Autor Wątek: Mały HX  (Przeczytany 49405 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Mały HX
« Odpowiedź #270 dnia: 03 Listopad 2019, 11:09:12 »
26 cm szerokości, wysokości czy głębokości? Lelit Mara ma dość kompaktowe rozmiary  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Mały HX
« Odpowiedź #271 dnia: 03 Listopad 2019, 11:40:19 »
26 cm szerokości, wysokości czy głębokości?

Nie sprecyzowałem - szerokość, tak jak w większości tego wątku.
Miejsca jest niestety mało. Cokolwiek większego, a młynek wyląduje na 2-metrowej lodówce, a wtedy drabinę trzeba...  :P

DSC_1917.JPG

Lelit Mara ma dość kompaktowe rozmiary  8)

No tak, wspomniana już wcześniej Lelit Mara PL62T jest ciekawą opcją na HX. W dokumentacji nie znajduję, więc może ktoś podpowie: ma preinfuzję? Timer uruchamiany podczas ekstrakcji? Regulowane ciśnienie? Ciekawsza będzie MaraX zapowiedziana na przyszły rok. Ale nie wiem, czy chce mi się czekać.

Moje pytanie jest bardziej takie, czy od 2 lat, kiedy ten wątek przygasł, zmieniło się coś na rynku? Czy oprócz wspomnianych przez @Bedwyr , są obecnie dostępne inne urządzenia o podobnych parametrach?


skansen

  • Gość
Odp: Mały HX
« Odpowiedź #272 dnia: 03 Listopad 2019, 11:54:24 »
W dokumentacji nie znajduję, więc może ktoś podpowie: ma preinfuzję?
Tak.

Timer uruchamiany podczas ekstrakcji?

Nie ma. Mara X też nie będzie mieć...

Regulowane ciśnienie?

Ma OPV, ale żeby zmienić ustawienia trzeba rozebrać ekspres.

Moje pytanie jest bardziej takie, czy od 2 lat, kiedy ten wątek przygasł, zmieniło się coś na rynku? Czy oprócz wspomnianych przez @Bedwyr , są obecnie dostępne inne urządzenia o podobnych parametrach?
Kompaktowe wymiary jak na DB ma również Lelit Elizabeth (jest na forum moja recenzja). Główny blok ma 30cm wiec trochę więcej niż 26 :( Na boki dodatkowo wystaje na włącznik kołyskowy a z drugiej strony gałka pary:
Lelit Elizabeth szerokosc.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi