Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 479953 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1140 dnia: 22 Kwiecień 2017, 15:59:12 »
Tak, luzujesz mocowanie ślimaka, odchylasz go do tyłu i możesz bezpośrednio kręcić żarnem.

Offline bycmoze

  • Wiadomości: 5
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1141 dnia: 23 Kwiecień 2017, 21:56:16 »
Pijam ostatnio przelew w większości ale czasem chciałbym wypić z kawiarki i ty problem - czy z młynków do ok maaax 700 zł - Baratza Encore nadawałby się jako 1 młynek

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1142 dnia: 23 Kwiecień 2017, 22:07:04 »
To nie problem, wszystkie polecane tutaj młynki do alternatyw zmielą kawę do kawiarki. Baratza Encore da radę, jak chcesz taniej to Wilfa, albo Nivona.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1143 dnia: 28 Maj 2017, 00:58:16 »
Pytanie do właścicieli Wilfa Svart CGWS-130B - zakupiłem takową u Deskowych, po podarowaniu mojego Severina 3873 ojcu. Od razu miałem kłopot taki, ze po skręceniu żaren, w okolicy Aeropresa i ponizej (Mocca) żarna zaczynały trzeć o siebie. BYło to dość wyraźnie słychać i widać potem na żarnach. Deskowi uznali reklamację dostałem nówkę sztukę i co sie okazuje? Że przypadłośc podobna. JEst lepiej, bo tarcie zaczyna się w okolicach Mocca, czyli przy żarnach skręconych prawie na max. Ale ciągle jest. Dodatkowo zapadka jest o wiele słabsza niz w poprzednim modelu i podczas mielenia pojemnik na ziarna przekręca się samoistnie. Niewiele - jeden ząbek, czasem pół ale jednak. Rozumiemi, że w starym wyrobionym sie cos takiego zdażyć może ale w nowym?
Pytam właścicieli, czy tak mają? czy jestem przewrażliwiony i nie mam co wymagać zegarmistrzowskiej precyzji od sprzętu za 500? Bo jak jestem do Deskowych nie bedę meczył, ale jak nie, to bedize kolejna reklamacja... Nadmienię, że w tańszym Severinie nic takiego nie miało miejsca, mieliłem rok od kawiarki do French pressa bez problemu.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1144 dnia: 29 Maj 2017, 00:13:25 »
W mojej półrocznej Wilfie, żarna zaczynają trzeć o siebie na dwóch ostatnich kropkach na "mocca".
Co do pojemnika na ziarna, to mimo że stawia dość duży opór podczas regulacji grubości mielenia, podczas pracy młynka pojemnik się przekręca, ale tylko o 2-3 milimetry.

Offline bonbony

    • ...
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Caso Coffee One
  • Młynek: Szukam
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1145 dnia: 30 Maj 2017, 11:16:21 »
Witam zacnych forumowiczów. Zamierzam kupić młyn elektryczny. Na początku do metod alternatywnych. Co sądzicie o macapie mc4 (mc5) z podziałką do regulacji? Nada się do alternatyw, czy będzie pylił zbyt mocno? Rozważam również kupno wilfy/nivony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1146 dnia: 01 Czerwiec 2017, 07:37:01 »
Najcichszy, najmniejszy najlepszy, najtańszy i zdecydowanie elektryczny to... Jest potrzeba wymienić ascaso bo mnie już głowa boli.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1147 dnia: 01 Czerwiec 2017, 11:32:41 »
Do alternatyw jak nie dasz się namówić na fajny ręczny typu Kinu/Commandante to ja bym wybrał stary i sprawdzony Baratza Vistuoso. W CoffeeDesk maja teraz za 899.

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1148 dnia: 01 Czerwiec 2017, 13:29:05 »
Również polecam spojrzeć w stronę dobrych młynów ręcznych. Od tygodnia jestem właścicielem Kinu M47 i nieustannie pod dużym jego wrażeniem. Jakości wykonania, przemiału, przyjemności z użytkownia, prostoty zmiany grubości mielenia, zerowej retencji i szybkim czyszczeniu. Nadaje się świetnie pod alternatywy jak i pod espresso. Przemielenie 18g kawy pod dripa to raptem kilkanaście sekund. Przemyśl temat.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1149 dnia: 01 Czerwiec 2017, 14:58:39 »
Mam Porlexa i mam Zasenhausa po jakiego grzyba mi trzeci korbowód ;-) Ta Baratza też chodzi jak sieczkarnia no i  899 no tu cena jakby nie z tych dla mnie wygodnych.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2017, 15:01:34 wysłana przez manfred »

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1150 dnia: 01 Czerwiec 2017, 15:07:07 »
Si, myślałem bardziej o koledze bonbony ale Tobie Kinu też by nie zaszkodził ;) Również mam Porlexa ale ciężko tu coś porównywać... Nie wiem jak ten Zasenhaus, którego masz. Jeśli zdecydujesz się na elektryczny, to pewnie skończy się na Wilfie.

Offline Sucread

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1151 dnia: 11 Październik 2017, 15:25:44 »
Cześć wszystkim!
Jak wielu forumowiczów z czasem przekonałem się, że zabawa w domowe espresso wymaga niezwykłej porcji wolnego czasu oraz pieniędzy. Dlatego też postanowiłem sprzedać ukochaną przeze mnie Gaggia Classic, a pieniądze zainwestować na poważnie w metody alternatywne (w moich przypadku v60 oraz aeropress).
Stąd moje pytanie: jaki młynek elektryczny polecacie jako taki jakościowy przeskok względem propozycji dla początkujących (młynków takich jak Graef, Wilfa czy Baratza Encore)? Żeby było jasne chodzi mi raczej o kolejny naturalny krok w kawowej przygodzie, nie o zakup młynka pokroju ek43. Dodam, że nie ogranicza mnie jednak wysokość młynka. Ponaddto, wiem, że Commandante to prawdziwy dar od kawowych bogów, ale powtarzam, że chodzi o młnek elektryczny z którego bez problemu i wysiłku skorzysta każdy z domowników  kawka

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1152 dnia: 11 Październik 2017, 15:34:43 »
U mnie w domu dla tych którzy  nie mają ochoty kręcić stoi na blacie severin 3873, zaś dla tych co mają ochotę pokręcić obok jest comandante. Szczerze powiem, że rzadko używany jest severin ;)
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1153 dnia: 11 Październik 2017, 15:45:03 »
jaki młynek elektryczny polecacie jako taki jakościowy przeskok względem propozycji dla początkujących (młynków takich jak Graef, Wilfa czy Baratza Encore)?
ale powtarzam, że chodzi o młnek elektryczny z którego bez problemu i wysiłku skorzysta każdy z domowników 

Baratza Forte BG - ale nie wiem jak z dostępnością ich w Polsce teraz. Ale pewnie na zamówienie w CoffeeDesk jest do zdobycia.

W Stanach w kawiarni jak nie stać kogoś na EK43 to biorą właśnie to.
https://www.baratza.com/grinder/forte-bg/

Offline Sucread

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1154 dnia: 11 Październik 2017, 16:17:06 »
Dzięki za sugestie. Skoro mowa o Baratzy, to czy można gdzieś dostać Vario ze stalowymi żarnami?
Co z młynkami kawiarnianymi czy sklepowymi? Któryś (jak najbardziej może być używany z nowymi/ostrymi żarnami) do alternatyw się nada?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi