Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516831 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4665 dnia: 13 Luty 2018, 23:27:02 »
Pytanie innej beczki, ponieważ polecacie i używacie Żywiec Zdrój - Czy one mają różne ujęcia i różne parametry? Jakie ujęcie i ile ppm ma ten w waszym laboratorium?

Używamy wody Żywiec Zdrój (nie "Żywiecki Kryształ"), ale dokładne parametry podam po powrocie z Bydgoszczy..

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4666 dnia: 14 Luty 2018, 12:57:51 »
Dzisiaj pierwszy raz skusiłem się na Marcala Comsa palona 1.12 w espresso. Zwykle robię przelew i jest słodko i smacznie. Ale jako espresso to było mega pozytywne zaskoczenie. Miód i słodycz plus smak wytrawnego wina z Ameryki południowej ale bez kwasu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4667 dnia: 14 Luty 2018, 17:07:18 »
Marcala Comsa palona 1.12 w espresso

To jest kawa do espresso. Towarzyszy nam już od 2014 roku. Bardzo lubimy te ziarna. Oprócz tego naturalnego Hondurasu, z tego samego regionu/kooperatywy mamy jeszcze mikrolot od Miriam Elisabeth Perez (natural) oraz "top of the crop" CEIBA (washed).

Czekolada jest przepyszna warto dorzucić do koszyka :D jeśli będzie kolejna dostawa to dacie radę zamówić Rustic Sea Salt?

Oj warto :). Myślę, że zarówno cena jest niewygórowana i jakość jest świetna. Dziś umieściłem resztę tabliczek i krem orzechowo-czekoladowy. Nie wiem, jak zdołam nie zjeść tego, co udostępniłem na sprzedaż  :lol2:. Oprócz fantastycznych blendów (Rustica, Matcha, Surykatka, Setka) są też single (Madagaskar, Vietnam, Honduras) -- dwa ostatnie nagrodzone medalami Academy of Chocolate. Idea czekolady Rustica jest tak wdzięczna, że pewnie się skuszę jeszcze nie raz :). Tutaj całość tego, co teraz mamy: Jordi's tabliczki i krem orzechowy.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2018, 17:20:58 wysłana przez Antonio »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4668 dnia: 14 Luty 2018, 17:29:35 »
Z tymi czekoladami z manufaktur to mam problem. Surowiec jest wybitny, ale większość oferty to jednak coś koło 70-75% kakao a reszta to cukier. To trochę jak słodzenie dobrego espresso, można ale po co? Mi niestety najhardziej smakuje coś w okolicach 85%-90%. Powyżej 95% już mi ciężko. A okazuje się że ten przedział koło 85% jest chyba przez konsumentów mało lubiany bo stanowi on najczęściej minimalną cześć oferty. U Ciebie np. w ogóle tego nie ma. I do tego te 50g tabliczki, skandal! Jeszcze się człowiek nie rozkręci a już koniec.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4669 dnia: 14 Luty 2018, 17:39:37 »
U mnie nie ma, bo nie jestem jeszcze czekoladnikiem ;). Z oferty Jordi's mamy bardzo dobry blend 100% -- czyste kakao, zero cukru. Co Ty na to? 75% to i tak więcej (mniej cukru) niż u polskich konkurentów na tym poziomie jakościowym. 50g to nie jest skandal. Uważałem tak samo parę lat temu, stwierdzając że taka produkcja nijak nie może się opłacać, bo nikt tego nie kupi. Teraz wystarczy mi czasem sięgnąć po jakieś "czekoladowe badziewie", by docenić te małe tabliczki.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4670 dnia: 14 Luty 2018, 17:50:16 »
Do 100% chyba nie dorosłem, może w życiu ze dwie mi naprawdę smakowały. Ale spróbuję :) 

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4671 dnia: 14 Luty 2018, 17:54:13 »
Poza tym takie czekolady dają znacznie więcej satysfakcji, po pół tabliczki czuję się jak po dwóch sklepowych. Nie wiem z czego to wynika, może z ilości bodźców?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4672 dnia: 14 Luty 2018, 17:54:55 »
Ta "Setka" jest dość smakowita, aczkolwiek moje tabliczki z przyszłości będą jeszcze bardziej kwaskowate :taktak:. Z czekoladą jest jak z kawą: istnieje jakaś "zabetonowana" niechęć do kwaśnego smaku. A co jest niekwaśne? Spalony i gorzki wedel ;).

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4673 dnia: 14 Luty 2018, 18:06:56 »
Zobaczymy, w koszyku:). Jakby udało się wysłać tak żeby na piątek było to byłbym wdzięczny ;).
Ja mam plebejski gust jeżeli chodzi o czekoladę, co akurat wcale mnie jakoś nie martwi bo więcej zostaje w portfelu. Lindt 85% + orzechy, masło orzechowe, śliwki. Do tego espresso. Śniadanie Mistrzów. Od czasu do czasu zamawiam coś "porządnego" ale nie ma dla mnie aż takiej różnicy, żeby racjonalizować sobie 4 -6 krotnie wyższą cenę (przy kawie niestety mam odwrotnie). Acz doceniam niuanse i smaczki ukryte w tych za małych tabliczkach ;).

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4674 dnia: 14 Luty 2018, 20:59:18 »
Marcala Comsa palona 1.12 w espresso

To jest kawa do espresso. Towarzyszy nam już od 2014 roku. Bardzo lubimy te ziarna. Oprócz tego naturalnego Hondurasu, z tego samego regionu/kooperatywy mamy jeszcze mikrolot od Miriam Elisabeth Perez (natural) oraz "top of the crop" CEIBA (washed).

Czekolada jest przepyszna warto dorzucić do koszyka :D jeśli będzie kolejna dostawa to dacie radę zamówić Rustic Sea Salt?

Oj warto :). Myślę, że zarówno cena jest niewygórowana i jakość jest świetna. Dziś umieściłem resztę tabliczek i krem orzechowo-czekoladowy. Nie wiem, jak zdołam nie zjeść tego, co udostępniłem na sprzedaż  2:. Oprócz fantastycznych blendów (Rustica, Matcha, Surykatka, Setka) są też single (Madagaskar, Vietnam, Honduras) -- dwa ostatnie nagrodzone medalami Academy of Chocolate. Idea czekolady Rustica jest tak wdzięczna, że pewnie się skuszę jeszcze nie raz :). Tutaj całość tego, co teraz mamy: Jordi's tabliczki i krem orzechowy.
Miałem od was próbkę i jakoś nie popatrzyłem w sklepie. A w Gabryśce wychodziła dość ciekawie, jak widać universal soldier ,

Offline focus Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Hario V60, AeroPress
  • Młynek: Wilfa
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4675 dnia: 14 Luty 2018, 23:44:59 »
Jesteście niemożliwi: nie dość że zamówienie szybciutko przyjechało to jeszcze prezent-niespodzianka! To się nazywa profesjonalne podejście i rozpieszczanie klienta ;) Bardzo dziękuję :)
Przy okazji: okazało się że kolega z pracy także robi u Was zakupy kawowe :)
Pozdrowienia dla całej ekipy :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4676 dnia: 15 Luty 2018, 12:47:28 »
Dzięki wielkie :). Parę zdań o espresso chciałem napisać. Właśnie spróbowałem Brazylii Palmeira -- bardzo jasne palenie, bardzo duża słodycz czyli stosunkowo mało kwasu, piękna kawa. Ta Brazylia jest mniejszą częścią ostatniej mieszanki Red -- bardzo dzięki temu fajnej, a nawet bardzo. Obie te kawy to taki top level, zero goryczy.

Polecenia godne jest też espresso z Incontro -- tym razem to nasz wspólny blend dwojga Brazylii. Jedna słodka i czekoladowa, druga kwaśna i czekoladowa -- efekt jest zrównoważony i bardzo fajny, bez większej goryczy. Do espresso polecam też mój skromny blend trzech kaw, mytych: Gwatemali Antigua i Peru oraz naturalnego Hondurasu. Charakter dość słodki i aromatyczny dzięki temu ostatniemu składnikowi. Obie kawy bardzo dobre -- czytaj: niekwaśne, niegorzkie albo raczej zrównoważone.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2018, 13:11:59 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4677 dnia: 15 Luty 2018, 14:58:46 »
Espresso 3** ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4678 dnia: 15 Luty 2018, 18:14:16 »
Właśnie skończyłem zajadać kupioną u Antonia Jordi's Dark Chocolate & Cocoa Nibs. Kurcze, ale to dobre  :pycha: Już dawno nie jadłem tak pysznej czekolady. Bardzo przyjemna kwaskowatość, balans aromatów. Jednym słowem, urzekająca. Nie dziwię się, że jest to bestseller Jordi's :szampan: Dzięki Andrzej za możliwość skosztowania tego specjału  :uklony:

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4679 dnia: 15 Luty 2018, 19:26:49 »
otworzyłem dzisiaj paczkę Fruity i... upewniłem się że mam pewien drobny kłopot z naturalną Etiopią  ??? tzn. w smaku jest genialnie, bardzo owocowo, ale nie kwaśno, natomiast jak dla mnie mają one jakiś taki trochę dziwny zapach. To samo miałem z Arichą - pyszna kawa ale sam suchy zapach szału nie robi :P

Za to pierwszy raz skusiłem się na blend espresso, mianowicie Ariadnę, głównie do prismo i wyszło nieziemsko. Także w kawiarce, którą odkurzyłem po dłuższej przerwie i chyba wróci ona do łask. Mocno czekoladowo, z delikatną goryczką; mocna, solidna kawa :) :) w prismo nawet wyszło mi coś a'la crema która utrzymała się przez całe 20 sekund  :taniec:
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi