Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525250 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4740 dnia: 21 Marzec 2018, 20:43:29 »
Mr. Kong jest robustą, ale nie "pachnie" jak typowa robusta. Zarówno zielone ziarno i już wypalone, po otwarciu opakowania pachną ładnie, nie ma żadnych negatywnych zapachów. Na podniebieniu jest już nieco inaczej, smak, aromat robusty jest jednak charakterystyczny... Wkrótce będzie w sklepie partia wypalona przez Elę wczoraj.

Ela wypaliła robustę (ciemno) dla zabawy: bynajmniej nie do przelewu. Wypaliłam też parę arabik, ale o tym napiszę wkrótce..

Offline Huberro

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: La Pavoni PLH
  • Młynek: Ascaso i1
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4741 dnia: 21 Marzec 2018, 21:47:01 »
A ja nieśmiało chciałem zapytać, czy są planowane jakieś świąteczne promocje, tudzież wietrzenie magazynów?
Z ogromną przyjemnością zamówię wiaderko Ariadny!
Moje zapasy już się skończyły, a próbki które przywiozłem festiwalu kawy nie nadają się do spożycia...

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4742 dnia: 21 Marzec 2018, 22:12:32 »


Moje zapasy już się skończyły, a próbki które przywiozłem festiwalu kawy nie nadają się do spożycia...

Już tak się nie podlizuj [emoji14]

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4743 dnia: 22 Marzec 2018, 08:29:59 »
Wiosna coś leniwie przybywa. wczesniej chyba zamówiony zestaw wiosenny dojdzie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4744 dnia: 22 Marzec 2018, 11:36:48 »
A to inna nowość:



Dawno temu, bo jakieś 5-6 lat temu zamówiłem próbki. Przyleciały wprost z plantacji. Były pyszne, ziarna przepiękne, o głębokiej barwie. El Salvador, Cuatro M :).

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4745 dnia: 22 Marzec 2018, 13:42:02 »
A ja nieśmiało chciałem zapytać, czy są planowane jakieś świąteczne promocje, tudzież wietrzenie magazynów?
Z ogromną przyjemnością zamówię wiaderko Ariadny!
Moje zapasy już się skończyły, a próbki które przywiozłem festiwalu kawy nie nadają się do spożycia...


Wietrzenie magazynów się nie zapowiada..Niektóre mieszanki będą w atrakcyjnej cenie: np Salvador Maurizio Secret Blend + Etiopia Nefas-Ambela.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4746 dnia: 22 Marzec 2018, 21:31:36 »
Pakujemy się już do Berlina na spektakl baletowy z Poliną Semonovą i na trzynaste urodziny Mati do Czeskiej Szwajcarii, więc tylko bardzo krótko zapowiem nowości. Wypaliłam bardzo przyjemną i owocową Kolumbię mytą: ASOP Top Lot z rejonu . Jest to czysta Caturra. Jako próbka urzekła mnie swoją słodyczą i myślę, że ten charakter udało mi  się oddać w trakcie palenia na głównej palarce.

Zrobiłam też pierwsze palenie czerwonego Bourbona z najwyższych partii El Manzano. Ten rejon nosi nazwę: La Cumbre, czyli szczyt. Leży na wysokości około 1600 m n.p.m. Nasz Bourbon pochodzi z obróbki naturalnej i jego aromaty wiodące to czerwone owoce oraz kakao. Jest przeznaczony w moim zamyśle do espresso, ale tym razem wypaliłam go bardzo lekko: do metod przelewowych, podobnie jak pierwsze palenie Brazylli Fazenda Fortaleza Bob-o-Link. Kawa ta towarzyszy nam już od 4 lat i nigdy nie zawodzi.

Z bijącym sercem wrzuciłam dzisiaj do palarki niezwykły mikrolot: pochodzący z wysokości przekraczającej wysokość Świnicy czy Koziego Wierchu w Tatrach. Ekwador z plantacji pani Rosa Encarnacion uprawiany jest na wysokości..2350 m n.p.m. a na dodatej jest to Typika. Parę godzin wcześniej wypałiłam na samplerze zwycięską kawę z MPB (jej cena to 195 USD/kg)..Typikę z Kolumbii..Typika ostatnio jest w cenie..

Mój Ekwador pachnie zawrotnie i jest bardzo smaczny. W aromacie są kwiaty, cytrusy i miody.
Jutro w sklepie pojawią się nowe palenia a także kawy już Państwu znane: Pacamara Pena Redonda z obróki mytej  oraz Pacamara El Divisadero z obróbki honey.

Do owocowego espresso oraz do wszelkiego rodzaju "przelewek" polecam Fruity: mieszankę Hondurasu Ceiba z Brazylią La Nossa Senhora Aparecida już z nowego zbioru oraz samą Aparecidę. W "dobrej cenie", głównie do przelewu (ale także do espresso) będzie mieszanka "Pasqua": Salvador Secret Blend od Maurizio A Salaverria z dodatkiem dwóch Etiopii naturalnych: Nefas i Ambela.

Zapraszamy na zakupy i życzymy miłego weekendu!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4747 dnia: 22 Marzec 2018, 22:59:46 »
Eciepecieeciepecieeciepecie...

Taa... i to wszystko jak mam pełną szufladę.
Czeskie czekolady rewelacja. Setka tylko dla mnie (żona jeszcze nie dorosła do tego poziomu wytrawności), wanilia świetna, Madagaskar poezja.
Red w nowej wersji przepyszna, wprawdzie Marcin (Ali7 znaczy) zachwalał ją zwłaszcza z kawiarki ale jak stoi nagrzany ekspres jakoś nie mam spręża żeby wyciągać cokolwiek innego, nie sprawdziłem.
Ariadna plus. Jakimś cudem trafiła do paczki obok zamówienia* - to nie jest Ariadna. Znacznie delikatniejsza niż to co pamiętam, czuć w niej pazur ale gdybym miał powiedzieć ile zawiera robusty powiedziałbym 0 (zero). Podoba mi się ten kierunek.



*dzięki!

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4748 dnia: 23 Marzec 2018, 08:50:35 »
Będziecie mieć w ofercie czekoladę na gorąco z Jordi?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4749 dnia: 23 Marzec 2018, 08:58:54 »
Czekolada na gorąco? To jest prosta sprawa. Przez lata człek żył w przekonaniu, że "budyń made in Italy" to najlepsza czekolada na gorąco...  :sciana:
Gdy odwiedziliśmy manufakturę Ajala czyli konkurencję Jordi's, poczęstowano nas kubkiem czekolady na gorąco. Było to spektakularne doświadczenie. A receptura jest prosta: zetrzeć na tarce trochę dobrej czekolady, dodać trochę przypraw wg gustu, zmiksować z gorącą wodą. Te torebki Jordi's z "czekoladą na gorąco" zawierają po prostu ich czekoladę... -- nieco tańszą jednak niż tabliczki.

« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2018, 09:20:17 wysłana przez Antonio »

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4750 dnia: 23 Marzec 2018, 09:11:56 »
Z wodą? 
Właśnie mi te włoskie wynalazki przestały już smakować i szukam w tej kwestii czegoś co mnie będzie zadowalało [emoji38]

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4751 dnia: 23 Marzec 2018, 09:21:00 »
Z wodą? 
Właśnie mi te włoskie wynalazki przestały już smakować i szukam w tej kwestii czegoś co mnie będzie zadowalało [emoji38]
Z wodą :). To jak z kawą -- lubisz kawę, nie łączysz jej z mlekiem ;).

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4752 dnia: 23 Marzec 2018, 09:54:33 »
Z wodą to nie próbowałem. Zawsze ociupina mleka, ew. z domieszką kakao i pod dyszę pary. Ale rzadko komu pasuje taka gęsta konsystencja.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4753 dnia: 23 Marzec 2018, 10:12:27 »
A jakie proporcje czekolada/woda?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4754 dnia: 23 Marzec 2018, 10:51:16 »
Tak jak przewidywałem. Wiosny nie ma, mieszanka wiosenna jest.
Czas mija, a pewne rzeczy są niezmienne- jak na przykład szybkość Waszych dostaw.
Piękne dzięki, również za gratis.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi