kupując w tym momencie Incanto są juz poprawione i ciut mniej awaryjne. Ważne by sypać dobrą kawę a nie Lavazza Kimbo itd bo wtedy mozesz kupic ekspres za 10k a i tak badziewie dostaniesz. Poczytaj o systemach OTC bo to jest na prawdę nie najlepsze rozwiązanie, ogólnie w wszystkich ekspresach..."

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Saeco HD8916/09 Incanto czy Saeco Lirika OTC One Touch Cappuccino ?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lipiec 2017, 15:16:10 »
Zanim zamknę ten wątek, bo mimo strasznej chęci usuwać go jednak nie będę - chcesz automat - OK. Musi być jeden z tych dwóch - OK. Nie chcesz słuchać rad - OK. Nie wiem tylko w takim razie po co się o cokolwiek pytać. Na forum mieliśmy już kilkunastu użytkowników działających według wzorca. Osoba rejestruje się, nie wita się, zadaje pytanie, neguje argumenty, odmawia poszerzenia wiedzy, brak chęci zrozumienia, powrót na z góry upatrzone pozycje. Na szczęście większość "nowych" stara się jednak zgłębić choć trochę temat, podyskutować i co ważniejsze zrozumieć dlaczego przy pytaniu A czy B odpowiedzią jest C lub D.

Wybaczyć musisz forumowe dążenie do rozsądnego wydatkowania pieniędzy oraz do tego abyś ze sprzętu był zadowolony.

Użytkownicy forum starają się z każdego ziarenka kawy i z każdej wydanej złotówki wyciągnąć jak najwięcej.

Dlatego moja odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: nie ma znaczenia, ponieważ (z naszej perspektywy) kawa z obu będzie tak samo beznadziejna
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi