Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054811 razy)

Offline jitt Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit PL042TEMD, v60-02, FP
  • Młynek: Lelit wbudowany, BCG152SK, Quick Mill Tipo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1665 dnia: 03 Marzec 2017, 22:06:52 »
Rzeczywiście wygląda że ekspres sprawny. Doczytałem że to ciśnienie po to by parzyć kawe w systemie ESE, mało popularne u nas saszetki. Widziałem też wątki na zagranicznych forach o regulacji zaworu do 9bar. Myślicie że warto, zmieni to jakoś smak kawy? Bo przyznam że jest z tym trochę zachodu a ja lewy jestem w takich sprawach.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1666 dnia: 03 Marzec 2017, 22:16:02 »
Rzeczywiście wygląda że ekspres sprawny. Doczytałem że to ciśnienie po to by parzyć kawe w systemie ESE, mało popularne u nas saszetki. Widziałem też wątki na zagranicznych forach o regulacji zaworu do 9bar. Myślicie że warto, zmieni to jakoś smak kawy? Bo przyznam że jest z tym trochę zachodu a ja lewy jestem w takich sprawach.
Pewny jestem, że nie patrzyłbym kawy z saszetek skoro moge ją zrobić ze świeżego ziarna. Masz całkiem fajny ekspres, używaj sitka tylko klasycznego ( nie tego z zaworkiem ).
Zmiana na 9 bar powinna wpłynąć pozytywnie ba smak kawy ale moze to potwierdzi ktos kto ma taki/ podoby ekspres i zmodyfikował go.

Offline jitt Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit PL042TEMD, v60-02, FP
  • Młynek: Lelit wbudowany, BCG152SK, Quick Mill Tipo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1667 dnia: 03 Marzec 2017, 22:32:15 »
Mój trochę się różni od tego na filmie. Nie mam sitek z zaworkami. Jestem bardzo zadowolony ale już taka natura że jak się wie że może mogłoby być lepiej to człek kombinuje. A jak się tych for naczyta to już w ogóle.

Mam jeszcze pytanie o odkamienianie - używam wody z filtra dzbankowego, ale ekspres kupiłem w Amazonie z warehouse deals, czyli taka ich używkę lub zwrot. Czy mam go profilaktycznie odkamienić, czy i jak często odkamieniać? Dotychczas robię backflushe na koniec dnia wodą i raz na tydzień cafizą.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1668 dnia: 04 Marzec 2017, 09:01:21 »
Mój trochę się różni od tego na filmie. Nie mam sitek z zaworkami. Jestem bardzo zadowolony ale już taka natura że jak się wie że może mogłoby być lepiej to człek kombinuje. A jak się tych for naczyta to już w ogóle.

Mam jeszcze pytanie o odkamienianie - używam wody z filtra dzbankowego, ale ekspres kupiłem w Amazonie z warehouse deals, czyli taka ich używkę lub zwrot. Czy mam go profilaktycznie odkamienić, czy i jak często odkamieniać? Dotychczas robię backflushe na koniec dnia wodą i raz na tydzień cafizą.

Odkamieniać czy nie ,to temat złożony (wątek woda do kawy). Wszystko zależy od wody jaką masz u siebie w kranie. Ważna jest całkowita twardość ale i skład mineralny. Proste filtry dzbankowe ograniczają osadzanie się kamienia ale do końca go nie eliminują.
Pewność, że kamień się nie osadzi masz w  zasadzie tylko przy wodzie demineralizowanej (czyste H2O) ale ta nie daje właściwego ekstraktu (źle smakuje kawa) albo przy zastosowaniu RO( dobre, sprawdzone filtry, nie no name) i wtórnej remineralizacji ale tylko przy użyciu kationów (Ma2+, Ca2+, K+, Na+).
W innych przypadkach( przy stosowaniu nawet niskozmineralizowanej wody) po dłuzszym czasie może powstać osad. Wiec profilaktycznie w warunkach domowych raz na 3 miesiące zastosuj srodki do odkamieniania.
Backflush caffizą ( ma odczyn zasadowy)  słuzy do usuwania osadów z kawy w grupie, portafiltrach i sitkach. Dobrze,że go stosujesz.
Odkamieniacz ma odczyn kwaśy i służy do usuwania węglanu wapnia z bojlera i reszty układu wodnego w ekspresie. To nie to samo co caffiza.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1669 dnia: 04 Marzec 2017, 10:54:43 »
Mam filtr RO no name i czteroletni czajnik wygląda jak nówka ze sklepu, więc nie wiem po co ta uwaga o "markowych" filtrach RO, chyba tylko po to, żeby przepłacić trzy razy za filtr, bo takie są relacje.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1670 dnia: 04 Marzec 2017, 11:18:14 »
To, że Twoj filtr  "no name " działa( a moze i nawet jest dobry) nie znaczy, że inne filtry RO  "bezmarkowe " będą właściwie spełniać swoją role.
Generalnie jesli "ktoś" robi coś dobrze, to jest tego pewien i się podpisuje na produkcie, bo gwarantuje i odpowiada za ten produkt.

ps skoro ten Twoj " no name"  jest dobry to go Marku zarekomenduj i bedzie  "name" bo tak to Twoja uwaga na nic się zdała  ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1671 dnia: 04 Marzec 2017, 11:26:22 »
Kolego z racji na moje hobby potrzebuję wody znacznie lepiej przefiltrowanej niż ta do kawy i uwierz mi żaden akwarysta nie używa "markowych" filtrów tylko najtańsze z allegro i każdy akwarysta otrzymuje z tych filtrów wodę z zerem na TDS. Każdy z tych akwarystów ma te filtry po kilka, kilkanaście lat i nie było przypadku, przynajmniej na tych forach, które czytam, żeby filtr się rozszczelnił czy uległ innej awarii. Nieprawidłowości najczęściej występują przy niepoprawnej wymianie membrany. Naprawdę wiem co to RO i nie pisałbym tu takiej opinii gdybym miał ją oprzeć wyłączne na swoim przykładzie. W wątku o wodzie dawałem link do przykładowych filtrów i wkładów z allegro.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2017, 11:28:30 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1672 dnia: 04 Marzec 2017, 11:35:23 »
Kolego Marku ,wiec daj namiar gdzie kupiłeś i po sprawie. :)
Z pewnością na forum znajdzie się wielu chętnych , którzy planują zakup RO ( w dodatku po okazjnej cenie , 1/3 tego co w sklepie ) .
Bo tak to znów nie wiemy co to za "no name " czyli jesteśmy w punkcie wyjcia ( patrz 2 wiadomosci wyżej )


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1673 dnia: 04 Marzec 2017, 11:43:10 »
http://allegro.pl/listing?string=Filtr%20ro&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-5-0203

Do samej filtracji wystarczą te zestawy za 150 zł. Są powszechnie stosowane w akwarystyce. Do zastosowań powiedzmy kuchennych warto, żeby był zawór czterodrożny, zbiornik ciśnieniowy, mineralizator i wylewka, a te zaczynają się od 300 zł. Jak słyszę, że ktoś tam założył siebie filtr w kuchni za 2000 zł i po obejrzeniu okazuje się, że niczym nie różni się od tych za 300 tylko ma ładną obudowę z kolorową "firmową" naklejką to nic nie mówię, żeby komuś przykrości nie zrobić.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1674 dnia: 06 Marzec 2017, 08:29:23 »
Lelit ukradł mi sitko.  ;)  :lol2:



Od niedawna jestem posiadaczem ekspresu lelit PL042TEMD. Jakie powinno być ciśnienie przy ekstrakcji? Bo mam takie jak na ślepym sitku czyli 12-13bar. Z 17gr kawy 38gr espresso, w około 25 sekund, czasem do 28-30. Kawa calkiem smaczna, jednak wydaje mi się że muszę mielić zbyt grubo bo inaczej czas parzenia znacznie się wydłuża.. A jak celowałem w 9 bar to przemiał dripowy prawie i leciało w kilkanaście sekund.

Ja mam na samym sitku bez kawy ok. 7,5 bar.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1675 dnia: 06 Marzec 2017, 09:54:10 »
W RO najbardziej kluczowe jest ciśnienie wody w instalacji, im wyższe tym lepsze, potem temperatura (chyba niższa gorzej, ale nie jestem pewien).
Ostatnim czynnikiem będzie jakość filtra, przy czym te o wyższym przepływie są zazwyczaj lepsze.
Tak czy siak najlepsze filtry RO (jedna sztuka) to będzie koszt kilkuset złotych max. Więc reszta kwot w 2tys to niezła marża (jeżeli mają najlepsze filtry w sobie)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1676 dnia: 06 Marzec 2017, 10:39:02 »
Na szybako znalazłem coś takiego.

http://sklep.osmoza.pl/filtr-osmotyczny-cristalle-400-gpd-p-1225.html

Na pewno uda się znaleźć droższe systemy. Od systemu za 300 zł z allegro różni się ładną obudową, szybszą, ale za to mniej "dokładną" membraną, brakiem zbiornika ciśnieniowego, rekompensowanym tą gorszą membraną, brakiem mineralizatora.  :picardpalm:

Taki system na allegro to koszt 150 zł bez obudowy (10% ceny) z tym, że na allegro nikt nie wciska membrany 400 GPD, ale jakby poprosić to pewnie podmienią.

EDIT: Doczytałem, że jest pompa podnosząca ciśnienie wody, zupełnie nie potrzebna przy normalnym ciśnieniu z sieci miejskiej, potrzebna przy słabym ciśnieniu, więc cofam te 150 zł, ale system bardzo ubogi i na pewno ten za 300 zł będzie lepszy jeśli chodzi o jakość wody.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 10:52:17 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ah

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1677 dnia: 28 Marzec 2017, 11:39:20 »
Mój pierwszy merytoryczny post na forum i wołanie o pomoc ;)
Może na początek krótka historia:
Początkiem marca zacząłem użytkowanie zestawu zakupionego od Janusza (ascaso). Na start kupiłem również kawę od caffe barca.
Kręciłem, mieliłem, parzyłem z różnym skutkiem, aż ostatnio wyszły mi naprawdę dwa dobre espresso... 25 s. około 45-50 ml, świetne w smaku.
Zachęcony opiniami kupiłem Ariadnę od Mastro Antonio (data palenia 20.03.2017) i zaczął się problem... pierwsze  podejście - ekspres nie przepchnął, drugie podejście, grubsze mielenie przepchnął ale ledwo co, trzecie pogrubienie przemiału - przepchnął aż za bardzo.
przemieliłem tak 300 g Ariadny, która o zgrozo poszła w kanał... i kiedy udało mi się uzyskać idealną konsystencję, trwała cremę, 25 s/45-50 ml kawa po prostu była kwaśna... nie jestem w stanie uzyskać Ariadny o oczekiwanym smaku... tylko i wyłącznie kwas, kwas, kwas...
Zatem tradycyjnie zawołam POMOCY :)
(aaaa, dla porządku - żeby było łatwiej próbuję zaparzyć doppio).

Pozdrawiam, dziękuję za pomoc i przepraszam, jeśli jestem profanem, ale staram się jak mogę;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1678 dnia: 28 Marzec 2017, 11:54:21 »
Daj jakąś fotografię zaparzonej kawy. Postaraj się pracować z młynkiem jakoś systematycznie, naukowo. Zrób serię kaw, testuj każdą kawę, po każdej zmianie. Nie zapominaj o retencji młynka czyli o zmielonej kawie między żarnami a wylotem. Żeby zaparzyć kawę wg nowych ustawień młynka musisz tę wcześniej zmieloną kawę usunąć.

Offline ah

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #1679 dnia: 28 Marzec 2017, 11:58:29 »
Dziś zrobię kolejną fazę testów... wrzucę zdjęcie lub filmik.
- młynek wyczyściłem przed zmianą kawy;
- wczoraj poszło około 20 filiżanek pracowałem na tej samej dozie, manewrowałem grubością przemiału - niestety, gdy były dobre czasy vs pojemność smak był dramatyczny;
- zastanawiam się czy to nie kwestia "świeżości" kawy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi